Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez Lord Kapucyn 07 maja 2012, 13:26
W wolnym tłumaczeniu omeprazol zwiększa stężenie i nasila działanie escitalopramu, przez co może potęgować jego skutki uboczne. Ale to nie jest żadna groźna interakcja. Można brać, skoro lekarz tak zalecił.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez mamma 08 maja 2012, 23:29
Witam
Byłam dziś z wizytą u nowego psychiatry.
Lekarz sympatyczny, budzi zaufanie. Powiedziałam oczywiście o tym jak długo już biorę xanax. Lekarz przepisał mi Trittico 75 CR, a do tego mam przez cały miesiąc, aż do następnej wizyty brać xanax 3x1 mg (czyli niemal maksymalna dopuszczalna dawka).
Mam do Was pytanie: czy to nie za wiele działających na układ nerwowy leków? Czy nie grozi mi np. zespół serotoninowy, albo dolegliwości ze strony wątroby?
Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale jestem bardzo szczupła, mam wręcz anorektyczny wygląd. Nie odchudzam się, po prostu tak mam od dziecka. Podobno za szybko spalam pokarm.
Proszę o Wasze opinie.

Mamma

przez Michuj 08 maja 2012, 23:34
Czy nie grozi mi np. zespół serotoninowy

nie
albo dolegliwości ze strony wątroby?

nie
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 08 maja 2012, 23:47
mamma, Na pewno nie ;) Dawka 75 mg trittico , to bardzo niewiele, a xanax nie zwiększa produkcji ani syntezy serotoniny.
Moderator

przez mamma 09 maja 2012, 00:12
Wiola
Dziękuję Ci, że zawsze o mnie pamiętasz. To bardzo miłe :smile:
Ja tak pisze o tej wadze, bo w tej chwili ważę 39 kg, a to przecież waga dziecka. I dlatego mam zawsze zagwózdkę jeśli chodzi o leki każdego rodzaju, czy mam brać dawki dla dzieci - bo waga, czy dla dorosłych - bo wiek.
Jak byłam u dietetyczki to powiedziała, że należę do 3% populacji ludzi, którzy szybciej spalają pokarm, więc powinnam jeść osiem razy dziennie, 5000 kcal dziennie, ale kto miałby na to czas pracując i mając rodzinę. Musiała bym ciągle jeść, jak królik ;)

Będę wdzięczna za każdą waszą opinię, bo wiecie z innych postów jak się boję nowych leków.

Mamma

przez *Wiola* 09 maja 2012, 00:27
mamma, Trittico stosuje się w dawce do 300 mg , więc , Twoja jest naprawdę niska, więc spokojnie,. Ja bym Ci chętnie zapisała lerivon :mrgreen: po nim na pewno byś troszkę przybrała, bo to faktycznie waga wyrośniętego wróbelka ;)
Moderator

przez Maciej farmaceuta 09 maja 2012, 00:58
Możesz spokojnie brać,tym bardziej że długo bierzesz już xanax i masz tolerancję

przez blackbird 11 maja 2012, 13:31
hej, czy ktos z was bral/bierze SSRI z wellbutrinem, jestem ciekawa jak sie czujecie na tym zestawie. Ja jestem ciagle na etapie poszukiwan niestety w pojedynke SSRI i SNRI niezbyt dziala ja moja nerwice zdeprecha , TLPD wole unikac ze wzgledu na skutki uboczne, wiec szukam kombinacji , pewnie SSRI i COS tylko nie wiem co :roll:

przez Maciej farmaceuta 13 maja 2012, 16:44
Wellbutrin przeważnie bierze się z wenlafaksyną lub sertraliną, rzadko sam-działanie niepełne,brakuje komponenty serotoninowej.Dodaje się go,gdy SSRI lub SNRI sam nie działa odpowiednio.Na nerwicę nie bardzo pomoże-silnie aktywizuje,może nasilić lęki

przez blackbird 13 maja 2012, 22:33
Maciej farmaceuta, dzieki za odpowiedz. Wlasnie pytam o dodanie Wellbutrinu do SSRI np fluoksetyny. Samego napewno bym nie chciala brac bo mam leki, niepokoj itp. Chodzi mi raczej o wspomozenie dzislania SSRI i odwocenie spadku libido ktore u mnie wystepuje po SSRI. Czy dodanie np 150 mg welbutrinu do 20-40 fluo ,ma sens czy zbytnio bedzie pobudzac i nasilac leki mimo zazywania fluo?
wiem ze poruszamy sie w sferze hipotez ale jakie jest Twoje zdanie?

przez Maciej farmaceuta 14 maja 2012, 00:04
To będzie mieszanina ostro stymulująca,odhamowująca,zwiększająca napęd psychoruchowy.Może nasilać lęki,szczególnie na początku,ale nie musi.Jeżeli masz lęki,to bardziej sensowne byłoby połączenie Wellbutrinu z sertraliną,paroxetyną lub wenlafaxyną.Na odwrócenie spadku libido dobra jest mirtazapina lub Tritico(trazodon)-wyciszy Cię,jednocześnie podniesie nastrój.Fluoksetyna jest jednym z najbardziej hamujących libido antydepresantów.

przez *Wiola* 14 maja 2012, 00:11
blackbird, Próbowałam trittico i wellbutrinu i zdecydowanie polecałabym Ci, tak jak napisał Maciej, trittico.
Moderator

przez blackbird 14 maja 2012, 20:11
Maciej farmaceuta, to fluoksetyna tez stymuluje? ja slyszalam ze niby najlepsza z SSRI na leki? To jest glownie moj problem(leki) , depresja jest drugorzedny problemem , ale tez mi przeszkadza.
Mirtazapina odpada ze wzgledu na potencjal przytycia a tego boje sie jak ognia.
Moze w takim razie fluoksetyna z trazodonem ( na eliminacje spadku libido i wzmocnienie dzialania fluo, tylko czy nie przytyje po trazodonie?

wiolaa triticco bralas solo czy w polaczeniu z czyms?

przez *Wiola* 14 maja 2012, 21:52
blackbird, Kiedyś z anafranilem, obecnie z wenlafaksyną.
Moderator

Sortuj wg