Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez xanonymous 31 maja 2012, 18:40
No to ok. Poczytaj sobie to http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm o odstawianiu benzodiazepin. Powodzenia.

przez bsn 31 maja 2012, 18:58
Dzięki za ciekawy link. Zapisuję do zakładek i ze względu na zainteresowanie tematem przeczytam (na szczęście nie mam tego problemu bezpośrednio), ponieważ widzę, że jest tam wszystko co dotyczy benzo opisane w jednym miejscu. Potem napiszę czy było warto czytać :)
F32
bsn

przez the_joker21 03 cze 2012, 06:21
Chciałbym zaczerpnąć informacji od kogoś kto długo brał, jakie odczuliście i w jaki sposób, zmiany, o ile takie nastąpiły.
Interesuje mnie to, gdyż psychiatra wypisał mi Zoloft i Spamilan, które biorę ponad miesiąc.
Zauważyłem u siebie negatywne zmiany szczególnie jeśli chodzi o pamięć i koncentrację, pogorszenie.
Nasłuchałem i naczytałem się o tym jak leki potrafią zmienić człowieka nieodwracalnie w warzywo, mam sąsiadkę, która była w szpitalu psychiatrycznym, chodzący trup.
Mam nadzieję, że chociaż ja tak nie wyglądam.
Poza tym totalnie nic mi się nie chce. Straszna drażliwość i wahania nastrojów.
Teraz nie wiem czy to wynik braku zajęcia, bezrobocia, spędzania czasu w domu z rodzicami na okrągło czy wynik leków?
Pogubiłem się w tym wszystkim...
Trochę się boję, bo wydaje mi się naprawdę czasami jakby rodzice mnie nie poznawali... ;/
Sam już nie wiem czy to wynik zmęczenia, stresu tym wszystkim, czy wynik brania leków.
Czy możliwa jest trwała zmiana percepcji, osobowości, emocji po braniu antydepresantów?
Czasami mam dziwne myśli, że spartoliłem, że niepotrzebnie to wziąłem... ;/
Ostatnio edytowano 03 cze 2012, 06:41 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackbird 06 cze 2012, 15:07
hej mam pytanko

bede sie przesiadac z cymbaty (SNRI) (najnizszej dawki 30 mg) na citaopram
czy ktos wie / ewentualnie dokonywal takiej zamiany - niekoniecznie z cymbaty - moze byc inny SNRI - effectin itp na SSRI
na zakladke?
i jak to mniej wiecej wygladalo
czy myslicie ze moge np dorzucic do cymbalty 10 mg citalopramu, brac oba przed 4-5 dni i zaprzestac SNRI i powoli kontynuowc i zwiekszyc citalopram?
chodzi mi o te kilka dni na obu ekach jednoczenie zeby zalagodzic zejscie z SNRI?
ktos ma jakies doswiadczenia bo nie bardzo wiem jak sie za to zabrac
lekarz chce zeby najpierw skonczyc cymbalte , zanim zaczne citaopram , ale to mi sie niezbyt usmiecha
help !

przez altman 08 cze 2012, 23:53
Witam chciałam się zapytać czy można brać asertin razem z propranolol 10mg bo nie wiem .Mam jutro wziąść pierwszą tabletke asertin 50mg mam zacząć od połówki tabletki ,a do tej pory cały czas brałam propranolol .Czy można brać asertin i dorażnie brać propranolol ,bo propranolol biorę na obniżenie pulsu .Za odpowiedz będe bardzo wdzięczna :D

przez Michuj 08 cze 2012, 23:54
po co śmiecisz zakładając nowy wątek?
Loża szyderców

przez altman 08 cze 2012, 23:58
bo nie wiem czy moge brac propranolol razem z asertin ,czy to takie trudne napisać ,tak lub nie ,jak będę chciała to będe sobie zakładała tyle wątków ile będe chciała .nikt mi tego nie zabroni

przez Michuj 09 cze 2012, 00:03
jak będę chciała to będe sobie zakładała tyle wątków ile będe chciała .nikt mi tego nie zabroni

hehe. nie byłbym taki pewien ;)
Loża szyderców

przez altman 09 cze 2012, 00:17
czego niebyłbyś taki pewien ????????????? .Ja i tak zadzwonie sobie jutro do swojej pani doktor prywatnie i będe wszystko wiedzieć czy mogę brać to razem czy nie ,tutaj na forum założyłam sobie ten temat żeby sprawdzić czy ktoś brał propranolol razem z asertin ,a jeżeli nie to trudno

-- Śr cze 13, 2012 5:28 pm --

dzwoniłam do swojego lekarza i potwierdziła mi że mogę brać asertin i propranolol razem nie ma żadnej interakcji miedzy tymi lekami ,a TAK WOGÓLE TO MAM ŻAL STRASZNY DO WAS FORUMOWICZE ŻE PISZE SIĘ TU WĄTKI A NIKT NIE RACZY ODPISAĆ ,TO TAKIE TRUDNE .Napisać nie wiem cokolwiek ,ale odpisać ,a nie każdy ma to gdzieś ,tak to ja odbieram :?

przez eroica 15 cze 2012, 02:43
altman napisał(a):czego niebyłbyś taki pewien ????????????? .Ja i tak zadzwonie sobie jutro do swojej pani doktor prywatnie i będe wszystko wiedzieć czy mogę brać to razem czy nie ,tutaj na forum założyłam sobie ten temat żeby sprawdzić czy ktoś brał propranolol razem z asertin ,a jeżeli nie to trudno

-- Śr cze 13, 2012 5:28 pm --

dzwoniłam do swojego lekarza i potwierdziła mi że mogę brać asertin i propranolol razem nie ma żadnej interakcji miedzy tymi lekami ,a TAK WOGÓLE TO MAM ŻAL STRASZNY DO WAS FORUMOWICZE ŻE PISZE SIĘ TU WĄTKI A NIKT NIE RACZY ODPISAĆ ,TO TAKIE TRUDNE .Napisać nie wiem cokolwiek ,ale odpisać ,a nie każdy ma to gdzieś ,tak to ja odbieram :?

Na przyszłość możesz skorzystać z http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Michuj 15 cze 2012, 07:32
altman, gdybyś napisała w odpowiednik wątku, to bym odpisał :)
Loża szyderców

przez patryk_22 15 cze 2012, 14:06
jak myslicie , Tianesal i od czasu do czasu Nasen na spanie , nie bedzie problemu ? czytalem ze antydepresanty nie bardzo mozna laczyc z pigulkami nasennymi .
patryk_22

przez Lord Kapucyn 15 cze 2012, 14:55
Nie ma najmniejszego problemu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez one-half 15 cze 2012, 22:00
Czy ktokolwiek łączył paroksetynę z mirtazapiną?

Zastanawiam się, co może być lepszym miksem na dobicie resztek depresyjnych lęków? Mirtazapina + paroksetyna czy mirtazapina + wenlafaksyna (obecnie z antydepresantów jestem na samej mircie)? Wytypowałem paroksetynę, bo to ponoć najbardziej przeciwlękowy SSRI (to, że jest to chyba nr 1 wśród leków najczęściej przepisywanych fobikom/nerwicowcom zdaje się to potwierdzać). Z drugiej strony jest mirtazapina + wenlafaksyna (czyli osławione California Rocket Fuel). Wenlafaksyna ma oczywiście zastosowanie w stanach lękowych/fobiach, ale wydaje mi się (jeśli tkwię w błędzie, niech mnie ktoś poprawi), że to jest lek raczej na pobudzenie, i to takie konkretniejsze. A mi, jak pisałem, nie chodzi o speeda, tylko o "ostateczne rozwiązanie kwestii lęków" ;)

Czy uważacie, że łączenie mirty z paroksetyną to jakaś egzotyczna hybryda (bo jednak połączenie mirty z wenlą jest na tyle popularne, że dochrapało się własnej nazwy)? A może znajdzie się jednak ktoś, kto przyjmował mirtazapinę razem z paroksetyną (a jeśli tak, to jak to hulało?)? Oczywiście wszelkie rozważania teoretyczne również mile widziane ;)

Sortuj wg