Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Proszę o porade !!!!

przez Agasaya 23 lis 2011, 13:36
monia784, a lekarz nie powiedział Ci kiedy masz zacząć ją brać?
Agasaya

Proszę o porade !!!!

przez malwina77 23 lis 2011, 13:41
To cos dziwnego czytalas, bo wlasnie mirtazapine i mianseryne czesto laczy sie z innymi lekami (SSRI, SNRI, TLPD), bo maja odmienny profil dzialania.
Zamiast szukac rad na forum sluchaj lekarza i nie czytaj tyle ;)
Ostatnio edytowano 23 lis 2011, 13:52 przez malwina77, łącznie edytowano 1 raz
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Proszę o porade !!!!

przez monia784 23 lis 2011, 13:51
Dzięki dziewczyny. Ja miałam pierwsza tabletke Fluoxetiny, wziąć dzisiaj rano,ale nie wziełam bo strach był większy a po drugie sama w domu jestem. A z mirtazapiny schodziłam ok miesiący z 30 na 15. i dzisiejsza noc tez bedzie straszna bo jestem bez zadnych leków.:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

sedam i alprox,mozna razem?

przez luisek40 23 lis 2011, 22:18
Witam ,jestem nowy na forum,od 6 lat mam st Sm ,jakos sie trzymam ,obecnie jestem na L4 poniewaz mam oslabione miesnie ale.....stalem sie starsznie nerwowy ,nie moge spac ciagle mysle o wszytskim naraz itd,wszystko mnie wkurza ,rozmowa z kims konczy sie trzesieniem sie rak i nie wiem co mowic itd itp,moja pani neurolog zapisala mi sedam 3 mg.Mam w domu alprox 1mg kiedys pobralem po polowce ale jakos specjalnie na mnie nie dzialalo ale przeszly leki i nerwy wiec odstwailem....teraz mysle czy moglbym brac sedam i alprox np na zmiane...lekarz kazal mi brac sedam 2 razy zdiennie,mysle czy moge laczyc np sedam-alprox-sedam na dniowke,prosz eo jakies rady na ten temat bo jestem laikiem w tych spr lekowych

przez Lord Kapucyn 23 lis 2011, 22:34
Sedam to bromazepam, a Alprox to alprazolam. Oba należą do anksjolityków z grupy benzodiazepin, czyli wykazują działanie uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe, rozluźniające mięśnie szkieletowe i nasenne. Teoretycznie można je łączyć, ale w granicach rozsądku, bo nawzajem potęgują swoje działanie. No i nie bierz tego zbyt często i w zbyt dużych dawkach, bo istnieje ryzyko uzależnienia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Solian i Zoloft polaczenie??

przez tomek28100 24 lis 2011, 10:27
niewiem czego spodziewac sie po tym solianie czy tak naprawde bede pobudzony i bliski akatyzji czy bedzie taki spokoj i opanowanie bez przymulenia bo tego wlasnie oczekuje ale narazie biore 5 dzien i czuje lekkie pobudzenie i poddenerwowanie a chcialbym zeby tez rozjasnij mi troche myslenie tak zeby byl luzik i koncentracja.pamiec dobra
Jak to u ciebie bylo Amon Rah

przez paradoksy 24 lis 2011, 10:28
chyba sie sam nakrecasz dlatego taki pobudzony jestes ;)
paradoksy

przez Amon_Rah 24 lis 2011, 17:34
tomek28100, akatyzji ja po nim nie dostaem, natomiast mnie rozruszal, pobudzil do dzialania. Myslenia nie pamietam czy mi rozjasnil, ale na pewno nie bylem juz po nim taki otepialy jak zanim zaczalem go brac, wiec cos w tym wzgledzie na pewno pomogl.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez luisek40 24 lis 2011, 18:07
0,5 alproxu(bo mam 1) do poludnia i 3mg sedamu na noc okolo 20-30 tak mam zamiar brac narazie.Zastanawiam sie czy brac sedam3mg 3 razy dziennie jak zalecil lekarz ktory nie wie ze mma tez alprox1mg...dlatego mysle czy zamuiast 3 razy sedam,brac tez ten alprox ktory tez bym chcial wykorzystac i go skonczyc.Czy nie bedzie za duzo gdy bede bral sedam 3mg okolo10-00,-polowke alproxu1mg czyli o,5 o 15-00, i sedam 3mg o 20-30

przez Amon_Rah 25 lis 2011, 09:43
No laczyc jak najbadziej mozesz, tylko pytanie PO CO, skoro obydwa leki maja dokladnie takie samo dzialanie? Zjedz najpierw jeden a potem dopiero zabierz sie za drugi...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Michuj 25 lis 2011, 11:43
Z tym, że jeśli zadziała Sedam to nie bierz się za Alprox. O wiele łatwiej się odstawia.
Michuj

Aviomarin - połączenia

przez ddd 27 lis 2011, 18:32
Łykałam aviomarin z dipherganem i alprazolamem, wszystko okej, nawzajem nasilają swoje działanie. Pare razy zdarzyło mi się przesadzić, pamiętam jak łyknęlam 2 aviomariny + alprazolamu nie wiem ile i do samochodu wleciała osa, tak się wystraszyłam, że koniec, od tego momentu miałam regularnie tak co minutę-dwie sekundowe utraty jakby świadomości, jakbym omdlewała, przeszło jak się wyspałam, więc ostrożnie radzę, nic miłego. Ostatnio miałam to samo po 2 aviomarinach, wiec już wiem, że u mnie to jest za dużo. O dziwo jak dołożyłam 0,25 alprazolamu to przeszło, teraz jak musze to widzę ze nawet połówka aviomarinu mi pomaga.
ddd

przez JERZY62 27 lis 2011, 21:38
Zażywałem Sedam i potwierdzam, jest podobno jednym z najsłabiej uzależniających benzodiazepin.Można z niego przejść na Tranxene a na przykład z Lorafenu na Tranxene już się nie da.
♪♪♪

Jaki lek dla panikary?/ panicznie reagującej na leki

przez to-Nie-zomo 30 lis 2011, 14:00
Dominika, ja dziś 19 dzień na Asentrze i czuję się doskonale...
Żadnych efektów ubocznych, ani jednego ataku paniki od tygodnia... tylko w nocy długo nie mogę zasnąć... ale nie biorę już żadnych benzo - nie potrzebuję...

Sortuj wg