Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.

przez *Wiola* 21 paź 2011, 22:12
lady17, Można.
Moderator

Paroksetyna i Metoprolol

przez celineczka3 25 paź 2011, 17:33
Może się zdarzyć że niebezpieczne skutki uboczne łączenia tych dwóch leków można ograniczyć, a nawet wyeliminować przez zachowanie odpowiedniej przerwy czasowej, pomiędzy braniem paroxetyny i metoprololu (wg mojej wiedzy to jest minimum 3-5 h). Ale to są sprawy do omówienia tylko z lekarzem!
celineczka3

Jaki lek dla panikary?/ panicznie reagującej na leki

przez to-Nie-zomo 02 lis 2011, 12:31
Poszukuje dla siebie leku antylekowego, nie mam depresji...
Przerobiłam dotychczas tylko Effectin (dwukrotnie), ale podziękowałam. Dostałam wieczorem takich ataków leków, że myślałam że umrę... Po jednej tabletce odstawiłam..
Mam niestety - często towarzyszący nerwicy lekowej - lek przed utrata kontroli, w tym kontroli nad swoim organizmem i dlatego tak fatalnie znosze leki... Ale nie mam wyjścia, moje zycie się tak skomplikowało, że muszę wrócić do leków... kiedyś już brałam effectin (ok. 7 lat temu) i było nawet dobrze, ale średnio ten okres pamiętam... pamietam tylko, że odstawianie leków było straszne...

lekarz proponuje mi asertin w małej dawce plus afobam, ale już na samą myśl robi mi się słabo...
myślicie, ze to dobre=skuteczne połączenie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 02 lis 2011, 12:34
Benzodiazepiny - tj. alprazolam (Afobam/Alprox/Neurol/Zomiren), clonazepam, diazepam (Relanium) itp. itd. są ok na lęki, ale niestety przy długotrwałym stosowaniu, zwłaszcza w dużych dawkach, powodują silne uzależnienie psychofizyczne i ciężko je odstawić. Chyba najlepszy będzie w tej sytuacji diazepam, gdyż ma najdłuższy okres półtrwania i stosuje się go nawet jako substytut innych benzo na odwykach.

pamietam tylko, że odstawianie leków było straszne...

Leki przeciwdepresyjne (a więc i wenlafaksyna-Efectin) nie wywołują uzależnienia psychofizycznego, zazwyczaj nie występują objawy zespołu abstynencyjnego (choć ulotka wspomina o takiej ewentualności). Musiałaś 7 lat temu zażywać również jakieś benzo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez to-Nie-zomo 02 lis 2011, 12:41
diazepam czyli co np?

wczesniej niczego dodatkowo nie brałam, ale chyba teraz jeszcze dochodzi psyhca i dlatego to takie trudne dla mnie...

przez Lord Kapucyn 02 lis 2011, 12:43
Diazepam występuje na rynku w leku pod nazwą handlową Relanium - poproś o to lekarza. Działa subtelnie, ale to najbezpieczniejsze benzo w Twojej sytuacji.

Moderator/ R2 - D2

przez to-Nie-zomo 02 lis 2011, 12:54
a co z asertinem?
bo relanium to tylko chyba doraznie

przez Lord Kapucyn 02 lis 2011, 13:07
No Relanium tylko doraźnie, w razie ataku paniki lub profilaktycznie przed potencjalnie stresującą sytuacją. Asertin - sertralina ma działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, na lęki jest ok. Zobaczysz jak Ci będzie na małej dawce (50mg), a potem można w razie czego zwiększyć do max. 200mg.

Moderator/ R2 - D2

przez to-Nie-zomo 02 lis 2011, 14:22
no ja właśnie potrzebuje czegoś na stałe... mam leki uogólnione, choruje na nerwice już 9 lat... jestem po terapii - 3 lata.. niestety mój problem sięga aż dzieciństwa i trudno go tak skutecznie wyleczyć, w okresach wyjątkowo trudnych musze sięgac po leki... to taki drugi okres w ciągu tych 9 lat...

czy ten asertin nie spowoduje takich akcji jak effectin> bo ja tego nie przezyję... jak przeczytałam ulotkę to jestem pełna obaw czy podołam...

przez to-Nie-zomo 02 lis 2011, 19:17
Zbychu a możesz napisać nt coś więcej?

przez uzytkownik 02 lis 2011, 19:21
http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm tutaj poczytaj o benzodiazepinach
uzytkownik

przez malwina77 02 lis 2011, 23:30
Mad_Scientist napisał(a):
Leki przeciwdepresyjne (a więc i wenlafaksyna-Efectin) nie wywołują uzależnienia psychofizycznego, zazwyczaj nie występują objawy zespołu abstynencyjnego (choć ulotka wspomina o takiej ewentualności). Musiałaś 7 lat temu zażywać również jakieś benzo.

Nie wiem jakie leki brales, ale to co piszesz nie ma najmniejszego sensu. Wenlafaksyna i paroksetyna przy odstawieniu jak najbardziej wywoluja zespol abstynencyjny. Jak myslisz po co efectinowcy odsypuja granulki? Hobby takie maja?
To dwa najciezsze do odstawienia leki. Piszesz tez, ze maksymalna dawka wenlafaksyny to 150 mg, co sie tez nie zgadza.

Jak na moda to kiepsko z twoja wiedza :?

Do tego sertralina na poczatku brania ostro generuje leki i trzeba lykac ten afobam jak lekarz zalecil, zamiast bawic sie w relanium.
Mieszasz tylko dziewczynie w glowie, zamiast sluzyc pomoca.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Lord Kapucyn 03 lis 2011, 07:53
W żadnych badaniach nie udowodniono, aby jakikolwiek SSRI (paroksetyna) albo SNRI (wenlafaksyna) prowadził do uzależnienia fizycznego, ani psychicznego. Ulotka wspomina jedynie, iż leku nie wolno odstawiać nagle, tylko trzeba to robić stopniowo poprzez redukcję dawki. Nieco to się kłóci ze sobą, ale w tej kwestii pij do panów w białych kitlach, którzy opracowali oficjalną doktrynę, a nie do mnie. Brałem paroksetynę (Seroxat) w dawce dobowej 50mg i wenlafaksynę w dawce 150mg i odstawiłem z dnia na dzień. Co do dawki zależy czy mówimy o postaci zwykłej czy o przedłużonym uwalnianiu - w przypadku tej drugiej dawka max. dochodzi do 300-375mg. Podobnie jest zresztą w przypadku klomipraminy (Anafranilu i Anafranilu SR). Bawić się w Relanium? Och, a prof. Heather Ashton to sobie tak z czapy wymyśliła przepisywanie diazepamu, jako iż ze względu na najdłuższy okres półtrwania (również jej głównego metabolitu) ma najniższy potencjał uzależniający? Spoko. Niech dziewczyna sobie wcina Afobam (tak - wyobraź sobie, że szamałem kiedyś benzo i ciężko było odstawić). Sertralina to lek o profilu m.in. przeciwlękowym. Każdy lek z grupy SSRI może w początkowym okresie kuracji generować lęki (tzw. reakcja paradoksalna). A jak mówisz o swoich subiektywnych doświadczeniach to z łaski swojej dodawaj "U MNIE sertralina generowała lęki", "MIAŁAM trudności z odstawieniem paroksetyny czy wenlafaksyny", inni niekoniecznie mają z tym takie problemy (może jestem wyjątkiem w grupie użytkowników tych leków, ale nie zarzucaj mi, że mówię nieprawdę, bo przekazuję swoje osobiste doświadczenia z ww. lekami). Sertralinę też brałem swojego czasu i jakoś nic z tego nie wynika.

-- 03 lis 2011, 08:06 --

Zbychu77, Ok, hydroksyzyna ma fajne, lajtowe działanie przeciwlękowe, ale na początku, jak to ktoś trafnie ujął, zamula jak świnię. Poza tym dla mnie to słabizna i cienkusz, bo mam już wyrobioną tolerancję. Biorę 175mg jednorazowo (tyle że na sen, a nie przeciwlękowo), a i to nie gwarantuje spania.

Moderator/ R2 - D2

przez to-Nie-zomo 04 lis 2011, 06:51
słuchajcie ja muszę mieć lek, po którym można normalnie funkcjonowac - prowadzę firmę i auto więc nie mogę czuć zmulenie itp.

Sortuj wg