Antybiotyki a leki psychotropowe.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Zoloft plus Zomiren a tabletki hormonalne

przez Magdaa 20 lip 2010, 18:59
Chupacabra napisał(a):
Magdaa napisał(a):Bierzesz dopiero 5 dzień. Zomiren masz po to, aby niwelował nieprzyjemne skutki Zoloftu. Leczenie Zoloftem itp ma to do siebie że na początku jest gorzej. Poprawę poczujesz może za miesiąc, a może za trzy miesiące. Na początku są same skutki uboczne, tak ma być.

Tak, można te leki łączyć z tabletkami hormonalnymi.

Czy mozesz wymienic jakis konkretny lek psychotropowy, ktory dziala po 3-ech miesiacach ? ;)

Lexapro (Depralin, Elicea), na wielu ludzi- w tym na mnie- działa dopiero po 3 miesiącach.
Każdy człowiek jest inny, u jednego działają po 3 tygodniach a u innego po 3 miesiącach. Mi zawsze lekarze kazali czekać 3 miesiące zanim odstawię że 'nie działa'. I racja.

Zomiren i inne benzo działają od razu ale brane do SSRI praktycznie wcale nie czuć ich pozytywnego działania, one mają po prostu zniwelować skutki uboczne SSRI, i stan się normuje.
Magdaa

przez Shadowmere 20 lip 2010, 19:12
Popieram.Absolutnym minimum jest 6 tygodni- u niektorych trzeba "wychwycić" więcej zanim poczuje się wyraźną poprawę.
Shadowmere

przez cytrynka84 20 lip 2010, 21:31
WlasnieZoloft,tez jest lekiem,ktory w pelni zaczyna dzialac po 3 miechach,choc moze byc wczesniej poprawa,ale potrzeba na to kilku tyg.
No i jeszcze cital,ten to tym bardziej sie dlugo"rozkreca",ale to prawie to samo,co lexapro.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lafilette 04 sie 2010, 22:44
Witam, zoloft biorę od ponad dwóch miesięcy (depresja), zaczynałam od 50 mg, objawy uboczne takie jak bóle głowy czy nudności szybko ustąpiły i zauważyłam lekką poprawę nastroju. Po jakimś czasie znowu zaczęłam miewać doły, byłam apatyczna, więc lekarz zwiększył mi dawkę do 100 mg. W dodatku bezustannie towarzyszy mi uczucie "odrealnienia", nie odbieram bodźców tak intensywnie jak przed rozpoczęciem zażywania leków i przeszkadza mi to do tego stopnia, że zaczęłam myśleć o odstawieniu leków. Czy ktoś z Was miał podobne odczucia? Czy ustąpiły?

przez ZagubionaOna 05 sie 2010, 17:58
lafilette ja mam to samo, odczucie odrealnienia tak jakbym byla hm ze tak powiem na jakis ciezszych narkotykach i caly czas mi sie kreci w glowie. Biore zoloft z zomirenem. Pomogl mi ale tylko TROCHE tzn nie mam ataku takiego ze az czuje ze zemdleje, sa slabsze i w stresowych sytuacjach jestem w stanie dluzej wytrzymac bez wybiegniecia z pomieszczenia i to wszystko w ciagu miesiaca terapii tymi psychotropami.

Dzisiaj bylam na kontrolii lekarz postanowil zmienic mi leki i przepisal mi prefaxine 37.5 plus zomiren a po 10 dniach mam zwiekszyc do 75mg poniewaz dalej mam napady leku i ciezko mi z tym zyc. Takze mam nadzieje ze to pomoze.

Mam pytanie czy mozna brac odrazu prefaxine po zolofcie czy trzeba robic jakas przerwe? Prosze o jakies informacje...

przez cytrynka84 08 sie 2010, 14:53
Mozna brac chyba od razu po zolofcie prefaxine ,ale na 100% nie jestem pewna,tak na 80-90% jak lekarz nic nie mowil o przerwie to mozesz,inaczej by cos takiego powiedzial.

Re: SSRI a tramadol.

przez Zenonek 26 wrz 2010, 20:34
LasVegas,

O zesz Magda, ostro idziesz^^

Nic Ci nie bedzie jak nie wezmiesz raz czy dwa razy Esci.

Tramadolu nie wolno mieszac z alko, co do Esci, nic nie ma w ulotce o tym, ale lepiej spytac sie Dr, bo ten lek to siekiera.

przez Zenonek 26 wrz 2010, 20:44
LasVegas,

no bo benzo dzialaja na podobne receptory co alkohol to dlatego nie mozna tego i tego.

Ale Tramadol to prawie jak Demerol jest...

Dodatkowo ma narkotyczne dzialanie uspokajajace...

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 20:46
Ja /cenzura/. Przy Twoich objawach, drgawki itd... dostałaś Tramal. Lekarz jakiś pierdolnięty jest. Co dokładnie zdiagnozowano? To na tle nerwowym?
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 20:48
Jak mieli dawać Ci opio to chociaż kodeinę, nie tramal. Błożesz ty mój. :roll:

[Dodane po edycji:]

No tak znalazłaś... Lol . Nie polecam mieszania tramalu z SSRI. Kup sobie Antidol jak nie możesz wytrzymać.
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 26 wrz 2010, 20:49
LasVegas,

nic Ci nie bedzie...ale koniecznie idz do lekarza przed kolejna tabletka
Ostatnio edytowano 26 wrz 2010, 20:50 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 20:51
Zoldiar to jeszcze pół biedy. Po takiej dawce nie powinno ci nic być. Ale już lepiej kodeinę z dwojga złego. Antidol masz bez recepty... To też z paracetamolem a nie rujnuje kuracji SSRI.
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 26 wrz 2010, 20:51
LasVegas,

no nic dziwnego przeciez to narkotyczny lek o dzialania takim, ze SSRI przy nim to witamina C.

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 20:53
To nie narkotyk tylko SNRI o działaniu przeciwbólowym .W większych dawkach działa rekreacyjnie, ale przy zoldiarze to pół biedy. Będzie żyć ;)
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg