Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez Maciej farmaceuta 19 sie 2012, 21:14
Przeciwbólowo,na kręgosłup.

przez kaja123 19 sie 2012, 21:28
Maciej farmaceuta napisał(a):Przeciwbólowo,na kręgosłup.

Współczuję bo to kolejne uzaleznienie :( (mnie pomaga Ketonal mniej uzaleznia i nie otępia)

przez Maciej farmaceuta 19 sie 2012, 21:34
Nie przesadzajmy,raz na tydzień-dwa?Dlaczego kolejne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kaja123 20 sie 2012, 19:14
Maciej farmaceuta napisał(a):Nie przesadzajmy,raz na tydzień-dwa?Dlaczego kolejne?

myślałam o sobie ;) no i nie wiedziałam że raz na tydzień. Pozdrawiam.

przez Leonidof 23 sie 2012, 01:30
Chciałbym sie dowiedzieć, czy dopuszczalnym jest podczas okresu zmniejszania dawek benzodiazepin wprowadzenie Trozodonu jako leku dodatkowego. Czy między tymi lekami zachodzą jakieś negatywne interakcje.
Jestem w trakcie obniżania dawek Lorafenu (stosowałem 2,5 mg dziennie, niekiedy 5 mg przez ok 6 tygodni). Obecna dawka to 2 mg/d wieczorem. Objawy towarzyszące redukcji dawki to przede wszystkim trudność w zasypianiu, częste wybudzenia nocne, zbyt wczesne całkowite wybudzenie, sen o charakterze nierelaksującym, ponadto w ciągu dnia mocne obniżenie nastroju, niepokój i stany lękowe.
Czy wybór leku przeciwdepresyjnego jest trafny? Czy może jednak wskazane byłoby zastosowanie innego środka, który pozwoliłby zminimalizować negatywne symptomy efektu odstawiennego benzodiazepin?
W rzeczywistości dwie są tylko rzeczy, które możemy bezpowrotnie stracić: to czas i życie; druga z wymienionych jest nieunikniona, pierwsza zaś niewybaczalna.

przez Amon_Rah 23 sie 2012, 02:10
Trazodon mozesz spokojnie polaczyc z Lorafenem, nie zadnych interakcji miedzy obydwoma lekami, Trittico pomoze Ci uregulowac sen, pytanie tylko w jakiej dawce zamierzasz go brac, bo przy objawach odstawiennych od benzo dawka minimalna (75mg) moze okazac sie niewystarczajaca. Polecalbym zaczac od 150 mg.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Leonidof 23 sie 2012, 11:41
Amon_Rah --> dziękuje za wskazówki. Trittico przyjmuję od 4 dni w dawce 170mg/d przed snem.
Ciekaw jestem po ilu szacunkowo dniach łącznego przyjmowania Lorafenu (2 mg/d) i Trittico (170 mg/d) mógłbym odstawić Lorafen. Może należałoby próbę odstawienia Lorafenu porzedzić jeszcze okresem przyjmowania go w dawce 1mg/d? Np jeszcze 7 dni 2 mg, a następnie kolejny tydzień 1mg. Czy okres 2 tygodni obniżania dawek benzo może być wystarczający, by uniknąć efektu abstynencyjnego, z chwilą całkowitego odstawienia??
W rzeczywistości dwie są tylko rzeczy, które możemy bezpowrotnie stracić: to czas i życie; druga z wymienionych jest nieunikniona, pierwsza zaś niewybaczalna.

przez Maciej farmaceuta 23 sie 2012, 11:48
Może,ale nie musi,zależy od człowieka i czasu przyjmowania.Spróbuj najpierw 1,5 mg, potem 1 mg.Powinno się udać.Trzymam kciuki!

przez Leonidof 23 sie 2012, 12:14
Mała korekta - Trittico przyjmuję w dawce 150 mg/d (2 tabl 75 mg) po kolacji.

przez Amon_Rah 24 sie 2012, 00:56
Tu sie zgodze, tydzien 2 mg/d, tydzien 1,5 mg/d, tydzien 1 mg/d i na sam koniec tydzien 0,5 mg/d. Przy odstawianiu benzo nie nalezy chojrakowac, bo dla nikogo jeszcze dobrze sie to nie skonczylo. Do przedzielania tabletek kup sobie gilotynke w aptece, kosztuje grosze a dziala doskonale.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Autumn 27 sie 2012, 20:55
Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże - biorę Pramolan 3 x dziennie (1-1-1), zapisał mi go lekarz rodzinny do czasu wizyty u psychiatry i muszę przyznać, że odczuwam po nim poprawę (cierpię na nerwicę lękową i umiarkowaną depresję). Dzisiaj byłam u Pulmonologa z moimi dolegliwościami płucnymi i obok innych niezwiązanych z tematem rzeczy zapisała mi Hydroxyzinum 25mg wieczorem przed spaniem, nie tylko w celach uspokajających ale też przeciwhistaminowych tego leku, bo zmagam się z różnymi uczuleniowymi i obrzękowymi sprawami. Powiedziała, żebym odstawiła ze względu na to tę trzecią, wieczorną dawkę Pramolanu (przynajmniej tak zrozumiałam, bo 2 razy pytałam czy mam w takim razie brać te 2 pramolany). Tak się składa, że miałam już w domu Hydroxyzinum (nigdy nie brałam, ale kardiolog mi jakiś czas temu przepisała doraźnie na ataki nerwicy, z tym że na to jeszcze miałam afobam i nie skończył mi się), tylko 10g, więc ponad 2 razy mniejsza dawka niż ta zapisana przez pulmonologa. Ale ja i tak się boję łączyć, więc poszłam na wszelki wypadek do apteki się zapytać i aptekarka powiedziała mi, że wg niej wystąpi interakcja Pramolanu i Hydro i nasilenie efektu sedatywnego, i że powinnam albo z jednego albo z drugiego zrezygnować. I teraz nie wiem już co robić... czy to może być jakieś strasznie niebezpieczne? Brałabym tylko tę najmniejszą dawkę 10mg zamiast tej zapisanej... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że lekarka by mi przepisała coś groźnego, ale aptekarka wyglądała na bardzo przekonaną :-| Nie prowadzę samochodu ani nie wykonuję żadnych odpowiedzialnych zadań, więc jeśli chodziłoby tylko o to, że będę trochę bardziej zamulona to nie przeszkadzałoby mi to. Boję się tylko jakiejś zapaści, szczególnie, że jestem niskociśnieniowcem (100/60, za to puls mam zwykle wysoki, jakieś 90). Ktoś brał to, albo zna się na tym? Będę bardzo wdzięczna!!! Bardzo bym nie chciała odstawiać Pramolanu, ale ta Hydro z opisu lekarza wygląda zachęcająco.
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez Maciej farmaceuta 27 sie 2012, 23:25
Teoretycznie może wystąpić interakcja,ale słabiutka.Spróbuj wziąć 10 mg hydro w domu na noc i zobacz,nie powinno się nic stać,najwyżej nasilenie senności.Po hydro nie spodziewaj się fajerwerków,to b.delikatny lek.Przeciwlękowo stosuje się jednorazowo od 25 mg do 100mg.Poza tym pramolan ma krótki czas działania i okres półtrwania,możesz spokojnie brać 2 razy dziennie pramolan(nawet 3 razy dziennie),a na noc hydro.Z fachowego źródła (Centrum Informacji o Leku):"Leczenie opipramolem nie wyklucza zastosowania terapii skojarzonej z neuroleptykami, lekami nasennymi i uspokajającymi (np. benzodiazepinami). Należy jednak wziąć pod uwagę, że podczas skojarzonego leczenia może nasilić się kilka specyficznych efektów, zwłaszcza ośrodkowe działania hamujące"

przez Dziwne 28 sie 2012, 13:26
trazodon i opipramol. Można łączyć ??

przez Maciej farmaceuta 28 sie 2012, 13:35
Dziwne napisał(a):trazodon i opipramol. Można łączyć ??

Dość żadko się to robi,ale można bez problemu.

Sortuj wg