Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez Lord Kapucyn 23 sty 2013, 17:39
Ja aktualnie biorę takie połączenie. Rano 20mg fluo, na noc 200mg ketrelu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nobody25 23 sty 2013, 19:04
hmm i jak ogólnie po tym? czy masa może wzrasta?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez BardzoSmutna 24 sty 2013, 12:44
clexane i seronil
czy ktos mial takie polaczenie? i jak wrazenia?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez misiaczek39 28 sty 2013, 20:37
Witam ,dzis 1 wizyta u psychiatry i....citronil 20 1 tab rano,na wieczor-deprexolet 30,pol tabletki,w razie niepokojow sedam jak najzadziej..................dzis na wieczor pierwszy raz wezme depre,jutro cit...czego mam sie spodziewac? depro na 30 min przed snem/ szybko dziala? jaks ie bede czul?

przez Mateusz Żabka 28 sty 2013, 20:47
Witaj.

Z Deprexoletem nie powinieneś mieć problemów. On ładnie kładzie spać. Pół godziny od przyjęcia leku zrobisz się senny, trochę jakby pijany, zdezorientowany. Możliwe, że przed spaniem wyczyścisz całą lodówkę ;)

Citronil... To już indywidualna reakcja organizmu. Ciężko cokolwiek przewidzieć tym bardziej, że nie wiem na co się leczysz.
Ostatnio edytowano 28 sty 2013, 20:56 przez Mateusz Żabka, łącznie edytowano 1 raz
"Nie można swej przeszłości wyciąć, jak wycina się nieudany kadr filmu" - Antoni Kępiński

przez Marek1977 28 sty 2013, 20:56
Z wysokim prawdopodobieństwem rano możesz mieć problemy ze wstaniem i poranną zamułką.
Conscientia est, necesse est

przez misiaczek39 28 sty 2013, 21:22
stan depresyjny....kupa mysli, mekki zeby zasnac,niepokoj o przyszlosc itd ..mam stwardnienei rozsiane tez....

-- 30 sty 2013, 15:30 --

no i 2 dni brania ,rano-citronil ,wieczorem-deprexolet i dzis....bol twarzy cos ala szczekoscisk?...brac dalej ? jesli to skutek uboczny to te wszystkie skutki przejda po 2 tyg brania? warto te skutki uboczne ignorowac i brac dalej? mial ktos tak-scisk twarzy bol twarzy....

-- 30 sty 2013, 15:59 --

mam afobam w razie potrzeby ale bardziej by mi sie przydalo cos przeciwbolowego,czy moge do tego co biore brac jakies apapy ibuprny?

-- 30 sty 2013, 19:36 --

wyglada na to ze po 2 dniach ,mam zapalenie zatok i co teraz ? gdzies czytam z eibuprom odpada ...wiec co czym sie leczyc na zatoki od citro.....apapy? wizyta dopiero za 2 tyg.....pomocy!

przez misiaczek39 04 lut 2013, 21:11
citronil 20 i deprexolet 30
Witam biore citronil rano a wieczorem deprexolet.Taki zestaw przepisal lekarz .Narazie tydzien czasu ,kiedy zacznie sie dzialanie lekow? i czy ktos ma taki zestaw?
Ostatnio edytowano 04 lut 2013, 21:16 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez cerebro 08 lut 2013, 23:59
Mam bardzo ważne dla mnie pytanie.

Ile można brać najwięcej sertraliny, jeśli zażywa się jednocześnie neuroleptyk (dodam, że niewielką ilość neuroleptyku, 100 mg kwetiapiny)?

Nigdzie, przenigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Wiadomo, że sertralina od 150 mg wzwyż wychwytuje również dopaminę. W niewielkim stopniu, ale jednak. Czy orientuje się ktoś czy w stopniu na tyle istotnym żeby wchodziła w interakcję z neuroleptykiem (ketrelem)?

Albo inaczej sformułuję pytanie.

Czy ktoś z Was był leczony w taki sposób, że zażywał wysokie, równe i powyżej 150 mg dawki sertraliny oraz jednocześnie jakiś neuroleptyk (może ketrel)?

Z góry dziękuję za opinie i podzielenie się wiedzą. Jest to dla mnie bardzo istotne, gdyż najlepiej się czuję na dawkach 150-200 mg sertry i o dziwo do tej pory nie było problemu, a nowy lekarz się wielce zdziwił, wybałuszył oczy na mnie, że poprzedni lekarz mi zapisywał takie dawki i że on mi może zapisać najwyżej 100 mg. :(

Jak to w końcu jest? Można czy nie można. Bo nie wiem czy poprzedni lekarz się pomylił czy ten nowy jest jakiś "konserwatywny". Macie jakieś doświadczenie, wiedzę w tej sprawie?
Oczekiwania mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy są jednocześnie wielkie i nieokreślone

przez vifi 09 lut 2013, 02:19
Ja lecę na 200mg Asertinu i nie narzekam. Lekarka powiedziała że nie jest to jeszcze maksymalna dawka.

przez cerebro 09 lut 2013, 02:45
No dobrze. Ja też na 150 czy 200 nie narzekam i wiem, że 300 jest maks i to rozumiem, ale moje pytanie dotyczy przede wszystkim tego czy dawki sertraliny 150mg wzwyż można stosować razem z neuroleptykiem. I czy Wasi lekarze zapisali Wam kiedyś w takim połączeniu. Tobie chodziło o to, że bierzesz tyle razem z jakąś dawką neuroleptyku? Bo nie dookreśliłeś.
Pozdr.
Oczekiwania mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy są jednocześnie wielkie i nieokreślone

przez Kleopatra 09 lut 2013, 13:05
Analiza interakcji Asentry z Ketrelem:
Może wystąpić wzrost stężenia kwetiapiny we krwi i nasilenie jej działania. Należy monitorować stan pacjenta i odpowiednio zmniejszyć dawkę.

Ze strony: http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=patient
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez cerebro 09 lut 2013, 16:54
Kleopatra napisał(a):Analiza interakcji Asentry z Ketrelem:
Może wystąpić wzrost stężenia kwetiapiny we krwi i nasilenie jej działania. Należy monitorować stan pacjenta i odpowiednio zmniejszyć dawkę.

Ze strony: http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=patient

Dzięki. :)

Niestety pod tym linkiem, co podałaś nie wyświetla się u mnie, tak to skonstruowali, że samemu trzeba wpisać dwa leki... i się nie wyświetla. :evil: Wpisuję "ketrel, asertin" i brak wyniku.

Także niezupełnie o ten typ interakcji mi chodzi. Jeśli biorę tylko 100 mg kwetiapiny, to jeśli nawet sertralina mi podwyższy do 150/200 mg we krwi, to się nic nie stanie. ;)

Chodzi mi o jedną konkretną interakcję: hamowania receptorów dopaminowych przez ketrel i (lekkiego? na ile?) zwiększania wychwytu dopaminy przez asertin w dawkach 150 wzwyż.

Bo tak się właśnie mój nowy lekarz wybałuszył; że co?, jak to? absolutnie nie można stosować takich wysokich dawek sertry i neuroleptyku, bo zachodzi reakcja krzyżowa w mózgu. Poprzedni chwalił to połączenie jako z powodzeniem stosowane w różnych zaburzeniach i CHAD.

I teraz jestem w kropce, bo nie wiem czy mój poprzedni był niedouczony czy może nowy jest jakiś kiepski albo mi ściemnia, bo jest ostrożny w dawkowaniu czegokolwiek. 100 mg sertry, to dla mnie trochę za mało w chwili obecnej... :| Najchętniej bym go więc zmienił. Ale może poprzedni się mylił i szkodziłem sobie?

Jakie macie doświadczenia? Zapisywał Wam ktoś takie połączenie: wysokie dawki sertraliny + neuroleptyk?

przez Kleopatra 10 lut 2013, 11:53
Wyświetla się, musisz kliknąć w tę różową kratkę i pod spodem masz analizę :) Wiem tyle:
- schizofrenicy biorą neuroleptyki z sertraliną
- sama miałam przepisane 150 Asentry i 25 Kwetaplexu.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Sortuj wg