Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez depas 26 lip 2012, 17:14
Od około miesiąca jestem na zestawie jak w temacie, po bardzo nieudanym eksperymencie z 25 mg Valdoxanu (z własnej inicjatywy) i stopniowo udaje mi się wychodzić na prostą, póki co jestem zadowolony z efektów. Czy macie doświadczenie z taką kombinacją leków? Przede wszystkim interesuje mnie stosowanie mirtazapiny w wyższej dawce niż moja, czyli 45 mg, i jakich różnic można się spodziewać przeskakując z 30 na 45 właśnie, a także różnic między 50 a 100 mg amisulprydu. Z góry dzięki za odpowiedź.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez cytrynka84 26 lip 2012, 17:27
depas, jak zwiększysz mirtazapine do 45 będziesz czul większe uspokojenie / senność.
A jak u Ciebie działa Solian 50 chodu mi o motywacje,chęć do działania?
Chciałabym spróbować tego leku z wyżej wymienionych powodów
Potrzebujesz rozumiem bardziej uspokojenia?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depas 26 lip 2012, 18:07
@cytrynka84

Dzięki za ekspresową odpowiedź :)
Jeśli idzie o Solian, miał mnie raczej właśnie aktywizować i mobilizować do działania, ale nic takiego się nie dzieje, w zasadzie nie ma żadnej różnicy, dlatego zastanawiam się nad podniesieniem do 100 mg. Z kolei mirtazapina owszem, na noc uspokaja i usypia, a generalnie wyciągnęła mnie też z glębokiej depresji i lęków. Czytałem gdzieś że wbrew pozorom, wyższa niż 30 mg dawka może delikatnie pobudzać zamiast spowalniać, chodzi o inny sposób oddziaływania na jakieś receptory, ale o tym nie mam pojęcia.
Gdzie indziej czytałem że 50 mg Solianu na niektórych działa właśnie tak jak to pisałaś, także może warto spróbować, w moim wypadku z reguły jest tak, że dopiero wyższe dawki przynoszą zamierzony skutek.
Pozdrawiam.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 26 lip 2012, 18:35
U mnie z mirtazapina,było tak 30 na noc spalam jak zabita,ale nastrój kiepski wiec lekarz kazał brac15 mirta. w dzień a30 przed snem i byłam strasznie senna po tych 45 mg,ale u Ciebie może być zupełnie inaczej,jak Cię wyciągnęła z leków to weź 45 i zobaczysz jak będziesz się czul,mnie usypiala mirta i tylam po niej
Szkoda,ze Solian Cię nie motywuje,wiazalam nadzieje z tym lekiem
Również dzięki za opinie
Co do Solianu jego dawkowania się nie. Wypowiem ,bo nigdy nie brałam.
Aprzytyles po tych lekach?(sprobowalabym solianu,ale boje się tycia-mam anoreksję)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depas 27 lip 2012, 00:38
Faktycznie, przytyłem około 2 kilo od kiedy jem mirte, początkowo było normalnie, jednak ostatnio zwiększył mi się apetyt, zwłaszcza na słodycze. Z tego co się orientuję i ty też piszesz, od tego nie ma ucieczki i trzeba uważać. Po tych 30 mg mirty na noc byłem ok. tygodnia bardzo senny i zmęczony, ale ten efekt w ciągu dnia zupełnie zniknął i jest już normalnie, także 45 mg też pewnie da się wytrzymać.
Nie trać wiery w ten Solian, na anglojęzycznych forach czytałem bardzo pozytywne opinie, osoby na 50 mg pisały o zdecydowanym efekcie pobudzającym i nakręceniu przez ten lek, także zależy od osoby. Ktoś wręcz pisał że wziął 100 mg i ten efekt był aż za mocny i zjechał do 50.
Pozdrawiam.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez cytrynka84 27 lip 2012, 12:00
Dziękuję za info. Chce dopiero spytać lekarza o ten Solian w związku z tym ,ze moja motywacja jest zerowa
Trzymaj się.
PS Bardzo boje się tycia po Solianie,ale pożyjemy zobaczymy .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Mati 08 sie 2012, 10:50
Cześć.

Jak w temacie. Czy biorąc obecnie Asentre i Flonidan mogę bezpiecznie dołożyć do codziennej diety ziołowe Alveo?

Proszę o odpowiedź!

przez DobraTerapia 08 sie 2012, 16:57
Alveo działa pobudzająco na metabolizm, więc może się okazać, że Asentre i Flonidan będą słabiej działać. Ale nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz...
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." Napoleon Hill

przez Mati 08 sie 2012, 20:39
Przetestuje i napisze wnioski. :P

przez Anna Maria 13 sie 2012, 17:24
Na codzień biorę
Venlectine
Aciprex
Lit
Klozapol
Solian

Lekarz rodzinny zapisał mi do tego Afobam i Delparan (tramadol+paracetamol)
Czy mogę bez obaw brać te leki?
Anna Maria

przez maria06 18 sie 2012, 19:54
PAROXINOR,HYDROYZINUM

Na początku swojej historii choroby brałam SERONIL..kompletna klapa.. Zakończyło się tym,że zaszkodziły mi bo straciłam apetyt i strasznie schudłam. Bardzo nieodpowiedzialnie postąpiłam,bo odstawiłam lek mimo,że nie skonsultowałam to z lekarzem. Zapłaciłam za ten błąd..
Jakiś czas dawałam sobie rade,ale problemy mnie przerosły..

Już 2 tygodnie biorę PAROXINOR i skutki uboczne są fatalne,mam-zawroty głowy,coś mi się dzieje ze wzrokiem(szeroko otwartymi oczami patrze),spuchły mi oczy i policzka,mam zatrzymanie moczu nad ranem i ogólne problemy z załatwianiem,fale gorąca,pieczenie po lewej stronie brzucha.. Mało tego wszystkie objawy wskazywały na jakąś chorobę nerek,bo plecy od jakiegoś czasu bolą mnie w okolicy nerek. Miałam zapalenie pęcherza,dlatego też wszystko układało się w całość. Szokiem dla mnie były pozytywne wyniki moczu i krwi. Oprócz tego na wieczór brałam HYDROXYZINUM.. Oba leki zaczęłam brać od mojego ataku nerwicy serca..
Lekarz rodzinny bezradnie rozłożył ręce..zaproponował jedynie odstawienie hydroxyzinum.
Odstawiłam hydroxyzinum..a paroxinor zmniejszyłam do połowy leku,żeby uniknąć gorszych skutków..a po tygodniu przestane brać
Nie konsultowałam się ze swoim psychiatrom..nie wiem komu już ufać. Ale w planach mam wizytę w szpitalu psychiatrycznym..jestem wykończona psychicznie i fizycznie..
Jakieś rady?
Dążenie do wol­ności jest wielką siłą człowieka. Antoni Kępiński

przez kaja123 18 sie 2012, 20:12
Szkarłatna litera napisał(a):Na codzień biorę
Venlectine
Aciprex
Lit
Klozapol
Solian

A musisz? Bardzo dużo tego masz dwa na depresję, dwa na schiz. do tego lit a już nie wiem po co ten afobam jak masz tyle leków, które działają p/ lękowo również i p/ psychotycznie. A co do tego Delparanu to typowo p/ bólowo musi Cię coś bardzo boleć skoro Ci przepisał ale tramal też działa na psychę. Może masz bóle spowodowane tymi lekami (Lit).

przez Maciej farmaceuta 19 sie 2012, 20:44
Szkarłatna litera napisał(a):Na codzień biorę
Venlectine
Aciprex
Lit
Klozapol
Solian

Połączenie klozapiny z afobamem może Cię znokautować.Tramadolu teoretycznie nie powinno się łączyć z wenlafaxyną(zespół serotoninowy)ale ja łączę i nic mi nie jest.

przez kaja123 19 sie 2012, 20:55
Maciej farmaceuta, zapytam bo mnie ciekawi jesteś już drugi - czy tramal bierzesz na ból czy że odurza?

Sortuj wg