Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez BYSTRY 12 wrz 2006, 14:25
CZeka na wasze opinie co do w/w leków , a najbardziej na odpowiedź co to może być ? u mnie w głowie ?

przez Cerberos 14 wrz 2006, 14:42
Ja biore Simuloton i Atarax(czyli hydroxyzyne) na sen 1 tab 25mg przed snem i nie mam interakcji żadnych nawet mi się zdarzy popić czasem :x :)
:)

Asentra + Xanax.

przez kretka 14 wrz 2006, 15:03
Po pół roku prób poradzenia sobie bez farmakoterapii, wróciłam do Asentry, którą tolerowałam dobrze (spodziewam się, że i tym razem tak będzie).
Jednak na silne lęki i trudne dni dostałam xanax, którego jeszcze nie brałam (brałam cloranxen i znosiłam dobrze).
Psychiatra powiedziała, że można je łączyć, ale chciałam zapytać, czy ktoś z forumowiczów robił tak? Jakie są efekty, a może skutki uboczne?

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 10:10 am ]
Jesu, naczytałam się tu takich rzeczy o xanaksie, że nie wiem, czy się zdecyduję wziąć choćby 0,25mg:-(

[ Dodano: Pon Wrz 18, 2006 12:50 pm ]
PROSZĘ! Napiszcie mi coś!!! Za dwa tygodnie studia, a ja nie wiem, czy mogę bezpiecznie ratować się xanaxem w razie napadu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Afobam(alprazolam) a Polprazol

przez yrek 15 wrz 2006, 13:47
Witam wszystkich.To mój pierwszy post. Na nerwicę lękowo-depresyjną choruję od 13 roku życia i napewno będe mógł co nieco podzielić się swoją wiedzą na ten temat. ale to potem, teraz mam ważne pytanie!

Czy między afobamem(alprozolam) a przyjmowaniem omeprazolu(polprazol) nie wystepują interakcje????? cytuje z ulotki
polprazolu. ,,Omeprazol hamuje metabolizm wątrobowy; może to powodować opóźnienie eliminacji leków metabolizowanych w wątrobie (leki przeciwzakrzepowe, pochodne kumaryny i indandionu, fenytoina i benzodiazepiny metabolizowane w wątrobie przez cytochrom P-450, np. diazepam) i zwiększenie ich stężenia we krwi. Omeprazol nie wpływa na działanie benzodiazepin metabolizowanych za pośrednictwem glukuronidazy np. lorazepamu i oksazepamu.. " Do jakiej grupy zalicza się
afobam? tych pierwszych metabolizowanych przez cytochrom p-450 czy tych drugich metaboliozaowanych za
pośrednictwem glukuranidazy?? Szukałem wszędzie odpowiedzi na to pytanie nawet napisałem meila do polskiego wytwórcy Afobamu ale narazie bez odpowiedzi

Bo nie chiałbym aby polprazol zwiekszył stężenie afobamu szczególnie teraz kiedy ten lek powoli odstawiam...

za pomoc z góry dziękuje :) i pozdrawiam

przez Clon 18 wrz 2006, 22:08
to tylko moje spostrzezenia, ja asentre biore od ok 1,5mca w tzw miedzyczasie biore cloranxen aczasami do tego wspomagalem sie xanaxe'em, i nic sie nie dzialo.....
teraz juz go nie mam i nie potrzebuje....
trzaskam zestaw asentra 50mg, xydro do 100mg, i cloranxen 7,5mg
plus ziola o ktorych jest temat na tym forum,
a wczesniej nie wyobrazalem sobie zasniecia bez min 2 mg Clona...
generalnie sugeruje zamiast Xanaxu cloranxen lub tranxene i xydro, ale ja tylko mowie w odniesieniu do lekow po odstawieniu Clon'a i jednoczesnej duzej dawki negatywnmego stresu....
pzdr
J
pytaj na priv jak cos ..
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez ^.Lyanne.^ 19 wrz 2006, 14:27
Ja łączyłam te leki i nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych, póki nie przedawkowałam...
...!"Panować nad sobą to najwyższa władza"!...

przez kretka 20 wrz 2006, 17:21
A co to znaczy, jesli mogę spytać, że przedawkowałaś? Jakie dawki to były?

Aurex, Lexotan, Flanxol

przez Kwiatuszeq 27 wrz 2006, 10:04
Witam.. jestem tu nowa.. moje zycie to jedna wielka porazka .. tak samo jak wizyta u psychiatry na którą zaciągneła mnie mama.. kobieta na poczatku byla w pozadku ale wypisala mi leki :
AUREX(20mg)
LEXOTAN (3mg)
FLANXOL
Mam depresje ..od wielu lat powodowalam wymioty u siebie i mam leki ..bywalo ze widzialam rzeczy ktorych nie ma .. i sie zaczelam bać ludzi po tym jak prawie 2 lata nie wychodzilam z domu z powodu choroby zakaznej.. teraz za to została mi choroba psychiczna :-(
Bylam u niej wczoraj (4 wizyta)
Powiedziała lepiej jest i dała mi jeszcze:
SEROXAT (20mg)
skoro lepiej to po co taki lek ?
Potem zauwazylam ze kobieta gada tylko o sobie i sie skupia na sobie a mnie totalnie miała gdzies :-/ opowiadala o domu sobie o dziadku wnuczce :-/ czy tak ma wygladac wizyta u psychiatry??? mialam też wiekszą świadomość tego co mowiła i co zauwaylam te same teksty o jej zyciu co oststnio na wizycie :-/
Czy ktos by mi mogł doradzic i powiedzieć czy te leki są dobre i czy nie za duzo ich dla mnie ???
mam 25 lat 155 wzrostu i 44 kg
PROSZE O POMOC jestem taka bezsilna :-(((((((

przez Kwiatuszeq 27 wrz 2006, 11:48
witam.. hyh nie umiem byc spokojna ..chodz Twoj post troszke mnie uspokoił bo czytalam w tym forum o tych lekach i wpadlam w panike.. boje sie uzaleznienia od nich i nie wzielam ich dzis :-((( czuje sie fatalnie.. a co do lekarza wlasnie na tym forum zamiescilam prosbe czy ktos zna dobrego z Bialegostoku.. bo ta kobieta moja nie wzbudzila we mnie zaufania i jak pisalam juz mowila tylko o sobie a to ja potrzebuje kogos hyh

przez kitty_21 27 wrz 2006, 13:35
@ bystry- sprawdz sobie PW

przez peace-b 27 wrz 2006, 13:49
BYSTRY, może to po prostu stwardnienie rozsiane... :roll:
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

przez Kwiatuszeq 27 wrz 2006, 14:12
Dlatego przestalam je dzis brać bo nic z tego nie mam.. nic nie osiągnelam ..fakt fajnie sie po nich zaczelam czuc fajnie pod wzgledem takim że te lęki moje zaczeły mijać humor tez sie poprawił i przestałam mieć tyle łez w sobie..ale od wczoraj lipa.. wymioty wrocily.. humor prysł.. znow czuje sie samotna .. i nie mam checi na nikogo patrzec i aby inni też na mnie nie patrzyli ..a łzy wróciły .. i nic nie mam.. bo coż za życie ja oststnio prowadziłam.. poprostu warzywkiem sie stałam i tyle..

przez Kwiatuszeq 27 wrz 2006, 14:22
tyle że ja żałuje że jestem..a moja choroba rozwijała sie przez długie lata i nie mam sił juz..

przez Kwiatuszeq 27 wrz 2006, 14:28
a myslisz że ja nie chciałam sie podnieść ???
Jakbym nie chciala to bym sie nie zgodzila na psychiatre i bym do niej nie poszła i bym olała wszystko ..wierz mi chcialam wyzdrowieć i byc jak inni .. ale nie jestem taka ..

Sortuj wg