Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez Michuj 27 maja 2012, 14:18
patryk_22, duspatalin na co dostales?
Loża szyderców

przez patryk_22 27 maja 2012, 15:47
na problemy z jelitami , zespól jelita drażliwego czy jakoś tak , jednak zlecono u mnie jeszcze gastroskopie i możliwe ze kolonoskopie aby wykluczyć napewno przyczyny na tle innym niż nerwowe
patryk_22

przez Saanna 28 maja 2012, 01:53
wziełam melatonine i tabl 25 mg hydroksyzyny - bedzie ok? czy nie wolno łączyć?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 28 maja 2012, 01:57
Saanna, ok.
Moderator

przez Saanna 28 maja 2012, 02:07
uff, czyli mozna spokojnie pojsc spac ;). bo wzielam w niedługich odstepach, ok, 1,5 godz.

przez *Wiola* 28 maja 2012, 02:10
Saanna, Na pewno:)
Moderator

przez mamma 29 maja 2012, 00:15
Proszę o opinie osoby, które musiały, lub muszą przez jakiś czas brać benzodiazepiny (np. xanax, afobam, itd) i antydepresanty ( w moim przypadku Trittico, ale inny lekarz proponował mi też xanax + paroksetynę) równocześnie. Wiem, że takie metody są stosowane, żeby w miarę bezboleśnie "zejść" z benzodiazepin i zastąpić je tylko antydepresantem, lub w ogóle odstawić leki.
Interesuje mnie jak czuliście się, jakie są wasze doświadczenia z tym połączeniem. Ja dopiero czwarty dzień łączę, ale ponieważ xanaxu biorę max dawki, to trochę się martwię. Ale lekarz mówi, żeby przez co najmniej miesiąc, dwa, brać łącznie, nie zmniejszając dawki xanaxu (3 mg dziennie).

Będę wdzięczna za wasze opinie.

przez Saanna 29 maja 2012, 14:41
ja mam takie pytanie. czy Bromergon z SSRi tzn z citalem moze być?

przez Lord Kapucyn 29 maja 2012, 15:02
Można.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 30 maja 2012, 21:12
mamma napisał(a):Proszę o opinie osoby, które musiały, lub muszą przez jakiś czas brać benzodiazepiny (np. xanax, afobam, itd) i antydepresanty ( w moim przypadku Trittico, ale inny lekarz proponował mi też xanax + paroksetynę) równocześnie. Wiem, że takie metody są stosowane, żeby w miarę bezboleśnie "zejść" z benzodiazepin i zastąpić je tylko antydepresantem, lub w ogóle odstawić leki.
Interesuje mnie jak czuliście się, jakie są wasze doświadczenia z tym połączeniem. Ja dopiero czwarty dzień łączę, ale ponieważ xanaxu biorę max dawki, to trochę się martwię. Ale lekarz mówi, żeby przez co najmniej miesiąc, dwa, brać łącznie, nie zmniejszając dawki xanaxu (3 mg dziennie).

Będę wdzięczna za wasze opinie.

Alprazolam (Xanax) chyba szybciej uzależnia niż relanium. CZytałem żę po tyg. juuż wystepuje tolerancja a przy relanium dopiero po miesiacu. CZemu psychiatra nie dał ci np. relanium?

Ja bym nie brał benzodiazepin jeśli bym nie musiał. A ty brałeś je zanim dostałeś antydepresant? Jeśli nie byly ci one wcześniej potrzebne to po co sie pakowaćw uzależniające leki? Skąś się biorą przecież Ci ludzie uzależnieni od benzodiazepin i ktoś im te leki przepisuje :smile:

przez mamma 31 maja 2012, 13:39
Alprazolam (Xanax) chyba szybciej uzależnia niż relanium. CZytałem żę po tyg. juuż wystepuje tolerancja a przy relanium dopiero po miesiacu. CZemu psychiatra nie dał ci np. relanium?

Ja bym nie brał benzodiazepin jeśli bym nie musiał. A ty brałeś je zanim dostałeś antydepresant? Jeśli nie byly ci one wcześniej potrzebne to po co sie pakowaćw uzależniające leki? Skąś się biorą przecież Ci ludzie uzależnieni od benzodiazepin i ktoś im te leki przepisuje :smile:

Xanonymous jestem dziewczyną (myślałam, że nick "mamma" nie pozostawia wątpliwości co do płci ;) )
Ja muszę brać benzodiazepiny, ponieważ biorę je od WIELU LAT i w związku z tym nie mogę ich tak, po prostu, odstawić. Muszę je jeszcze brać być może nawet dłuższy czas, ze względu na silne uzależnienie.
Wyprzedzając twoje pytanie: xanax to nie był mój pomysł, przepisywała mi go lekarka psychiatra przez CZTERY LATA, a ja jej ufałam, że wie, co robi. Kiedy zmieniłam lekarza byłam już uzależniona od xanaxu, więc teraz nowy lekarz tak mi kazał te leki przyjmować.

Proszę osoby, które mają za sobą doświadczenie z ączeniem tych leków o odpowiedź, a może ten temat już był poruszany - wtedy będę wdzięczna za link.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 31 maja 2012, 13:45 przez mamma, łącznie edytowano 1 raz

przez *Wiola* 31 maja 2012, 13:43
mamma, Pisałam Ci już gdzieś, że to "najpopularniejsze" połączenie i prawie wszyscy to robili/robią. Nic Ci nie grozi ;)
Moderator

przez mamma 31 maja 2012, 13:50
Dzięki Wiola
Dziś mija tydzień, jak się przełamałam i biorę trittico , wiesz jaki to dla mnie był problem :smile:
Jednak zawsze jest lżej na duszy, jak się wie, że inni przez to przeszli z sukcesem i poczytać o tym.

Pozdrawiam

przez *Wiola* 31 maja 2012, 13:57
mamma, :brawo:

Ja też przeszłam uzależnienie od clonazepamu konkretnie, ale to jeden pies :evil: Przy trafionym antydepresancie udało mi się odstawić. Teraz po benzo sięgam raz na kilka miesięcy.
Moderator

Sortuj wg