Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Aviomarin - połączenia

przez paradoksy 27 wrz 2011, 13:35
megi55, nie sugeruj się Michujem.
Musisz brać ten aviomarin? te pozostałe leki nie pomogą Ci w mdłościach?
troche źle zrobiłaś nie mówiąc lekarzowi o przyjmowanych lekach, zresztą sam powinien Cię o to najpierw zapytać.
a jak chcesz być 100% pewna to możesz również do swojego lekarza rodzinnego podejść i ewentualnie zapytać o lek, jaki możesz brać na mdłości przy jednocześnie przyjmowanych psychotropach.
paradoksy

Aviomarin - połączenia

przez Lord Kapucyn 27 wrz 2011, 13:48
Sprawdziłem interakcje pomiędzy dimenhydrynatem (Aviomarin), kwetiapiną (Ketrel), klonazepamem (Klon) i buspironem (Spamilan). Pierwsze trzy po prostu nawzajem zwiększają swoje stężenie i potęgują działanie sedatywne.

+ to co napisała Monika:

Zaleca się szczególną ostrożność podczas stosowania dimenhydraminy z lekami powodującymi
wydłużenie odstępu QT w EKG (niektóre leki przeciwarytmiczne, niektóre antybiotyki,
np.: erytromycyna, leki przeciwmalaryczne, leki przeciwhistaminowe, neuroleptyki) oraz z lekami
powodującymi zmniejszenie poziomu potasu w surowicy (np. niektóre leki moczopędne)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Aviomarin - połączenia

przez megi55 27 wrz 2011, 16:14
Wielkie dzięki Wszystkim za odpowiedź:). Monika no właśnie mam ten problem że takie leki typowe
jak np.Lokomotiv i nawet klon ( a wzięłam dziś 2 tabletki) mi nie pomagają. A jest to dla mnie bardzo uciążliwe, chyba że tak
jak pisze Monika zapytam się jeszcze lekarza rodzinnego albo wezmę na próbę chociaż pół tabletki,
a mam nadzieję to jakoś samo minie, a mam teraz taką dosyć stresującą sytuację.Ale jednak boję się
szprycować Aviomarinem, bo wiem że nie jest tak do końca bezpieczny przy tych lekach, więc to taka
ostateczność.Więc może jeszcze parę dni jakoś wytrzymam i ostatecznie poradzę się lekarza. Dzięki Mad_Scientist za sprawdzenie tego, bo szukałam i nie mogłam znaleźć, nie wiem tylko co ze Spamilanem, chyba, że źle Cię zrozumiałam.
Pozdrawiam serdecznie:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Aviomarin - połączenia

przez *Monika* 27 wrz 2011, 17:48
megi55, Ty się nie szprycuj lekami , tylko śmigaj na psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

Aviomarin - połączenia

przez megi55 27 wrz 2011, 18:31
Monika, kiedy ja właśnie chodzę na zajęcia z psychologiem od dłuższego czasu i widzę, że to
pomału zaczyna przynosić efekty. A z lekami jest tak, że może rzeczywiście mam ich trochę
za dużo, ale biorę je cały czas pod kontrolą lekarza i też widzę, że poza tymi przykrymi problemami
o których pisałam powyżej to zaczynam czuć się psychicznie jednak lepiej. Mam tylko takie wrażenie
że to moje ciało jakoś protestuje wbrew mnie przeciwko stresującej mnie obecnie sytuacji. Ale mam nadzieję,ze
powoli odstawię leki i nie będę ich tyle potrzebować. Tylko że muszę zmienić sposób myślenia i myślę
że w końcu dam radę pokonać chorobę, tylko że u mnie to czasem taka sinusoida:).
Dzięki za wsparcie i pozdrawiam:)

Aviomarin - połączenia

przez *Monika* 27 wrz 2011, 18:35
megi55, no to dobrze, ze chodzisz do psychologa, jeśli Ci pomaga.
Czy to są sesje terapeutyczne czy jednak rozmowy z psychologiem? Bo to jest różnica.
Od kiedy chodzisz do specjalisty? Z jaką częstotliwością? Mogę zapytać?
Obrazek
Główny Moderator

Aviomarin - połączenia

przez megi55 27 wrz 2011, 18:36
Zresztą zdaję sobie sprawę, że leków nie będę brała do końca życia i zaczynam się z tym powoli oswajać.
No i oczywiście powrót do zdrowia to nie tylko leki ale przede wszystkim terapia i mozolna praca nad sobą.
Leki mogą tylko wspomóc na pewnym etapie, a wydaje mi się, że właśnie mam taki okres.
Dziś już to rozumiem i uczę się oswajać swój lęk:).

Aviomarin - połączenia

przez *Monika* 27 wrz 2011, 18:59
megi55, :smile:
Obrazek
Główny Moderator

Aviomarin - połączenia

przez megi55 27 wrz 2011, 19:01
Monika, ja chodzę na indywidualne rozmowy z psychologiem, co najmniej raz w tygodniu.
Na tą terapię chodzę już mniej więcej od 2007 roku, tylko tyle, że dotyczy ona bardziej uzależnień.
I z jednej strony rozpracowujemy moje lęki i próby radzenia sobie z nimi, a z drugiej strony moje
uzależnienie. Mam za zadanie pracować nad jednym i drugim i na razie idzie mi nieźle, bo po prostu
teraz jestem zupełnie szczera z psychologiem, a kiedyś tak nie było. Po prostu było mi wygodnie tak
żyć, a teraz zaczyna mi zależeć na tym, by uwolnić się od uzależnienia.Po prostu zbyt wiele przeżyłam i zmarnowałam sobie trochę życie przez leki.Bo kiedyś brałam je na własną rękę, tak właśnie rozwiązując swoje problemy, co tylko maskowało objawy i przyczyny. Nie leczyłam się od początku właściwie na to co powinnam, czyli depresję, nerwicę lękową i fobie.A teraz całkowicie współpracuję z lekarzem i będziemy próbować odstawiać klona.Wiem, że to nie będzie łatwe, ale no cóż...Tylko, że ( jakby Ci to wyjaśnić) kiedyś brałam nie żeby się leczyć, a teraz przy moich problemach te niektóre leki są pewnym wybawieniem i pomocą. Tak więc ta granica między nadużywaniem a leczeniem jest dość płynna i po prostu muszę się pilnować, w czym pomaga mi lekarz i mój psycholog. Nie wiem tylko czy mnie rozumiesz.Nie wiem czemu nie mam sesji
grupowej ale tak w tej poradni zdecydowano i przydzielono mi po prostu psychologa.No i u mnie te wszystkie problemy są takie ... wymieszane.Sorki za przydługi post, ale chciałam wyjaśnić najlepiej jak umiałam.

Aviomarin - połączenia

przez *Monika* 27 wrz 2011, 19:03
megi55, OOo, to długo chodzisz na terapię.
Ja chodzę dwa lata na indywidualną w nurcie psychodynamicznym.
Leków nie biorę.
Obrazek
Główny Moderator

Aviomarin - połączenia

przez megi55 27 wrz 2011, 19:41
No tak ,trochę to już trwa, ale mam nadzieję, że idzie ku lepszemu:).
Muszę powiedzieć, że Cię podziwiam za to że nie bierzesz leków. Czy to wynik
tej psychoterapii? I na czym ona polega? :D

Aviomarin - połączenia

przez *Monika* 28 wrz 2011, 00:02
megi55, tak, między innymi efekt terapii. NIe biorę leków od 1,7 roku. Brałam tylko na początku terapii. Na czym polega?
Oj.......dużo można pisać, ważne, że są efekty! :D
:szukam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychotera ... dynamiczna
Obrazek
Główny Moderator

Aviomarin - połączenia

przez megi55 28 wrz 2011, 19:12
Monika, poczytałam trochę i wydaje mi się to bardzo ciekawe i chyba daje dużo więcej
niż taka klasyczna terapia z psychologiem. Ja kiedyś na moje lęki próbowałam nawet hipnozy
i był pewien efekt, z tym, że wg psychologa to wszystko blokowało to, ze brałam za dużo leków.
Ale masz rację, ważne że są efekty Twojej terapii. Nie wykluczam, że może kiedyś spróbuję:).
Pozdrawiam :smile:

Aviomarin - połączenia

przez *Monika* 28 wrz 2011, 19:14
megi55, Czemu kiedyś? ;) A nie teraz?! ;)
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg