Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Parogen + Zomiren (2 pytania)

przez Garosso 25 sie 2011, 15:37
Mam nadzieję, że nadal mogę pisać w tym temacie. Psychiatra zapisał mi jeszcze Parogen a do tego Miansec na zaburzenia erekcji. Brałem przez 3 tyg. Zomiren SR ale lekarz powiedział, że mogę odstawić z dnia na dzień - wszędzie czytałem że należy powoli zmniejszać dawkę. To jak w końcu? ;/

sedam a zotral

przez tiska84 25 sie 2011, 21:23
W takim razie dziękuje bardzo za odpisanie i przede wszystkim słowa otuchy.Lekarz zalecil brac sedam przez 2 tygodnie a zotral przez miesiec i mam nadzieje,ze to pomoze mi sie uporac z tym zespolem odstawiennym.Pozdrawiam serdecznie:)

przez adamo_ 25 sie 2011, 22:31
Obojętnie, jak ci pasuje, to sobie zmniejszaj stopniowo.
adamo_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

sedam a zotral

przez adamo_ 25 sie 2011, 22:33
Zostral (sertralina) przez miesiąc tylko? Nawet nie zacznie dobrze działać.
adamo_

sedam a zotral

przez tiska84 26 sie 2011, 14:57
Adamo
Uważasz,że to za krótko??mi się wydawało,że to za długo mam brać.No nic chyba poczeakam i jak skończe brać opakowanie tego zotralu (50 mg) to zobacze jak bedzie z moim samopoczuciem.Pozdrawiam

-- 04 wrz 2011, 19:36 --

a tak w ogóle to co bardziej jest uzależniające sedam czy zotral??Sedam juz biore tylko w nagłym wypadku jak juz musze a tak codziennie biore ten zotral i widze,ze mam wszystkie prawie objawy co pisze w rozdziale dzialania niepozadane a biore juz go pprawie 2 tygodnie.Czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat:)

przez Garosso 27 sie 2011, 15:51
Jak zejsc z zommirenu sr branego raz dziennie 0.5mg przez 3 tyg. Wczoraj chcialem odstawiic calkowicie i rano nie wzialem ale dopadl mmnie silny lek i panika, nie dalem rady i musialem znowu lyknac. Dodatkowo biorę Parogen20mg i lekarz zalecil mi miannsec na noc. Czy to znaczy ze jestem już uzależniony od zomirenu? ;(

przez adamo_ 27 sie 2011, 17:57
Jak? STOPNIOWO. Kilka dni pół tab., potem ćwierć.
adamo_

przez Garosso 27 sie 2011, 18:05
Dzia wzialem pól tabletki i jest lepiej niż wczoraj ale napewno gorzej niż jak bralem cala. To znaczy ze paro nie zalapal czy za mala jest jego dawka? Poza tym czytalem gdzieś ze podobno sr nie można dzielić, to prawda czy bzdura?

przez adamo_ 27 sie 2011, 20:27
Poczytaj forum, wszystko już było napisane.
adamo_

Aviomarin - połączenia

przez megi55 26 wrz 2011, 18:52
Witam! Od jakiegoś czasu cierpię na nerwicę lekową i to się u mnie objawia między lękami
i dużymi mdłościami. Mam w związku
z tym mam pytanie : czy można łączyć np. Ketrel,
Klonazepam i Spamilan z Aviomarinem? Lub np.tylko z Ketrelem?Czy ktoś ma podobnie? Dodam, że chodzi mi o podzielenie się swoimi
doświadczeniami, czy w dawkach leczniczych jest to dopuszczalne, bo niestety dostępne
środki ziołowe na mnie nie działają.Pozdrawiam:)

Aviomarin - połączenia

przez *Monika* 26 wrz 2011, 19:19
megi55,
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które
wydawane są bez recepty.
Leku Aviomarin nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwarytmicznymi, hamującymi
czynność ośrodkowego układu nerwowego, ani z alkoholem.
Leku nie należy stosować jednocześnie z atropiną, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,
aminami katecholowymi, środkami wpływającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, takimi jak
leki nasenne lub uspokajające, gdyż lek Aviomarin nasila ich działanie. Lek Aviomarin zastosowany z
solami bizmutu oraz lekami przeciwbólowymi, psychotropowymi i skopolaminą może powodować
przemijające osłabienie wzroku (upośledzenie widzenia w ciemności i widzenia kolorów).
Aviomarin osłabia działanie kortykosteroidów i doustnych leków przeciwzakrzepowych.
Należy unikać łączenia leku Aviomarin z lekami ototoksycznymi (uszkadzającymi słuch), takimi jak
antybiotyki aminoglikozydowe.
Inhibitory monoaminooksydazy (MAO, leki przeciwdepresyjne) mogą nasilać działanie
przeciwhistaminowe i uspokajające dimenhydraminy.
Zaleca się szczególną ostrożność podczas stosowania dimenhydraminy z lekami powodującymi
wydłużenie odstępu QT w EKG (niektóre leki przeciwarytmiczne, niektóre antybiotyki,
np.: erytromycyna, leki przeciwmalaryczne, leki przeciwhistaminowe, neuroleptyki) oraz z lekami
powodującymi zmniejszenie poziomu potasu w surowicy (np. niektóre leki moczopędne).
Obrazek
Główny Moderator

Aviomarin - połączenia

przez Michuj 26 wrz 2011, 19:28
ja łączyłem wzdłuż i wszerz z wszystkim co wlazło i było ok. ;)
Michuj

Aviomarin - połączenia

przez megi55 26 wrz 2011, 21:21
Tak, Monika1974 wiem, że wszystkie leki powinny być konsultowane z lekarzem ,ale niestety to
państwowy, więc mam wizytę dopiero za miesiąc. A czuję się naprawdę paskudnie i tak myślałam,że
nawet najmniejsza dawka mogłaby te dolegliwości trochę złagodzić.A innych leków niż ww.nie biorę,
zresztą w małych dawkach.

-- Pn wrz 26, 2011 9:25 pm --

Michuj, a dużo brałeś tego Aviomarinu? I czy nie zamulał Cię jakoś w połączeniu z tym wszystkim?

Aviomarin - połączenia

przez Michuj 27 wrz 2011, 13:28
do 2 tablet jednorazowo, nie zamulał, tylko mnie mało co zamula ;)
Michuj

Sortuj wg