Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez blackbird 14 maja 2012, 22:39
*Wiola*, acha, u mnie wenla na leki nie dziala niestety i pewnie musze wrocic na SSRI i moze wlasnie triticco. A nie przytylas po nim?

przez *Wiola* 14 maja 2012, 22:44
blackbird, U mnie wenla działa , choć może nie w 100%. Nie przytyłam bardziej niż wcześniej.
Moderator

przez Michuj 14 maja 2012, 22:54
Wenla - działa.działa. Ten lek to mistrzostwo świata. Dosłownie, jest najlepszym, co mnie sptkało w życiu w ostanich 10 latach :roll:
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maciej farmaceuta 15 maja 2012, 06:01
Najsilniejszym SSRI na lęki jest paroxetyna,fluoksetyna działa słabiej na lęki,bardziej odhamowująco.

przez blackbird 15 maja 2012, 12:16
Maciej farmaceuta, noz kurcze, a moja psychiatra twierdzi ze wlasnie fluo jest najlepsza na leki z SSRI - niech ja drzwi scisna :(

-- 15 maja 2012, 11:20 --

Michuj, to masz szczescie, bo na mnie wenla nie dziala :( na niskiej dawce nie dziala a na wyzsze powoduje niepokoj, nerwy i nadmierne pobudzenie.

SSRI- je tez nie pomagaja, szukam jakiegos komba , prawdopodobnie SSRI i jeszcze czegos aby go wzmocnilo i przy okazji wyeliminowalo spadek libida, ktore zaliczylo glebe 5 lat temu i tak juz zostalo :(
moze pomysle nad paroxetyna z trittico za rada forumowiczow

macieja farmaceutajeszcze Cie pomecze jesli pozwolisz, wspomniales o combie paroxetyna z wellbutrinem, czy tutaj pobudzenie i niepokoj tez bylyby silne? np srednio wysoka dawka paro i niska wellbutrinu (przypomne ze chodzi mi o przywrocenie libida wellbutrinem)

przez pawelpp 15 maja 2012, 16:36
Lamitrin + Valafax

Witam serdecznie,

Jest to mój pierwszy temat - nazywam się Paweł.
Jakiś czas temu wyszło, że mam ChaD i stosuje Lamitrin 200mg/dzień.
Tydzień temu dostałem dodatkowo Velafax Xl 75mg/ dzień z powodu depresji i zauważyłem znaczny spadek libido mianowicie po pewnym czasie stosunku po prostu "opada" i nic nie czuję. (przed braniem leku było zupełnie inaczej - zero problemów z tymi sprawami)
Wiem, że jest to jeden ze skutków ubocznych bo czytałem o tym sporo natomiast chciałbym się spytać czy po pewnym czasie i jeżeli tak to po jakim wszystko wróci do normy?
Szukałem informacji również na zagranicznych forach ale za dużo informacji na ten temat nie znalazłem.
Wcześniej dostałem Edronax, który brałem bez Lamitrinu i było znacznie lepiej oprócz bólu jąder.
Czy inne leki z velafaksyną, które bierzecie działają podobnie czy akurat w przypadku Velafaxu ten skutek uboczny jest bardziej widoczny.
Valafax Xl biore od tygodnia - wcześniej dowiedziałem się od lekarza, że taki skutek może być przez cały okres brania leku.

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

przez eroica 16 maja 2012, 03:47
Maciej farmaceuta napisał(a):Na odwrócenie spadku libido dobra jest mirtazapina lub Tritico(trazodon)-wyciszy Cię,jednocześnie podniesie nastrój.Fluoksetyna jest jednym z najbardziej hamujących libido antydepresantów.

Niestety, niezbyt to u mnie działa - nawet przy 300mg trittico (do 20mg fluo) nic się z libido nie poprawiło; wcześniej podobnie przy mianserynie.

Rozważam w tym celu buspiron, czy ktoś brał buspiron łącznie z fluo?
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez blackbird 17 maja 2012, 14:24
eroica, ja co prawda nie bralam buspironu, ale chyba nie zaszkodzi sprobowac skoro trazodon nie dziala. A mozesz powiedzien na co bierzesz fluo i trazodon, i jak sie na tym czujesz psychicznie?

przez eroica 17 maja 2012, 21:34
blackbird napisał(a):eroica, ja co prawda nie bralam buspironu, ale chyba nie zaszkodzi sprobowac skoro trazodon nie dziala. A mozesz powiedzien na co bierzesz fluo i trazodon, i jak sie na tym czujesz psychicznie?

Depresja, czuję się świetnie, od września zeszłego roku nie było tak dobrze. Tylko ten problem z libido został.
F31.8

przez blackbird 19 maja 2012, 10:58
eroica, dzieki za info. Ja mam ten sam problem z libido i po 5 latach mam dosc. Mam nadzieje ze trazodon mi pomoze a jak nie to bede dalej szukac.

przez eroica 19 maja 2012, 17:24
blackbird napisał(a):eroica, dzieki za info. Ja mam ten sam problem z libido i po 5 latach mam dosc. Mam nadzieje ze trazodon mi pomoze a jak nie to bede dalej szukac.

Z wstępnego grzebania w sieci na temat fluo to w grę wchodzą buspiron i mirtazapina (czasem trazodon, u mnie nie zadziałał)
F31.8

przez szalonyy 24 maja 2012, 13:17
Szukałem bazy leków i jest w necie dobra encyklopedia leków. Szeroki i rzetelny opis skład, działanie i wiele innych można tam znaleźć. W ten sposób racjonalnie łączyłem leki.

przez patryk_22 27 maja 2012, 14:00
Co powiecie o mieszance Tianesal + Sulpiryd + duspatalin retard ? Nigdy nie przepadałem za tabletkami a teraz gdy wreszcie zacząłem się leczyć na moje dolegliwości u psychiatry to dostałem tyle tabletek na raz . Bezpieczne jest takie łączenie lekarstw ?
patryk_22

przez Lord Kapucyn 27 maja 2012, 14:02
Można łączyć.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg