Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Aviomarin - połączenia

przez megi55 29 wrz 2011, 04:48
Monika, piszę "kiedyś" dlatego, że na razie muszę ukończyć tą terapię, którą zaczęłam
i która jak widzę zaczyna przynosić efekty :smile: Poza tym, to musiałabym znaleźć w moim
mieście specjalistę od takowej, no i myślę, że na razie na taką terapię mnie po prostu nie stać
( a myślę, że to może być kosztowne, choć oczywiście mogę się mylić). Ale wszelkie metody,
które pomagają odzyskać zdrowie bardzo mnie interesują i je popieram, dlatego nie wykluczam ;)

Escitalopram vs Sertralina ?

przez zaqzax-ver2.0 02 paź 2011, 19:28
Jaka jest równoważna dawka Escitalopramu do dawki 150 oraz 200mg Sertraliny.
W sensie np:

200mg Sertry = 20mg Escitalopramu

Bo nie wiem jaką dawkę sobie dopasowac Esci kiedy Sertraliny brałem średnio 150mg.
Na razie biore 12,5mg ESCI, ale co dziwne po miesiącu brania wycieńczył mnie, jestem jakiś
bez sił, senny ciągle, tylko bym leżał, spora anhedonia i brak motywacji, sił do działania.
Znaczy to ze ESCI znacznie bardziej "upierdala" od Sertraliny w kierunku znieczulicy totalnej,
bo Sertra mnie chyba jednak pobudzała, a ESCI to totalny power off.

przez Mamre 02 paź 2011, 19:59
A dawek nie ustala lekarz? ;)
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 02 paź 2011, 20:00
do widzenia
paradoksy

przez Lord Kapucyn 02 paź 2011, 20:01
"Wśród leków grupy SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna, następnie citalopram (2,5 raza słabiej w tej samej dawce), fluwoksamina i sertralina (ok. 6 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ponad 20 razy słabiej). Natomiast największą selektywność hamowania transportera serotoniny w odniesieniu do transportera noradrenaliny wykazuje citalopram, następnie sertralina (5 razy słabiej), fluwoksamina i paroksetyna (ok. 8 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ok. 70 razy słabiej)."

Escitalopram
"W porównaniu z citalopramem działanie escitalopramu jest silniejsze, a działania niepożądane pojawiają się rzadziej. Różni się od citalopramu bardziej wybiórczym działaniem hamującym wychwyt zwrotny serotoniny. Nie wykazuje powinowactwa lub wykazuje bardzo niewielkie powinowactwo do wielu receptorów, w tym receptorów 5-HT1A, 5-HT2, receptorów dopaminergicznych D1 i D2, receptorów adrenergicznych ɑ1, ɑ2 i ß oraz receptorów histaminowych H1, muskarynowych, benzodiazepinowych i opioidowych."
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Połączenia leków.

przez Laima 04 paź 2011, 02:38
Ja biorę
mozarin 20 mg
spamilian 45 mg
solian 400 mg
lamitrin 200 mg
trittico 300 mg

Trochę za dużo bo mój żołądek źle toleruje.Nie wiem z czego mogę zrezygnować,niby potrzebuję wszystko.
Może są jakieś leki które by mi zastąpiły po dwa różne leki?
Laima

Połączenia leków.

przez kicikici 04 paź 2011, 04:36
Ok...
z tego co czytam to mozarin nie tylko na depresje ale na wlasnie Leki( obawy) i agorofobie

spamilian jest na wlasnie stany lekowe i rozluznia

solian leczy psychozy w zschizofreni..czyli silny naprawde musi byc..i leczy tez depresje

lamitrin na epilepsje

trittico --na depresje

czyli wynika z tego ze bierzesz 3 leki ktore sa na depresje!! a dwa znich na stany lekowe! ja nie rozumiem kto tak przepisuje..i czy ty zadajac to pytanie nie robilas zadnego research? tylko to co ci dadza to bierzesz? to nie cukierki...

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

Połączenia leków.

przez Laima 04 paź 2011, 09:02
kicikici, jeden lek na depresje to dla mnie za mało,na lęk to samo z tych leków co dotychczasowo biorę.Niby nie mogę zrezygnować z żadnego,ale jest tego stanowczo za dużo.
Laima

Połączenia leków.

przez kicikici 04 paź 2011, 13:11
Jesli jeden lek to zamalo to znaczy ze moze na ciebie on nie dzialac to wtedy sobie mozesz zmienic na jeden ktory na ciebie dziala pzreciez nie kazdy tak samo raguje na leki. BO na to wychodzi ze mozesz brac jeden z tych co wogole na ciebie nie dziala a inny co dziala i skad wiesz wtedy ktory? TO jest chemia , czym wiecej tym gorzej. Naprawde jestem w szoku , ja mam obawy co do brania jednego a ty bierzesz apteczke cala:)

Jak juz brac to powinnas sprawdzic moim zdaniem jak sie czujesz po jednym, jesli nie mia zmian to nie doklada sie do niego tylko sie odstawia i bierze inny. Pozatym czasu potrzeba by organizm sie przestawil.
Jak ja czytalam skutki uboczne tych lekow to myslalam ze padne z wrazenia..moze warto wrocic do lekarza ? czy on kontroluje to? czy to ty sama sobie decydujesz o tych lekach? dlamnie to nie powazne jest naprawde.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

Połączenia leków.

przez nickyfour13 04 paź 2011, 13:29
ze spamilanu może spróbuj zrezygnowac. nie słyszałem o kimkolwiek komu by on cokolwiek pomagał

Połączenia leków.

przez Laima 04 paź 2011, 20:11
kicikici, lekarz tak przepisał.

nickyfour13, spamilian mi pomaga.

Lekarka też jest zdania,że za dużo i pyta czy mi pomaga ten i tamten,ale kiedy zabraknie mi którego z braku pieniędzy,odczuwam znaczne pogorszenie.
:bezradny:

Teraz na wizycie porozmawiam jeszcze raz lekarką.
Laima

Połączenia leków.

przez manko 09 paź 2011, 18:33
najlepszy lek jaki brałem to Vanlafeksyna bez dodatków. Ale słyszałem też że dobre jest połączenie Venlafeksyny z Xetanorem ale nie wiem bo nie próbowałem czegoś takiego.

Połączenia leków.

przez Doom 09 paź 2011, 20:28
Mozarin - SSRI - escitalopram - p. depresyjny lek, jednak także działa także na receptory 5ht2 co moze powodowac pobudzenie i niepokój (choć escitalopram akurat powoduje najmniej ubocznych ponoć)

Trittico - trazodon - SARI - też przeciwdepresyjny, ale dezaktywuje właśnie receptory 5ht2, poleecany szczególnie u ludzi z bardzo silnymi myslami samobójczymi

spamilian - buspiron - "silny agonista receptorów 5ht1a, stosowany w leczeeniu lęku(...)dodatkowy przeciwdepresyjny wpływ leku, związany prawdopodobnie z wpływem na postsynaptyczne recceptory 5ht1a zwłaszccza w hipokampie(...)wykazano jego skuteczność w leczeniu lęku uogólnionego, natomiast brak w stosunku do napadów lęku panicznego"

solian - amisulpiryd - neuroleptyk, w leczeniu schizofrenii, "znaczna aktywność terapeutyczna w stounku do objawów pozytywnych (wytwórczych), jak również negatywnych oraz zaburzeń poznawczych",

lamitrin - lek przeciwpadaczkowy

cytaty pochodzą z farmakodynamiki pod redakcją w. jańca

Połączenia leków.

przez lady17 21 paź 2011, 22:08
czy można łączyć zotral(asentra) z tranxene?
Zamknęłam się sama ze swoim bólem nie wiedząc, że zamykając innym dostęp do swojego serca, odcinam sobie drogę ucieczki...

Sortuj wg