Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI/TLPD itp połączenia

przez Michuj 23 lip 2011, 22:52
czyli chodzi o to, że jeśli neuroleptyk nie zwiększy depresji, to ma działanie antydepresyjne?
Michuj

SSRI/TLPD itp połączenia

przez wuj dobra rada 23 lip 2011, 23:00
Nie do konca tak jest ale sporo w tym prawdy ,nikt nie bada tych leków w depresji , czystej depresji ,sa badane w psychozach a metodyka tych badan juz tak jest ustalona ze aby dany lek mógł byc dopuszczony trzeba miedzy innymi wykazać jego skutecznosc w porównaniu z lekiem referencyjnym w przypadku neuroleptyków haloperidolem a jak on wpływa na nastrój to wiadomo.
wuj dobra rada

SSRI/TLPD itp połączenia

przez Zenonek 24 lip 2011, 09:57
Czesto neuroleptyki sa skuteczne w depresjach dlatego, ze obnizaja emocjonalnosc, sprawiaja, ze czlowiek jest mniej wrazliwy, bardziej obojetny. Dodatkowo takze redukuje nieco sprawnosc myslenia, wiec czlowiek mniej mysli, rozwaza, analizuje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI/TLPD itp połączenia

przez wuj dobra rada 24 lip 2011, 10:32
Takim stwierdzeniem prostą drogą można stwierdzić ze najskuteczniejszym lekiem na depresję jest znieczulenie ogólne zwane narkozą.
wuj dobra rada

SSRI/TLPD itp połączenia

przez Zenonek 24 lip 2011, 11:58
Dopoki nie bedzie naprawde skutecznych lekow na depresje obnizajacych wrazliwosc psychiki na bodzce zewnetrzne dopoty beda musialy byc stosowane czasami polsrodki jak neuroleptyki.

Jesli antydepresanty nie maja wystarczajacego dzialania wzmacniajacego psychike to trza probowac neuroleptyki.

SSRI/TLPD itp połączenia

przez wuj dobra rada 24 lip 2011, 12:45
Problem i rzecz w tym że neuroleptyki maja za zadanie stłumic zdolnosc formuowania własnych sądów przekonan i myśli ,człowiek po wiekszej dawce takich srodków jest inaczej mówiac odmóżdzony takie warzywo.Leki antydepresyjne nie mają zadania tłumić emocjonalności tylko przywrócic zdolnosc do odczuwania przyjemnosci ,regulowac objawy somatyczne takie jak apetyt ,sen i wiele innych rytmów biologicznych. Leki mające tłumić emocjonalność to własnie neuroleptyki ,swoja drogą lekarz zapisujacy neuroleptyk osobie z depresją powinien za to odpowiadać gdyz te leki NIE SĄ zarejestrowane do leczenia tego schorzenia.
wuj dobra rada

SSRI/TLPD itp połączenia

przez Zenonek 24 lip 2011, 13:09
Neuroleptyki w depresji stosuje sie w mikrodawkach w stosunku do psychoz.

Antydepresanty tez obnizaja emocjonalnosc, zwlaszcza SSRI jak Seroxat.

SSRI/TLPD itp połączenia

przez wuj dobra rada 24 lip 2011, 17:23
Doskonale o tym wiem ,dlaczego ? wydaje sie bardzo prawdopodobne ze poprzez wzrost poziomu serotoniny stymulowane sa receptory 5ht2c a wówczas spada znacznie uwalnianie dopaminy odpowiedzialnej za emocjonalnosc ,wniosek jest prosty podniesienie dopaminy niweluje ten efekt jednak bardzo trudno otrzymac recepte na takie leki . Dlaczego? Mam swoją teorie na ten temat ,dużo o tym pisał miko, majacy bardzo podobne doświadczenia do moich. Koncerny farmaceutyczne maja swoją polityke i niedopuszcza do wejscia w pełni skutecznego leku na rynek ot tak sobie ,wczesniej stopniowo beda udostepniać troche tylko lepsze leki. Sławny przykład afobazolu leku dostępnego za wschodnia granicą bez recepty u nas w polskiej aptece nieosiągalnego.Unia promuje gów... warte ssri bo tyle kasy na badania poszło ze musi to się zwrócić.
wuj dobra rada

SSRI/TLPD itp połączenia

przez nickyfour13 25 lip 2011, 18:39
gdyby afobazol był faktycznie takim dobrym lekiem to Rosjanie pewnie mieliby znacznie lepszą wyleczalność a chyba tak nie jest, zreszta próbowałem ten lek i wcale taki rewelacyjny nie jest.Wiem że teorie spiskowe mocno emocjonują ale naprawdę nie przypuszczam ze gdyb yistniał w tej chwili lek o znacznie większej skutecznosci niż pozostałe to by robiono wszystko by się nie upowszechnił

SSRI/TLPD itp połączenia

przez wuj dobra rada 25 lip 2011, 18:48
Trzeba zaczać od tego iż własnie nikt poza koncernami nie wie co mają w ,,magazynach'' jednak doskonale widać na podobnym przykladzie np systemów operacyjnych jeszcze niedawno wszyscy używali windows 98 a już wtedy pracowano nad vista a jakoś wprowadzali wszystkie po koleji ,nie po to opracowują jakiś lek aby najszybciej wszedł na rynek ,a po to aby sprzedać wszystkie generacje leków nad jakimi pracowali. Przypomina to trochę spory PO I PIS , można mowić że kaczorek jest chory na głowe ale to PO OSZUKUJE LUDZI.
wuj dobra rada

Paroksetyna i Metoprolol

przez Dafne 10 sie 2011, 18:03
Witam
Przeczytałam wiele wątków na różnych forach i nie spotkałam nikogo kto brałby te dwa leki jednocześnie - Paroksetynę (Seroxat, Rexetin, Xetanor, Paxtin, ParoMerc...) i Metoprolol (Metocard, Betaloc ZOC...). Wcześniej stosowałam Efectin ER z Metoprololem i było ok (choć niby w ulotce jest napisane, by ostrożnie łączyć te dwa leki). Chciałabym się więc dowiedzieć czy ktoś stosuje Paroksetynę i Metoprolol -chodzi mi o wasze doświadcznia w stosowaniu tych leków łącznie, nie o możliwe interakcje z ulotek leków (wiem, że stężenie Metoprololu w osoczu może się zwiększyć), tylko o praktykę. Czy macie jakieś skutki uboczne po takim połączeniu?
Ostatnio edytowano 10 sie 2011, 18:04 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego działu.

Paroksetyna i Metoprolol

przez Lord Kapucyn 10 sie 2011, 18:10
Multi-Drug Interaction Checker:

1 Interactions Found
Serious - Use Alternative
paroxetine + metoprolol

Paroxetine will increase the level or effect of metoprolol by affecting hepatic enzyme CYP2D6 metabolism. Serious - Use Alternative.

Kiedyś zażywałem Seroxat i Betaloc. Niczym nadzwyczajnym to nie skutkowało.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Drżenie ciała po tym zestawie

przez milano3 16 sie 2011, 20:22
Witam !
Od 2 lat lecze się na depresie i z.o.
Ostatnio coraz bardziej dokuczają mi drżenia: albo nóg, albo rąk, albo jakieś takie wewnetrzne drżenie całego ciała. Chciałbym wiedzieć czy po tym zestawie leków, może coś takiego występować:
Tegretol (Karbamazepina) - 600 mg/ dzień
Anafranil (Klomipramina) - 122,5 mg/ dzień
Lerivon (Mianseryna) - 10 mg/ dzień
Chlorprotheixen (Chlorprotiksen) - 65 mg/ dzień

Leki biorę regularnie, nie opuszczam dawek. Biorę je już pół roku. Czy mogą dawać objaw uboczny w postaci drżeń ?
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Drżenie ciała po tym zestawie

przez Badziak 16 sie 2011, 20:46
Stawiam na klomipraminę albo karbamazepinę. Odkąd biorę ten zestaw też mam drżenia. W ulotce którejś z tych dwóch substancji była informacja, żeby uzupełnić niedobory potasu przed początkiem leczenia, także domyślam się, że któryś z tych leków go wypłukuje. A niedobory potasu to właśnie drżenia i skurcze.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg