Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez blackbird 16 cze 2012, 13:09
ja ze swojej strny wenli na leki nie polecam, bo nasila u mnie nerwwosc ale moze w kombinacji z mirta byc ok, nie wiem.
co do drugiego komba - nie pomoge niestety.

przez namiestnik 16 cze 2012, 21:47
Właśnie - a jak jest wenflaksyna + mitrazepina? To widzę z jednej strony "słynny" miks leków a z drugiej mocno krytykowany. Ktoś tak brał?

A brał to ktoś kto brał wellbutrin?

przez mamma 17 cze 2012, 16:16
Witam

Mam do Was pilne pytanie. Może będziecie mogli mi pomóc. Mam nadzieję.
Otóż, jak niektórzy z was wiedzą wiele lat brałam duże dawki xanaxu, obecnie po konsultacji z psychiatrą ten przepisał mi lek antydepresyjny Trittico 75 CR (trazodon) w małej, jak na ten lek dawce, bo 25 mg. Mam go brać równocześnie z xanaxem, nie redukując narazie tego ostatniego.
A teraz w czym problem: otóż zaczęłam niedawno (bo dopiero w tym miesiącu) brać po 25 mg tego Trittico i czuję się gorzej niż wcześniej na samym xanaxie.
Objawy mam takie, jak 15 lat temu, kiedy nerwica dopiero się pojawiła w moim życiu, czyli: światłowstręt, uczucie oszołomienia (z tych dwóch powodów najchętniej nosiłabym okulary przeciwsłoneczne nawet w domu), gęsia skórka, czy drobne dreszcze, nawet gdy na dworze jest upał. Czasami też czuję - i to najtrudniej mi opisać - coś takiego, jakby mi się nagle zrobiło słabo i "dwie klatki filmu mi uciekły" i to się dzieje w niespodziewanych momentach, np. przy płaceniu przy kasie w sklepie, przy sprzątaniu kuchni.
Chciałam się skonsultować z moim psychiatrą lub lekarzem rodzinnym, ale oboje mają wyłączone telefony, a z psychiatrą to w ogóle jest problem, bo on przyjmuje w moim mieście tylko ok. dwóch razy w miesiącu, a tak to nie ma z nim kontaktu. Ja mam termin wizyty na koniec czerwca, to jeszcze półtora tygodnia i nie wiem, czy te objawy to normalne "instalowanie się" nowego leku w moim mózgu, czy coś niepokojącego.
Udało mi się dziś skontaktować z jeszcze innym lekarzem internistą, ale powiedział mi, że na psychotropach się nie zna i nie potrafi mi pomóc.
Bardzo, naprawdę, bardzo proszę osoby, które "wchodziły" w antydepresanty, albo tak, jak ja brały równolegle dwa leki psychoaktywne o podzielenie się opinią.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17 cze 2012, 16:27 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackbird 23 cze 2012, 14:57
mamma, jak u Ciebie? jak po wizycie?

ludzie, bral z was ktos kombinacje ssri z trazodonem (trittico)?

np fluoxetyne lub paroxetyne i trittico (np w celu zlikwidowania zab. seks, spowodowanych srri lub na sen?
jestem ciekawa opnii jka sie czujecie na takim zestawie i jak takie leki dzialaja together :D

przez ephedra 24 cze 2012, 17:51
jak w temacie, stosował ktoś takie połączenie? np rano velafax a potem 2 x coaxil, lub inne zestawienia?
zbanowany

przez Michuj 24 cze 2012, 17:52
kurna przestań robić burdel. :roll:
Loża szyderców

przez Artemizja 24 cze 2012, 17:59
ephedra, przestań wciąż zakladać nowe wątki o podobnej tematyce,bo robisz bałagan.Od tego są odpowiednie wątki zbiorcze.W dziale "Leki"i "Indeks Leków"obowiązują zasady,które dotyczą również Ciebie.Jeśli wciąż będziesz robić bałagan,wątki zaczną lądować w koszu.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez one-half 03 lip 2012, 19:05
Co lepiej dorzucić do mirtazapiny na likwidację lęków - paroksetynę czy wenlafaksynkę? Za paro przemawia jej przeciwlękowa renoma. Co do wenli - hmmm... wiem, że ten lek ma we wskazaniach leczenie stanów lękowych/fobii społecznej, ale - chodzi o ujęcie praktyczne - czy lekarze często przepisują go pod tym kątem i czy rzeczywiście się on do tego nadaje? Działa na noradrenalinę, czyli teoretycznie może jeszcze bardziej nasilać lęki - ale z drugiej strony nie byłby to pierwszy i ostatni przykład taktyki zwalczania ognia ogniem. Może to właśnie jest dla mnie kierunek? Dodam, że kiedyś brałem sedującą amitryptylinę (podobnie paroksetyna jest sedująca, am I rite?), a później aktywizujący, działający na serotoninę i noradrenalinę (czyli dokładnie tak jak wenla) Anafranil. Teoretycznie lepsza na lęki powinna być amitryptylina, ale w praktyce totalnie mnie uziemiła (z lękami nie robiąc nic), podczas gdy Anafranil poprzez aktywizację znacząco te lęki (nie mówiąc o pozostałych elementach depresji) zniwelował.

Do tej pory niewzruszenie obstawałem za paroksetyną, ale teraz mam już mętlik w głowie i sam nie wiem. Przydałby się jakiś inny punkt widzenia - pomóżcie dobrzy ludzie ;)

przez *Wiola* 03 lip 2012, 19:13
one-half, Nie wiem jak często przepisują pod tym kątem, Mogę mówić na swoim przykładzie. Kiedyś sprawdzał się u mnie anafranil, teraz jestem na wenlafaksynie i działa w miarę dobrze.
Moderator

przez Kalebx3 03 lip 2012, 19:53
One-Half, ja to bym zrobił na Twoim miejscu tak: przystartował bym wpierw z 5mg paro+18,5mg( pół najmniejszej kapsy)wenli i po około 10 dniach ocenił bym .Jak za dużo lęków ,więcej ( to jest 10mg) paro ; jak za mało napędu 37mg( cała kapsa) wenli.I znów następne dziesięć dni . I znów ocena. Możesz cały czas lawirować niskimi dawkami i zmieniać ich stosunek między sobą( paro-wenla) w zależności jak będziesz sie czuł.Ja tak robię,a 24 letnie doświadczenie nauczyło mnie ,że najlepsze są mixy ...i to ruchome.
Zastanawia mnie jedno ,czy musisz brać tak dużo mirtazapiny . Wydaje mi się jednak ,że jak wrzucisz dodatkowe leki ,będziesz mógł zejść na niższe dawki mirty.
Ja obecnie też jestem na mixie .I bardzo sobie chwalę. Jest lepiej niż w pojedynke ,ale wtedy dawki są o wiele mniejsze.
Tak poza tym mam bardzo złe zdanie o mirtazapinie ,nianserynie. Przymulaja mnie one ,chodze na nich nerwowy i naspidowany zlością ,i ten apetyt totalnie sztuczny. Jak dla mnie syf.Tobie oczywiście może służyć jak najlepiej.
Pozdrawiam.
Aha ,
przez ostatnie dwa i pół miesiąca byłem na ruchomym mixie paro 5-10mg + anafranil 12,5- 18,5mg. Kapitalna mieszanka. Teraz lepsze miody spijam(mam nadzieję) paro+ cymbalta. Coś czuję ,że będzie "odlotowo" dobrze.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez cytrynka84 03 lip 2012, 22:41
one-half, najpierw wyprobowalabym paro+ mirta.Wenla też działa dosyć dobrze na lęki,ale paro działa silniej na stany lękowe .

przez one-half 04 lip 2012, 16:41
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Rzuciłem monetą i wyszło, że powinienem spróbować najpierw wenlafaksyny :mrgreen: W sumie przedyskutuję to wszystko oczywiście z lekarzem, w końcu to on decyduje i wypisuje recepty. :evil: Kalebx3 - ja również najchętniej zapodałbym sobie obydwa naraz (szkoda, że nie mam bloczka i pieczątki - na pewno zrobiłbym z nich dobry użytek ;) ), ale u mojego psycha taki numer raczej nie przejdzie. Pozdrawiam

przez bsn 14 lip 2012, 22:20
Czy połączenie Pramolanu (100 mg dziennie, wieczorem) i Depresanum (1 tabletka rano, 1 wieczorem - http://www.novascon.pl/Produkty/Stabiln ... Depresanum) może doprowadzić do zespołu serotoninowego? Dzisiaj przeczytałem o tym i zacząłem się martwić...
F32
bsn

przez cytrynka84 15 lip 2012, 16:56
Nie dostaniesz zespołu serotoninowego,możesz spokojnie brać ten zestaw Pramolan to bardzo łagodny lek
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg