Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

relanium vs xanax

przez makao11 26 sty 2012, 18:28
Spooky napisał(a):Dasz radę spać bez relanium czy xanaxu?

Watpie,bylo tak ,ze lezałam przez 3 h w łozku ,a zasypiałam nad ranem,albo dopiero o 10 jak juz padałam.
Zdarzyło mmi sie zasnac od razu ,ale wtedy byłam chora miałam 38* ,wiec wiadomo ;)

W ogole przed sen musze wziac 2 tabl 5 mg relanium ,inaczej nie zasne.

Groźna interakcja amisulprydu (słabych neuroleptyków) z SSRI

przez lexaper 31 sty 2012, 18:05
malwina77, no właśnie :( , mam swiadomosc tego,ze leki leczą tylko objawy które nam mocno doskwierają a nie przyczyne..
od lutego znowu wybieram sie na terapie , zresztą od samego początku czyli juz 8 lat temu psychiatra twierdził,ze żadne leki tylko terapia i po 8 latach brania leków(od benzo po antypsychotyki ) muszę przyznac,ze jestem w tym samym miejscu.. mam nadzieje,ze terapia da rezultat..

-- 31 sty 2012, 18:18 --

jeszcze tak ogólnie odnośnie farmakoterapii dwa słowa od mojej terapeutki
http://dziendobry.tvn.pl/video/chora-cz ... ,4486.html

Połączenia leków.

przez misiek_1 01 lut 2012, 08:55
brał ktoś taki zestaw-anafranil 75SR-1tabl.rano i pół wieczorem z promazine -mam przepisane 3xdziennie po 100mg. jak się po tym czuliście?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malwina77 01 lut 2012, 10:31
Terapia nie zda u mnie rezultatu, bo stany depresyjne sa spowodowane moja choroba, ktora jest nieuleczalna. Przychodzila do mnie psycholog z programu unijnego dla osob niepelnosprawnych i sama przyznala, ze nie jest w stanie mi pomoc. Pozostaja tylko leki, a negatywny wplyw neuroleptykow na moj mozg mam brzydko mowiac w d...
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez lexaper 01 lut 2012, 12:26
malwina77, bardzo mi przykro,ze chorujesz na cos nieuleczalnego.. naprawdę :( , ale czy ta Pani psycholog z programu unijnego miała do konca racje?? proszę,jezeli masz taką możliwość poszukaj moze jakiegos terapeute który ma renomę oczywiscie mysle o prywatnym terapeucie.. wiem,ze to kosztuje (sam juz wydałem fortune na to całe leczenie farmako-terapeutyczne ) ale ona moza podcieła Ci skrzydła tylko , co?
ja np nie choruje na nic poza tymi stanami lękowymi nerwicowo-depresyjnymi juz 8 lat.. tak jak pisałem wczesniej w lutym zaczynam terapie u Dr Fersten , jezeli chcesz moge sie jej zapytac w Twojej sprawie , nie chce tutaj wyciagac z Ciebie Twoich prywatnych spraw ale musiałbym wiedziec na co chorujesz , ciekawe co ona na to by powiedziała.. jaka ironia losu , nie dosc ,ze sam sie mecze juz 8 lat i konca nie widac to jeszcze próbuje pomoc innym a sam sobie nie potrafie.. ojjj :( a czy urodziłaś sie z depresją ??? czy pojawiła sie dokładnie w momencie kiedy zachorowałas na tą chorobę ???
nie gniewaj sie,ze tak sie pytam ale chciałbym pomoc , jezeli nie chcesz nie musisz mi nic na ten temat odpisywac - zrozumiem(przeciez ja nie jestem lekarzem)

pozdrawiam
Dawid

przez malwina77 01 lut 2012, 13:58
Nie musi ci byc przykro, mimo to dzieki. Nikt nie podcial mi skrzydel, ale ja nie chodze, wiec musialabym zamawiac wizyte domowa. Poza tym zyje z renty i na prywatnych terapeutow zwyczajnie mnie nie stac. Terapia moim zdaniem to zawracanie glowy i splukiwanie sie z pieniedzy.

Nikt nie rodzi sie z depresja, ale wiedzac ze niewiele ci zycia pozostalo nabawilbys sie jej jak nic.

A na co choruje widac w moim podpisie ;)
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Połączenia leków.

przez karo0la 09 lut 2012, 14:45
hej,bral ktos z was moze Citalopram 20mg + Diazepam 3x po 2mg dziennie ?

Połączenia leków.

przez Lord Kapucyn 09 lut 2012, 14:47
Brał.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Potrzebuje pomocy

przez helenajanina 15 lut 2012, 22:17
Witam Od jakiegosc czasu biore citabax 40 w połaczeniu z doxepinem jednak widze ze jest coraz gorzej .Wczasie ostrej fazy lęku doraznie alprox ale jest coraz gorzej lęk jest tak silny ze nie moge sobie z nim poradzic co robic moze to zle dobrane leki ? cierpie od 5 lat na depresje lękową Czy moge wziac na noc jeszcze na spanie hydroxyzinum?

Potrzebuje pomocy

przez *Monika* 16 lut 2012, 01:40
helenajanina, Witaj!
A nie konsultowałaś tego z psychiatrą?
Leki działają inaczej na każdego pacjenta.
Przez te 5 lat stosowałaś tylko farmakoterapię?
Obrazek
Główny Moderator

Potrzebuje pomocy

przez tahela 16 lut 2012, 01:50
helenajanina,
hydro mozesz spokojnie brac bo to słaby lek co dwóch poprzednich to mogą rzeczywiście być źle dobrane skoro zadnego skutku nie ma , bo jakiś powinien być , moze nie obłedny,ale coś powinno pomóc , popros lekarza oz miane leków a hydro też uspokaja wiec nie zaszkodzi , do mocniejszych leków to różnie jak nie działają to trzeba zmieniac i szukać i jakie leki brałaś prez te pięć lat, zadne nie działały?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Potrzebuje pomocy

przez miko84 16 lut 2012, 10:05
helenajanina co znaczy od jakiegoś czasu, ile konkretnie bierzesz citabax? To lek który może początkowo nasilać lęk a jego działanie przeciwlękowe czasami pojawia się dopiero po 4-8 tygodniach. Jaką dawkę doxepinu bierzesz? Bierzesz go na noc czy rano?
miko84

Potrzebuje pomocy

przez helenajanina 16 lut 2012, 21:40
Witam i dziekuje za zainteresowanie.Otóż niestety mieszkam w takiej,, miescinie zabitej dechami'' że nie miałam szans na terapie.Lecze sie jak juz pisalam od 5 lat.Kiedys bralam anafranil ,byl to lek dopasowany super bo juz po dwoch tygodniach od pierwszej dawki czulam sie super (poza sexem ale jakies koszty trzeba poniesc) Bylo super 5 lat ale od mniej wiecej pól roku czulam ze zaczyna byc coraz gorzej ,lęki powrociły.Zmieniono mi lek na citabax 40 ktory biore raz dziennie rano i doxepin 10 rano ,10 w poludnie i 25 na noc.Biore juz te leki trzeci miesiąc wiec juz chyba powinny pomoc. Podczas takiej fazy lęku rosnie mi cisnienie ale nie moge go zbic lekami bo strach jest mocniejszy.Od miesiaca w koncu pojawila sie u nas poradnia wiec chodze na terapie ale to wszystko malo.Pytalam o ta hydroxyzine bo wyczytalam ze niektore z tych lekow nie moge z czyms tam (nie znam sie ) łączyc .Nie chce odleciec .To tyle celem wyjasnienia ,hela

Potrzebuje pomocy

przez maciejb 16 lut 2012, 21:48
helenajanina przepraszam że piszę w Twoim temacie ale mam pytanie.

Dziś byłem na 1 wizycie u psychiatry. Przypisał mi właśnie Citabax. Wziąłem już pierwszą dawkę (pół tabletki) i czuje się jakiś wewnętrznie roztrzęsiony. Na dodatek czuje się jakbym sobie z 3 piwka walnął. Czy to jest normalne na początku brania tego leku?
Stwierdzono mi zaburzenie depresyjno-lękowe. Często mam kołatanie serca. Aczkolwiek po zażyciu tego leku serca bije mi spokojnie.
Ale jak ma być taki otępiały to już sam nie wiem co lepsze...

Sortuj wg