Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez Autumn 29 sie 2012, 01:01
Dziękuję bardzo za fachową odpowiedź :) Tak się też zastanawiam, ponieważ doraźnie bywa, że biorę Afobam (nie częściej niż 2 razy w tygodniu) w atakach gorszej nerwicy i zastanawiam się, czy coś by się stało, gdybym np. wzięła go krótko po zażyciu Pramolanu (bo np. dostałabym ataku). Dzisiaj się kiepsko czułam i chciałam wziąć, ale za bardzo się bałam, bo już byłam po Pramolanie, więc męczyłam się 3h próbując przeczekać. Ktoś wie czy Pramolan + Afobam to jakaś bardzo niebezpieczna mieszanka?
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez urban125 10 wrz 2012, 11:21
Witam , po krótce chciałbym opisać swoją sytuacje ,Mam 19 lat od pażdziernika zaczynam studia zaoczne notabene , moja sytuacja finansowa jest dość dobra, na depresje cierpię od 2 lat ale do psychiatry poszedłem dopiero po próbie samobójczej , to znaczy do rodziców dopiero wtedy to dotarło , najpierw poszedłem do jednego psychiatry , przepisał mi setaloft 50 mg dziennie , srednio mi pomógł i po 5 tygodniach zmieniłem lekarza . Ten przepisał mi flueksetyne 20 mg i doxepin 50 mg na noc efekty były lepsze brałem miesiąc . około tydzień temu poszedłem po leki i się pokazać powiedziałem ze doszły mi zaburzenia spowodowane nadużywaniem srodków psychoaktywnych tzn myslę ,ze każdy na mnie krzywo patrzy ,więc lekarz dorzucił mi neurotop 300 i biorę 150 mg rano i tyle samo wieczorem i do tego zwiększył dawkę doxepiny biorę już tak tydzień i się dobrze czuje ,ale boje się ,że jak tak dalej pójdzie to przy następnej wizycie dołoży mi czwarty lek i zwiększy dawkę tych , aktualnie biorę tak .

rano : 20 mg fluoeksytyny , 150 mg karbamazepiny

wiczorem :150 mg karbamazepiny ,100mg doksepiny

Co o tym sądzicie ?

przez one-half 11 wrz 2012, 13:51
Sądzę przede wszystkim to, że musisz dokonać wyboru: albo wypracowujesz sobie zdrowie (tak, bo to jest ciężka praca - nie licz na to, że jakieś magiczne pigułki szczęścia zrobią wszystko za Ciebie) albo pijesz/ćpasz, i tak dalej. Jak będziesz walił wódę/fetung, palił zielone etc. to nawet 10 leków na raz Ci nie pomoże. Zapomnij nawet o tzw. moderowanym korzystaniu z używek. To fikcja. Wiem, co mówię - sam, biorąc leki, kiedyś nie wylewałem za kołnierz i na swoim przykładzie wiem, jak psuje to efekt terapeutyczny uzyskany dzięki lekom. Od pewnego czasu jestem czysty (ba, odstawiłem nawet kofeinę i nikotynę, bo jak się okazało, nasilały one stany lękowe) i widać naprawdę dużą poprawę (nie mówiąc o działaniu leków).

Leki same za Ciebie wszystkiego nie zrobią - musisz im chociaż trochę pomóc. Fundamentalna kwestia, po prostu punkt wyjścia, który musisz skumać, bo inaczej nie ruszysz z miejsca: jako osobie chorej wolno Ci znacznie mniej niż zdrowemu - mam tu na myśli przede wszystkim właśnie używki. I to jest najważniejszy przekaz. A co do leków - trzeba dać im więcej czasu - pamiętam, że jeden z najbardziej znanych psychiatrów polskich (prof. Araszkiewicz? Głowy w każdym bądź razie nie dam) powiedział, że aby właściwie ocenić działanie leku potrzeba ok. 6 miesięcy. Nie oznacza to oczywiście, że leczenie nie może przynieść spodziewanych rezultatów znacznie wcześniej. O dalszym przebiegu Twojego leczenia niech decyduje lekarz, Ty skup się na tych wszystkich pozafarmakologicznych sprawach, które możesz zrobić, aby sobie pomóc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez urban125 12 wrz 2012, 18:53
lekarze są różni jak wiadomo , jak ja bym był to bym ciągnał pacjenta i faszerował go lekami latami ,bo przecież 100 zł co 3 tygodnie drogą nie chodzi .
Chciałem się pochwalić iz porzuciłem alkohol i inne substacje , jestem czysty juz 2 tygodnie :)
ale jako ,że jest to takie obszerne forum chciałbym uzyskać konkretną odpowiedz na moje pierwsze pytanie :)
pozdrawiam.

przez JużTuByłem 18 wrz 2012, 11:02
Z czym najlepiej połączyć Anafranil aby było lepsze działanie przeciwlękowe ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Autumn 06 paź 2012, 01:18
afobam + hydroksyzyna, można??
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez Angst 06 paź 2012, 02:34
Autumn, teoretycznie mozna, lecz nie ma sensu. Sa to obydwa leki o podobnym dzialaniu tylko innym mechanizmie. Wiec bym raczej nie radzil.

przez Autumn 06 paź 2012, 21:03
Co do mechanizmów się nie wypowiem, ale jednak afobam to benzo i "powala", a hydro nie... Chciałam tylko tak awaryjnie, jakby mi sam afobam/hydro nie starczyło, to żeby dorzucić drugie. Cieszę się, że można :P
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez Ariel28 06 paź 2012, 21:09
Ja biore Afobam i hydroksyzyne razem , dzisiaj mi dawka 2 x 0,50mg Afobamu i 50mg hydroksyzyny nie pomogla, nie moglem opanowac paniki dzwonilem po pogotowie dostalem zastrzyk relanium to dopiero przeszlo

przez Autumn 07 paź 2012, 11:47
O jezusie, to naprawdę duża dawka! Ja bym po tym chyba odpłynęła na dobę, zwykle 0,5mg afobamu u mnie starcza (na szczęście jeszcze, oby mi się tolerancja nie wyrobiła za szybko)
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez JużTuByłem 08 paź 2012, 11:05
TLPD (anafranil)+Edronax ? Jest możliwe takie połączenie ?

-- 08 paź 2012, 11:07 --

TLPD (anafranil)+Edronax ? Jest możliwe takie połączenie ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Ferdynand k 09 paź 2012, 17:23
Już tu byłem ze względu na kardiotoksyczność bym nie brał to stary TLPD z NRI to serducho wysiądzie
Ja na sobie będę testował mianseryna + paroksetyna
Naczelny Użyszkodnik

przez miron91 09 paź 2012, 18:00
Rexatin a Medocalmforte
Witam,Byłem u ortopedy zapisał mi medocalm forte i Ketospray,bo mam już dłuższy problem z szyją(kontuzja) i zapomniałem mu powiedzieć że biorę rexatin właśnie,mogę brać śmiało te wszystkie leki razem ?. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie a muszę mu powiedzieć czy coś pomogło.Pozdrawiam
miron91

andepin + afobam

przez bernese 12 paź 2012, 11:27
Lekarz przepisał mi Andepin (20mg rano) na poprawienie samooceny i bonusowo Afobam (0,25mg, pół tabletki rano i pół wieczorem) na złagodzenie lęków jakie może wywoływać Andepin. W ogóle mam wątpliwości czy chcę się faszerować lekami (nie jest jakoś bardzo tragicznie, nastawiłam się głównie na psychoterapię i czekam pokornie w kolejce aż się miejsce zwolni), ale o ile jestem w stanie zaakceptować Andepin, o tyle trochę się boję Afobamu. Naczytałam się wystarczająco na temat tego leku. Ok, dawka jest śmieszna, ale zawsze. Z ulotki Afobamu też wynikało, że raczej trzeba zachować ostrożność przy łączeniu z fluo. Trochę nie wiem co z tym fantem zrobić. Zacząć brać sam Andepin? Wstrzymać się ze wszystkim (mam umówioną wizytę na 23)?

Sortuj wg