Antybiotyki a leki psychotropowe.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Gripex noc i cloranxen

przez magdalenabmw 19 gru 2009, 14:07
Weż 5 witamin C, jakieś Rutinoscorbiny, wypij mleko gorące z miodem i czosnkiem i sok z malin. Powinno pomóc. Też mam grypę od wczoraj, gorączka itd, dopiero teraz leki mam a jak nie miałam to taką mieszankę piłam/jadłam i pomogło bo lepiej sie już czuje. pozdrawiam

p.s. Raz pomieszałam niechcąco efedrynę z alkoholem- nie róbcie tego nigdy. Taki zjazd że masakra i lęki następnego dnia nie do opisania.... A serce prawie mi wyskoczyło.
magdalenabmw

Re: Gripex noc i cloranxen

przez Amy Lee 19 gru 2009, 16:35
Szczerze mówiąc to ani gripex, ani witamina C ani rutinoscorbin nie leczą infekcji wirusowej. Organizm musi ją zwalczyć sam. Gorąca herbata (duuużo pić), gorąca zupa, łóżko, okład na głowę.
Amy Lee

Efectin + lek przeciwmigrenowy - czy mogę?

przez hanca84 18 lut 2010, 14:45
Bardzo proszę o poradę, strasznie mnie dzis boli głowa. Nie pomogła mi ani w 10% przyjęta Pyralgina, a ból jest naprawdę dokuczliwy. Mam przy sobie lek Cinie (substancja czynna Sumatriptanum), nie jest to mój lek, a mojej mamy, która od lat cierpi na migreny. Czy jeśli biorę Efectin (rano) mogę przyjąć Cinie? Nic mi nie będzie? To cytat z ulotki: Poinformuj lekarza:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub na sulfonamidy, chore serce, nadciśnienie tętnicze, masz schorzenia wątroby lub nerek, cukrzycę. Gdy przyjmujesz ergotaminę, moklobemid, selegilinę, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), preparaty zawierające ziele dziurawca.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Efectin + lek przeciwmigrenowy - czy mogę?

przez cytrynka84 18 lut 2010, 18:33
Czytalam w necie o tym leku przeciwbol,o ktorym piszesz cytuje"krotko po zazyciu podnosi cisnienie" efectin tez u wiekszosci zazywajacych podnosi cisnienie,wiec nie wiem,ale mysle,ze jedna tabl.nie powinna zaszkodzic,ale lekarzem nie jestem,amatorsko interesuje sie lekami,sporo czytam na ten temat:)
Mozesz wziac jeszcze jedna Pyralgine(moja mama bierze 2pyralginy jak ja mocno boli glowa i pomaga,ewentualnie Ibuprom max
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez hanca84 18 lut 2010, 23:28
Nie wzięłam jednak, bo w ulotce od Efectinu jest napisane: "nie należy jednocześnie stosować wenlafaksyny z innymi lekami działającymi serotoninergicznie np. tryptanem (jeden z leków stosowanych w migrenie). A ibuprofenu też nie mozna brać z Efectinem.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez cytrynka84 19 lut 2010, 01:43
To tylko moje luzne sugestie:)
Mnie tez jak bralam Efectin bolala mnie dosc czesto glowa,jesli to byl straszny bol glowy to to biore 2pyralginy i pomaga
Takze jak cos boli to mozna wziac ibuprom max i nic sie nie stanie,wiem ,bo ibupron bralam razem z efectinem i nic sie zlego nie dzialo

Jak boli to trzeba cos wziac po co cierpiec?Srodki przeciwbol.te bez recepty mozna laczyc z antydepresantami,wbrew temu ,co jest napisane na niektorych ulotkach
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agusiaww 19 lut 2010, 11:35
Mozna brac ibuprofen z effectinem, ja bioree w m-cu ok 8 ibuprofenow bo mam bolesne okresy, i pytalam sie psychiatry i tez mi pozwolila :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Benzo a przeciwbólowy Zaldiar

przez magdalenabmw 31 mar 2010, 23:16
Mam pytanko, może ktoś pomoże.

Czy leki zawierające alprazolam, te z grupy benzo, mogę łączyć z przeciwbólowym lekiem Zaldiar ?

Bo w ulotce jest napisane:
Poinformuj lekarza:Gdy masz niewydolność oddechową, padaczkę, skłonność do nadużywania środków uzależniających, schorzenia nerek, wątroby. Gdy przyjmujesz inne opioidowe leki przeciwbólowe, paracetamol, leki nasenne, leki uspokajające, przeciwlękowe, inhibitory MAO (monoaminooksydazy), karbamazepinę, baklofen. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Nie chcę łączyć, ale myśląc o najbliższej przyszłości być może zajdzie taka konieczność, a nie chcę kopnąć w kalendarz przy stole Wielkanocnym. Dlatego wolę się zapytać teraz, a nie jak będę w pilnej potrzebie.

Skład Zaldiaru:
37,5 mg tramadolu
325mg paracetamolu

Pomocy :oops:

A, i jeszcze coś. Czy benzo mogę łączyć z ibuprofenem?
magdalenabmw

Re: Benzo a przeciwbólowy Zaldiar

przez Paranoja 31 mar 2010, 23:41
ja łączyłam i żyję :D
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez *Wiola* 31 mar 2010, 23:45
benzo z ibuprofenem też mi się zdarza:)
Moderator

przez wovacuum 31 mar 2010, 23:57
magdalenabmw, mozna làczyc benzo z ibuprofenem,paracetamolem,tramadolem tez :smile:
wovacuum

przez magdalenabmw 01 kwi 2010, 00:51
To dlaczego piszą w ulotce Zaldiaru że jak się bierze leki przeciwlękowe i uspokajające to trzeba powiadomić lekarza :?:
magdalenabmw

przez Majster 01 kwi 2010, 09:22
Tu nie chodzi konkretnie o przeciwbolowe, tylko o ten nieszczesny tramadol, ktory wykazuje szczatkowe dzialanie psychoaktywne, co zreszta na jego ulotce wyraznie wskazano. Nikt nie jest w stanie przewidziec, co sie stanie, gdy ktos polknie po pare tabletek jednego z drugim, ale mysle, ze jak po jednej, to raczej nic sie nie stanie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez magdalenabmw 01 kwi 2010, 13:32
Na pewno tego dnia będę po 0,5mg Xanaxu. Ale jest możliwość że mnie zacznie bardzo boleć szczęka (mam korzenie bolące do wyrwania, i raz na X czasu bardzo bolą) dlatego muszę być w razie 'w' przygotowana na taką ewentualność.

Więc jeśli zajdzie konieczność to pytam o wzięcie Zaldiara jednej tabletki będąc na 0,5mg benzo.

A ulotkę przeczytałam pięć razy i widzę niejasności, dlatego wolałam zapytać na forum- bo może ktoś z Was łączył.

Ale dobrze że chociaż z paracetamolem i ibuprofenem można łączyć.
magdalenabmw

Sortuj wg