Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez mvp95 27 gru 2012, 15:52
Brał ktoś z Was takie combo jak wenlafaksyna + wellbutrin? Jeśli tak to jakie efekty? Ja mam brać 300mg jednego i drugiego i mam nadzieje że wkońcu coś zadziała.
mvp95

przez cytrynka84 27 gru 2012, 20:08
mvp95, duuze dawki,ale masz widocznie dobrego lekarza.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez mvp95 27 gru 2012, 20:42
no fakt, tego lekarza sobie chwale w przeciwieństwie do idioty u którego leczyłem się wcześniej... to jak, brał ktoś taki zestaw?
mvp95

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 28 gru 2012, 01:13
Brał ktoś z Was takie combo jak wenlafaksyna + wellbutrin? Jeśli tak to jakie efekty? Ja mam brać 300mg jednego i drugiego i mam nadzieje że wkońcu coś zadziała.

Nie wiem ja Ty ,ale ja bym po takim mixie w tej dawce armatnim hukiem z butów wyskoczył. Widocznie "mocną " rączkę ma ten Twój nowy lekarz.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Zalękniona21 29 gru 2012, 18:19
Witam! Jestem tu nowa, wieczorem dokładnie napiszę swoją (beznadziejną:() sytuację, ale teraz mam takie pytanie:
Biorę olanzapinę(zalastę), ale czuję się strasznie, lęk jest ogromny, czy można przy zalaście brać doraźnie alprazolam(neurol/zomiren)?
Dodatkowo na noc biorę mirtagen 30mg ale to już od bardzo długiego czasu.
Będę wdzięczna za odpowiedź, może jest tu ktoś kto łączy tamte 2 leki ze sobą?
Wczoraj wzięłam i w sumie było mi źle, ale źle mi jest nawet jak leków nie biorę, więc sama nie wiem czy to połączenie jest bezpieczne.
Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 29 gru 2012, 18:21 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez Kaszpirowski 01 sty 2013, 22:16
Witam...

Mam niechciane myśli, chciałbym się ich pozbyć.

Czy mieszanka Haloperidolu i Spamilanu zatłumi choć trochę te myśli...? Chodzi mi o mieszankę 30/60 mg.
Ostatnio edytowano 02 sty 2013, 20:49 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
"Ani kroku wstecz!"
zbanowany

chlorprothixen ketrel a nerwica lekowa

przez chmurka3100 09 sty 2013, 17:12
witam -- jestem tu nowa . od ponad 15-ciu lat brałam xanax 1mg na nerwice lekową 2 razy dziennie uzależniłam się od niego ,ale dobrze się po nim czułam . nie chodziłam do psychiatry i to był błąd, przepisywał mi lekarz pierwszego kontaktu. 4 miesiące temu jak poszłam do lekarza to powiedział że muszę iść do psychiatry , bo potrzebna jest od specjalisty informacja czy xanax mogę dalej brać. poszłam na umówioną wizytę i okazało się że jest to wykluczone i muszę odstawić xanax przepisał mi leki które miały mi pomóc w odstawieniu xanaxu , a mianowicie chlorprothixen 15 mg. 3 razy dziennie i ketrel 25mg na noc . jakoś udało mi się odstawić xanax , nie biorę już miesiąc. na początku jak brałam ketrel to przesypiałam całą noc, obecnie się w nocy 2-3 razy budzę , ale śpię dalej, do pracy wstaję nawet wyspana. co do chlorprothixenu to nie wiem za bardzo jak on działa, wycisza, ale nasęnnie nie działa przynajmniej na mnie, w ostatnich tygodniach nie mogłam sobie poradzić z ciśnieniem, to znów z kołataniem serca , myślę że może to po którymś leku . co do lęku to jest w mnie w dalszym ciągu tylko łagodniej to znoszę .leki mam brać do końca tego roku , nie wiem czy one mi pomogą , może za krótki czas je biorę. może znajdzie sie ktos co mi poradzi , podpowie, podzieli sie opinią brania tych dwóch leków. pozdrawiam.

przez Dziwne 09 sty 2013, 22:35
można łączyć Xanax z Doxepiną ?

przez eroica 10 sty 2013, 01:53
Dziwne napisał(a):można łączyć Xanax z Doxepiną ?

można.

wszystkie interakcje można sprawdzać w serwisie Ministerstwa Zdrowia http://www.bil.aptek.pl/servlet/interak ... ho=patient
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Dziwne 12 sty 2013, 19:48
połączyłem sobie doxepine 10-10-10 z sertraliną 25-0-0 :mrgreen: Na tej stronie wyżej piszę, że jest interakcja ale ja od 2 dni nic niepokojącego nie czuje. Co o tym myślicie ??
Chce, żeby ta serta się u mnie w końcu wkręciła :/

przez Autumn 13 sty 2013, 05:02
Echh popełniłam ten błąd, że wzięłam hydroksyzynę po wypiciu paru piw... Wiem, że nie można łączyć z alko, ale myślałam że tylko dlatego, że alko wzmaga jej działanie, a ona wzmaga działanie alko... A że i tak szłam spać i wzięłam tylko 10 mg, to jest totalnie nic w końcu, b. chciałam zasnąć i spać dobrze, bo bardzo się zdenerwowałam kłótnią z bliską osobą. I klops, nie wiem o co chodzi, jak po hydro zawsze śpię jak dziecko 8-10h, tak teraz po 3h się obudziłam w środku nocy (czując się co najmniej średnio) i nie mogę spać. I tak bym sobie strasznie chciała wziąć afobam na tego kaca, najmniejszą dawkę 25mg, ale nie wiem, czy mogę. Afobam zawsze leczy kaca po prostu anielsko, a ten u mnie bywa straszny włącznie z nasileniem objawów nerwicowych, które teraz też mam niestety bo czuję typową dla tego stanu duszność i niepokój... Marzę o afobamie :( Ale czy mogę wziąć? Choć pewnie nikt mi tu o 4 rano nie odpowie... Na stronie łączenia leków jest napisane, że występuje interakcja w postaci "nasilenia działania depresyjnego na układ nerwowy". Ale to w końcu mini dawki...

Przetrząsałam wątek w poszukiwaniu odpowiedzi i proszę, znalazłam swoje własne pytanie o to właśnie :) Ktoś mi odpowiedział, że nic się nie stanie, choć nie ma sensu, bo to podobnie działa... Na mnie działają kompletnie różnie, hydroksyzyna mnie tylko i wyłącznie usypia, a afobam w kwadrans zażegnuje wszelkie lęki, histerie i niepokoje, oczywiście też wycisza = ułatwia zaśnięcie. Ech, tak siedzę i się męczę, spróbuję wytrzymać nie biorąc póki co :(
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez Ariel28 13 sty 2013, 22:33
Autumn napisał(a):Echh popełniłam ten błąd, że wzięłam hydroksyzynę po wypiciu paru piw... Wiem, że nie można łączyć z alko, ale myślałam że tylko dlatego, że alko wzmaga jej działanie, a ona wzmaga działanie alko... A że i tak szłam spać i wzięłam tylko 10 mg, to jest totalnie nic w końcu, b. chciałam zasnąć i spać dobrze, bo bardzo się zdenerwowałam kłótnią z bliską osobą. I klops, nie wiem o co chodzi, jak po hydro zawsze śpię jak dziecko 8-10h, tak teraz po 3h się obudziłam w środku nocy (czując się co najmniej średnio) i nie mogę spać. I tak bym sobie strasznie chciała wziąć afobam na tego kaca, najmniejszą dawkę 25mg, ale nie wiem, czy mogę. Afobam zawsze leczy kaca po prostu anielsko, a ten u mnie bywa straszny włącznie z nasileniem objawów nerwicowych, które teraz też mam niestety bo czuję typową dla tego stanu duszność i niepokój... Marzę o afobamie :( Ale czy mogę wziąć? Choć pewnie nikt mi tu o 4 rano nie odpowie... Na stronie łączenia leków jest napisane, że występuje interakcja w postaci "nasilenia działania depresyjnego na układ nerwowy". Ale to w końcu mini dawki...

Przetrząsałam wątek w poszukiwaniu odpowiedzi i proszę, znalazłam swoje własne pytanie o to właśnie :) Ktoś mi odpowiedział, że nic się nie stanie, choć nie ma sensu, bo to podobnie działa... Na mnie działają kompletnie różnie, hydroksyzyna mnie tylko i wyłącznie usypia, a afobam w kwadrans zażegnuje wszelkie lęki, histerie i niepokoje, oczywiście też wycisza = ułatwia zaśnięcie. Ech, tak siedzę i się męczę, spróbuję wytrzymać nie biorąc póki co :(
jakie leki bierzesz poza hyroxyzyną i afobamem? jak pijesz alkohol to odstawiasz leki? mam ochote się napić, nie piłem piwa chyba 6 miesięcy tylko sie boje, pamiętam jakie miałem straszne ataki paniki po alkoholu tylko wtedy nie wiedziałem że to nerwica jest

przez Autumn 14 sty 2013, 02:38
Ariel28, regularnie biorę tylko Escitil, 10mg codziennie rano, już prawie od pół roku. Przy tym piję, kiedy chcę i ile chcę, tak jakbym go nie brała w ogóle, to nie jest lek doraźny, tylko długoterminowy i choć w ulotce oczywiście nie zachęcają do alko, to nawet psychiatra odradzał mi picie tylko przez pierwsze 4 dni brania.

Za to czasem doraźnie biorę Afobam lub Hydroxyzinum. Afobamu absolutnie nie można brać przed piciem, tak z 10h nawet. Natomiast nieraz brałam go po, kiedy zdarzały mi się ataki nerwicy, z tym że nie były to duże dawki leku i oczywiście nie po jakichś totalnych popijawach tylko po paru piwach, 2 drinkach itd. Wtedy z jakiegoś powodu nic kompletnie mi się nie dzieje złego, lek działa jak zawsze. Ponadto na kaca jest zbawienny, ja na kacu mam często wzmożoną nerwicę, plus te mdłości itd., Afobam wszystko niweluje. Tylko trzeba uważać, żeby się nie uzależnić, bo to naprawdę przyjemny, lecz mocny lek.

Hydroksyzynę biorę czasem, ale tylko i wyłącznie na sen, na lęki mi niespecjalnie pomaga. Tak samo przed piciem absolutnie nie można jej brać, za to zdarzyło mi się parę razy po, ale były to b. niewielkie ilości alko typu 2 piwa i malutka dawka leku. Jak widać - wczoraj wzięłam ją po 6 piwach i mimo że było to żałosne 10mg to skutki były opłakane, mam nauczkę na całe życie.

Nie bój się alkoholu przy nerwicy, po prostu pij powoli, a nie 5 szotów wódki naraz i obserwuj swoje reakcje w trakcie, jeśli poczujesz że coś jest nie halo to przerwij, najlepiej miej na podorędziu jakiś lek na nerwicę doraźny w najmniejszej dawce dla własnego komfortu psychicznego (jeśli takowe bierzesz i posiadasz) lub chociaż jakiś persen forte, herbatkę z meliski itd.
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez nobody25 23 sty 2013, 17:25
witam, brał ktoś takie połączenie? tzn na dzień fluoksytynę i na wieczór ketrel?
Ostatnio edytowano 23 sty 2013, 21:18 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
"Proszę myśleć pozytywnie..."

Sortuj wg