Antybiotyki a leki psychotropowe.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzo a przeciwbólowy Zaldiar

przez eligojot 03 kwi 2010, 10:55
Magda, a może lepiej wziąć tydzień zwolnienia i iść na ten zabieg, zamiast gotować się na zażywanie tramalu? Przecież siedzisz na tych korzeniach jak na bombie zegarowej...
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez magdalenabmw 06 kwi 2010, 14:58
Eligojot- jeśli chodzi o korzenie to jestem już umówiona :smile: Idę w środę na rentgena i zaraz potem zabieg :smile: Ale to nie korzenie mnie bolą (one wcale nie bolą o dziwo) tylko ząb który jest zaplombowany i był robiony...w sierpniu 2009 :evil: I to z nim mam problemy, ale co nie pójdę do dentysty to mówią że plomba jest cała i że coś mi się WYDAJE że on mnie boli a potrafi napieprzać jak głupi, i oczywiście nikomu się nie chce sprawdzić czy pod plombą się nie popsuł znowu - od sierpnia :evil:

A Zaldiaru jeszcze nigdy nie jadłam i w te Święta też nie musiałam, zawsze jakiś tam Ibuprom zjem i tyle, bo w razie co mam pogotowie dentystyczne 24h w mieście i mogę tam jechać, ale wolałam wiedzieć czy w razie co będę mogła zjeść ten Zaldiar na benzo- na wyjezdzie świątecznym- z powodu tego zęba z plombą co boli czasami :-|

[Dodane po edycji:]

p.s. Zwolnienia nie muszę bo nie pracuję :P Ale po co mi zwolnienie? Aż tak napuchnę? Czy to aż taki ból?
magdalenabmw

przez eligojot 06 kwi 2010, 15:46
Jest to dość ingerencyjny zabieg, jeżeli chodzi o szczękę i dziąsła. Poczytaj sobie o resekcji korzeni. :)
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 06 kwi 2010, 15:50
Ale nie taki straszny. Weź ze sobą lód i przykładaj od razu po i jak najdłużej wytrzymasz, a może unikniesz opuchlizny.
Moderator

przez magdalenabmw 06 kwi 2010, 16:48
A w czym ja lód wezmę żeby się nie roztopił? :? :-|
Boję się cholernie ale już mam ogromną chęć się ich pozbyć, pomimo tego że nie bolą.

Eligojot- chyba wolę nie czytać :? :why:
Ciekawe czy mi potem wstawią most na NFZ albo coś innego... Bo bez tych zębów bardzo ciężko mi jeść, to chyba NFZ powinno mi to refundować :?

[Dodane po edycji:]

Ale resekcja to nie jest obcięcie tylko wierzchołka korzenia? Bo ja będę mieć całe usunięte.
magdalenabmw

Antydepresanty a inne leki

przez leonidas 14 lip 2010, 21:44
Zacznę od tego, że dałem strasznie dupy bo nie sprawdziłem ulotki biorąc ketonal 150mg, że nie można go mieszać z ssri. - biorę ten ketonal od dwóch dni na noc. Odkąd zacząłem brać to nie źle mi spadł nastrój i mam mocniejsze lęki, zdenerwowanie. Ale czy wie ktoś z was jeśli jak już nie wziąłem ketonalu to nie będzie to miało wpływu na późniejsze działanie citabaxu? Nie chciał bym żeby miało, bo czuje że to jest lek trafiony bo naprawdę jak po ponad 2 tygodniach pomagał mi o wiele więcej niż czytam jak u innych. Jak ma ktoś jakiekolwiek info w tej sprawie czy innych lekach bardzo proszę o odpowiedź.

Re: Antydepresanty a inne leki

przez cytrynka84 14 lip 2010, 22:41
Jesli dobrze rozumiem na ulotce ketonalu jest napisane,ze nie mozna go laczyc z citabaxem,tak?
Przeczytalam po2 ulotki kazdego z tych lekow(co prawda w necie) i nic nie znalazlam,ze nie mozna ich laczyc.Takze jeszcze raz przeczytaj moze obie ulotki
Nie mozna laczyc ssri z innym o wiele silniejszym lekiem przeciwbolowym(czyli Tramalem)
Nasilone stany lekowe i gorszy nastroj,nie maja raczej nic wspolnego z ketonalem,tylko raczej z sama depresja i tym,ze citabax jescze nie zaczal dzialac,musi minac kilka tyg.zeby ssri zaczely dzialac.

Jak przez kilka dni pobierzesz ten ketonal razem z citabaxem to nic niepokojacego nie powinno sie dziac,no ale moge sie mylic,moze jeszcze ktos sie wypowie w tym temacie.

przez leonidas 14 lip 2010, 22:53
Jest w ulotce że nie można go łączyć z ssri i może nasilać skutki uboczne więc to jest raczej efekt ketanolu bo dzisiaj miałem dzień jak jeszcze za brania leków nie miałem(czytałem często że nie które psychotropy przestawały działać w trakcie leczenia bez powodu a więc i w mim przypadku nie chciał bym aby u mnie zdarzyło się coś podobnego). w tej chwili jest ciut lepiej i jestem nadziei że nie będzie to miało wpływu na dalsze leczenie. Ale chciał bym aby ktoś rozwiał moje wątpliwości.

przez cytrynka84 15 lip 2010, 11:06
Jesli jest napisane w ulotce to moze dla wlasnego spokoju nie lacz tych lekow,wiem po sobie,jak sie denerwowalam,jak zaczynalam brac leki ,wlasnie o to,zeby nie bylo jakiejs interakcji,takze rozumiem Twoj niepokoj.

Jak nie bedziesz bral juz ketonalu,to on tym bardziej w zaden sposob nie wplynie na pozniejsze dzialanie citabaxu,bez obaw

Z drugiej strony nie wiem,jak silny jest bol?i czy dasz rade bez ketonalu?
Zalezy tez na ile ,jak silny jest ten lek,podenerwowanie,podly nastroj i czy jestes wstanie to wytrzymac
Zalezy po prostu,co jest silniejsze bol ,czy lek?
Nie chce Cie do niczego przekonywac,sam podejmiesz decyzje,osobiscie sprobowalabym brac ten ketonal
Moglbys sie spytac jeszcze dla spokoju np lekarza rodzinnego.
Citabax jest jednym z lekow,ktore,najmniej wchodza w interakcje z innymi lekam,sporo na ten temat czytam,bo niestety lecze sie juz dlugo.

Zoloft plus Zomiren a tabletki hormonalne

przez ZagubionaOna 15 lip 2010, 20:39
Witam. Od 5 dni biore Zoloft w dawce 0.25mg rano plus Zomiren 0,25 rano + 0.5 wieczorem. Lecze zaburzenia lekowe. Niestety biore je od 5 dzien i narazie nic nie pomogaja caly czas odkad sie budze mam lek i trzyma do wieczora, i dodatkowo nasilaja to obecne upaly. Juz powoli glupieje caly czas czuje sie zle slabo, w gowie sie kreci, leze, spie, poce sie a poprawy nie ma juz mysle ze oszaleje ktoregos dnia bo nie moge sie wogole odprezyc ;/

W kazdym razie chcialam zapytac czy mozna laczyc Zomiren + Zoloft z tabletkami hormonalnymi? Prosze o jakies info bo zapomnialam lekarza zapytac;/ pozdrawiam...

Re: Zoloft plus Zomiren a tabletki hormonalne

przez Magdaa 16 lip 2010, 17:50
Bierzesz dopiero 5 dzień. Zomiren masz po to, aby niwelował nieprzyjemne skutki Zoloftu. Leczenie Zoloftem itp ma to do siebie że na początku jest gorzej. Poprawę poczujesz może za miesiąc, a może za trzy miesiące. Na początku są same skutki uboczne, tak ma być.

Tak, można te leki łączyć z tabletkami hormonalnymi.
Magdaa

przez El Chupacabra 17 lip 2010, 18:46
Magdaa napisał(a):Bierzesz dopiero 5 dzień. Zomiren masz po to, aby niwelował nieprzyjemne skutki Zoloftu. Leczenie Zoloftem itp ma to do siebie że na początku jest gorzej. Poprawę poczujesz może za miesiąc, a może za trzy miesiące. Na początku są same skutki uboczne, tak ma być.

Tak, można te leki łączyć z tabletkami hormonalnymi.

Czy mozesz wymienic jakis konkretny lek psychotropowy, ktory dziala po 3-ech miesiacach ? ;)

wola człowieka jest jego niebem

przez ZagubionaOna 18 lip 2010, 20:57
Kurde 3miesiace ? ;( ja biore tydzien pol tablety zoloftu 0.5 i pol tablety zomirenu 0.5 i lekarz powiedzial, ze jak nie bedzie nic pomogalo to mam brac cala tablete. Czyli wnioskuje ze po tygodniu gora 2 bede sie lepiej czuc. Bo inczej z moimi atakami leku to skisne na amen w domu :(

przez linka 18 lip 2010, 21:00
ZagubionaOna, zomiren działa szybciutko, ale na Zoloft trzeba poczekać jakieś 3-4 tygodnie, niestety tyle trwa zmiana biochemii mózgu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg