Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez meg80 03 mar 2013, 11:48
Witam.

Od kilku miesięcy biorę paroxetyne jako lek przeciwdepresyjny, ze jednak od lat cierpie na migrenę i napady zdarzają się naprawde czesto, podczas ostatniej wizyty lekarka przepisala mi amitryptyline jako lek głównie na bóle głowy. I tutaj mam pytanie; czy moge łączyć oba psychotropy? Paroxetyne biorę rano, natomiast amitryptylina była polecona na wieczór. Czy to moze zaszkodzic?

Bedę wdzieczna za rady bo juz nie wyrabiam na przeciwmigrenowy sumatriptan...

przez 94StrickeR 03 mar 2013, 12:22
Witam. Jutro zdaję egzamin na prawo jazdy, dlatego prosiłbym o szybką odpowiedź.
Biorę od niedawna Hydroxyzinum. Czy ten lek można brać z piracetamem? Nie zdam prawka na tym Hydroxyzinum, a piracetam kiedys bralem i wiem, ze mi pomaga w koncentracji.
Pozdrawiam.

przez frustrated 03 mar 2013, 12:32
Mozna, jasne ze mozna... daruj sobie lepiej hydroksyzyne przed prawkiem, co moze Cie otepic ;)
zdrowymozg.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 94StrickeR 03 mar 2013, 12:46
ok, dzięki. W sumie dziewczyna powiedziala mi to samo, żebym darował sobie hydroksyzyne na egzaminie. Tylko wątpie czy dam radę bez tego leku z powodu lęków... Po prostu jestem nastawiony tylko na to żeby jakkolwiek to przetrwać, niż żeby zdać.

przez nobody25 03 mar 2013, 13:28
hmm a co powiecie na pramolan i seronil ?można łączyć?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Kalebx3 03 mar 2013, 15:18
hmm a co powiecie na pramolan i seronil ?można łączyć?

Ja łączyłem , więc chyba można.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez nobody25 03 mar 2013, 17:17
i jak po nich ?

przez marcel 03 mar 2013, 17:35
nobody25, Mam ten tisercin , ale nie zazywam . Bardzo zmula rano ? Biore wenyle 150 mg i do tego mam przepisany miansec na noc ale zaczyna zawodzic ( częste budzenie się ). Jak z tisercinem?
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez nobody25 03 mar 2013, 18:29
ja brałem tisercin i nigdy więcej go nie wezmę, pamiętaj że każdy lek działa inaczej na każdego, dla Ciebie może być ok

przez marcel 03 mar 2013, 19:01
nobody25, Ale co się działo? Spało się dobrze a moze za dobrze?
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez CórkaNocy 15 mar 2013, 16:35
Czy uważacie, że połączenie takich leków jak: Wenlafaksyna 150 mg, Mirtagen 15 mg, Coaxil 37,5 mg to dużo/bardzo dużo jeśli chodzi o ładowanie w siebie chemii? Zawsze zażywałam tylko jeden lek, ale aktualnie ciężko jest mi poradzić sobie ze stanami depresyjnymi. Czy to nie jest za dużo dla organizmu?
CórkaNocy

przez megwal8 15 mar 2013, 17:55
Witam :) . Po wielu przeżyciach nabawiłam się depresji, łatwo wpadam w nerwy, mam natrectwa ( jeszcze nie bardzo uciążliwe ale jednak ) np że czasem muszę liczyć do 10 zanim się czegoś napije i inne... . A nocą gdy już jest ciemno i wszyscy śpią, po prostu jak małe dziecko boje się ciemności , że jak otworze oczy to coś zobaczę i takie tam... . Po bardzo długim okresie czasu postanowiłam pójść do psychiatry, ponieważ z niczym już sobie nie radziłam . To było 14 marca tego roku, czyli wczoraj. Przepisał mi asertin i pernazinum . Już drugi dzień brałam asertin a pernazinum dopiero wieczorem. Nie jestem obeznana ani w tematach dotyczących problemów psychicznych, ani tego forum, że się tak wyraże "siedzę w tym" dopiero drugi dzień, i mam trochę bardzo ważnych pytań :

1.W tym roku mam mature za kilka dni mam mieć gotową bibliografię i prezentację, a asertin nie pozwala mi się skupić na nauce, mogę ten skutek uboczny trochę hmm.. ominąć ? Muszę się uczyć.

2.Już od kilku miesięcy nie chciało mi się seksu, dowiedziałam się że asertin jeszcze bardziej pogorszy sprawę, a nie chce ranić dalej partnera i sama chciałabym zacząć z nim normalnie współżyć, i tak jest bardzo wyrozumiały pod każdym względem. Czy to tez dałoby się jakoś ominąć, żeby się jednak 'chciało' i dało normalnie funkcjinować w łóżku ?

3.Bardzo długo męczylam sie aby schudnąć, czy tyje się po asertinie ?

4.Teraz kolej na pernazinum. To jest lek od schizofrenii itp. z tego co piszę na ulotce i szczerze mówiąc wydaje sie być dość silnym lekiem. A ja nie mam schizofrenii tylko to co wymieniłam wyżej. Psychiatra przypisał mi to, i cytuję jej słowa " Nie przeraź się tym co pisze na ulotce pernazinum, przypisuję Ci to dlatego aby lepiej, spokojniej Ci się usnęło " . No cóż ale się jednak przeraziłam, szczególnie że widze jaki mój wujek jest otępiały itp po silnych lekach, też się boje ze taka będę po pernazinium, rozumiecie ... . Prosze poradzcie coś.

Jeżeli coś źle napisałam, nie tu albo jeszcze coś innego to przepraszam, wspomniałam już wyżej że jestem tu nowa . Pozdrawiam i prosze bardzo o odpowiedzi !

przez Lord Kapucyn 15 mar 2013, 18:08
sertralina-zoloft-asentra-asertin-sertagen-setaloft-luxeta-t3361.html
perazyna-peragal-perazin-pernazinum-t415.html

1. Sertralina (Asertin) nie pogarsza sprawności intelektualnej i funkcji poznawczych. Przyczyny pogorszenia koncentracji i pamięci upatrywałbym w nerwicy.
2. Leki z grupy SSRI mają to do siebie, że obniżają libido i powodują dysfunkcje seksualne. Wyjściem jest zmiana na lek z innej grupy- moklobemid (Aurorix), tianeptynę (Coaxil), agomelatyna, trazodon (Trittico) albo dołożenie mianseryny/mirtazzapiny. Możesz spróbować suplementacji L-argininą.
3. Po lekach z grupy SSRI raczej się nie tyje.
4. Leki przeciwpsychotyczne(neuroleptyki) czyli "leki przeciw schizofrenii" mają zdecydowanie szersze spektrum i profil działania- wykorzystuje się je w innych przypadłościach- w depresji jednobiegunowej, w CHaD, w nerwicy natręctw, jako środek nasenny itp. Nie przejmuj się tym. Perazyna wykazuje wyraźny wpływ sedatywny dlatego psychiatra przepisał Ci to na lepszy sen.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez mvp95 20 mar 2013, 19:48
Co myślicie o połączeniu 600 mg moklobemidu + 75 mg wenlafaksyny? Brał ktoś może taki zestaw?
mvp95

Sortuj wg