Antybiotyki a leki psychotropowe.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki przeciwbólowe a psychotropy

przez supermoniczka 21 sie 2008, 13:12
U mnie efekty były dopiero po jakimś roku i to najróżniejszych zabiegów a w międzyczasie miałam epizod z seroxtatem bo tak wymyśliła sobie pani neurolog po którym było jeszcze gorzej (najłagodniej mówiąc najbezpieczniej czułam się w pozycji leżącej bo świat wirował). Efekt dała właśnie rehabilitacja
Supermoniczka

Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.

Re: Leki przeciwbólowe a psychotropy

przez realista 21 sie 2008, 13:55
seroxat też łykałem oraz wiele innych wynalazków, ale jakoś nie byłem przekonany do takiego powodu moich dolegliwości, stąd zbyt szybko odstawiałem leki, były też objawy uboczne po różnych lekach-senność, wzmożony apetyt....w końcu trafiłem na lekarkę, która mnike przekonała, że takie leczenie musi trwać, moze nawet rok, jak w Twoim przypadku. Ważne, że lek jest ok, nie ma jakichś rekacji alergicznych, wysypek, itp.
Po niektórych lekach swędziały mnie oczy, drapao w gardle, miałem objawy grypopodobne.
Lekarz był starej daty, co może nie jest takie złe w przypadku psychiatry, bo ma przynajmniej doświadczenie, ale nie wiem na ile się szkolił i był na bieżąco z lekami. Przepisywał mi tylko leki starej generacji, bo niby sprawdzone, itd.
realista

otrivin aerozol a leki antydepresyjne

przez inez3 01 paź 2008, 19:31
mam pytanko. kupilam sobie otrivin w aerozolu do nosa i na ulotce pisze zeby skonsultowac z lekarzem jak sie bierze antydepresanty (ja biore asentre w dawce 50 mg dziennie). ktos brał to na katar a jednoczesnie leki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: otrivin aerozol a leki antydepresyjne

przez ESTER 01 paź 2008, 20:46
A ten geniusz wszechwiedzący dr Owsiejczuk nie wie ??? :lol:
ESTER

przez inez3 03 paź 2008, 00:19
ESTER, co ty sie tak czepiasz, bo nie rozumiem?

przez gusia 03 paź 2008, 15:29
inez3 chodzi o to że leki przeciwdepresyjne mogą nasilać skurcz naczyń krwionośnych.
Z kroplami do oczu jest podobnie :)

Ja stosowałam podczas brania anty i nie działo się nic ;)

Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez inez3 03 paź 2008, 16:16
tak, juz teraz wiem, dowiedzialam sie od mojej lekarki rodzinnej. za mala jest dawka, wiec spoko, mozna brac, ale dzieki...

przez ESTER 03 paź 2008, 16:22
inez3 napisał(a):ESTER, co ty sie tak czepiasz, bo nie rozumiem?

He,he,he nie czepiam się ! To był żart ! he,he :lol:
Nie, naprawdę zapytaj lekarza czy nie będzie interakcji pomiedzy tymi lekami bo myśle , ze tu na forum nie otrzymasz fachowej odp. Zapewniam , że dr do którego chodzisz ma sporą wiedzę i doświadczenie więc powinien to wiedzieć, poważnie !
Zarówno krople Otrivin jak i antydepresanty zwiększają prawdopodobieństwo podwyższenia ciśnienia śródgałkowego
co moze grozić jaskrą więc jednoczesne ich stosowanie moze spowodować , ze to prawdopodobieństwo zwiekszy się jeszcze bardziej.Jednak jest to hipotetyczny skutek i tak mysle , że to też zależy od indywidualnych predyspozycji,ale te krople stosowane przez krótki czas i w niewielkich ilościach nie powinny zaszkodzić i dawać aż takich interakcji.A wogóle to masz np.jakieś zaburzenia krzepnięcia ?
ESTER

przez inez3 03 paź 2008, 16:38
tak, juz sie dowiedzialam... nie, nie mam zaburzen krzepniecia... jestem zdrowa jak koń :smile:

przez ESTER 03 paź 2008, 16:53
A to spoko nic Ci nie bedzie :D
ESTER

Re: Leki a antybiotyki- prosze o szybką odpowiedź

przez namiestnik 09 paź 2008, 22:45
Już się o to pytałaś. Po co pytasz w wielu miejscach?

lexapro (cipralex) a controloc

przez Qbson 11 gru 2008, 18:00
Witam wszystkich serdecznie - jestem tutaj po raz pierwszy wiec raz jeszcze witam i od razu pytam :) czy jest ktos kto stosował lexapro czyli cipralex z lekiem na żolądek czyli controloc ( pisze poniewaz w ulotce lexapro jest napisane ze zachodzi on w reakcje z omaprazolem - ja jak juz napisałem biore controloc który zawiera cos bardzo podobnego a mianowicie pantoprazol - nie jest on jednak wymieniony w ulotce. I stąd własnie moje pytanie, poniewaz wymieniony juz przeze mnie omaprazol podnosi stęzenie lexapro we krwi i nie wiem czy pantoprazol zawarty w controlocu również to robi - co mogloby nasilic efekty uboczne brania lexapro 10mg

Pozdrwiam :)

Re: lexapro (cipralex) a controloc

przez suzak29 11 gru 2008, 18:24
Najlepiej zapytaj lekarza
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

Re: lexapro (cipralex) a controloc

przez Qbson 11 gru 2008, 18:47
Dzieki za odpowiedz - jakos niestety nie moe sie z nim skontaktowac - a chciałebym wiedziec zanim zaczne brać wiecej niz pol tabletki

Sortuj wg