Antybiotyki a leki psychotropowe.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez aadoreen 15 maja 2007, 14:53
Hejka. Otóż śmiało możesz stosować antybiotyk i ten drugi lek rownoczesnie. Ja biore cital i leczylam zeba:) antybiotykiem i wszystko ok. Pzdrv.
everything will be alright tomorrow
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
13 maja 2007, 19:27
Lokalizacja
Lublin

Leki przeciwbólowe a psychotropy

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 25 maja 2007, 16:25
A więc mam moi drodzy pytanie do Was....
Aktualnie biore Asentre i zastanawiam sie czy moge brać równocześnie leki przeciwbólowe... może przesadzam, ale jestem ostrożna i wszystkiego wole być na sto procent pewna ;)

pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Avatar użytkownika
przez laven 26 maja 2007, 00:45
Nie przesadzasz wcale. Dobrze, że pytasz. Otóż leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych mogą powodować krwawienie wewnętrzne oraz inne niechciane skutki w przewodzie pokarmowym. Czyli należy unikać ibuprofenu (Ibuprom, Nurofen, Modafen), ketoprofanu (Ketonal), kwas acetylosalicylowy (Aspirine, Polopiryna, Etopiryna). To są te główne leki których należy się wystrzegać. Jest ich więcej ale te są najbardziej rozpowszechnione. W razie potrzeby można zażyć paracetamol (Apap, Panadol, Codipar, Efferalgan, inne mogą zawierać różne zbędne domieszki np. aspiryny). Paracetamol nie reaguje z Asentrą. A także innymi lekami SSRI. Jakby co w aptece można farmaceuty się popytać. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uni. 26 maja 2007, 09:50
dobrze wiedziec, o to samo chcialam zapytac :)
i'd feel better dead
Offline
Posty
19
Dołączył(a)
17 maja 2007, 18:39
Lokalizacja
~wrocław

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 26 maja 2007, 12:54
Dziekuje bardzo za odpowiedz! Gdybym nie zapytała napewno bym wzieła normalny ibuprom i dopiero by było....
z tym że takie leki jak apap w ogóle mi nie pomagają i tu jest problem... chyba będe musiała po prostu wytrzymać ból.zapytam jeszcze lekarza na następnej wizycie.
jeszcze raz naprawde dziekuje za pomoc :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Avatar użytkownika
przez laven 26 maja 2007, 19:36
Ale nie ma za co. Po ibupromie się nie padnie. Ale mogą wystąpić niemiłe objawy. Jeżeli ból nie jest silny i uciążliwy lepiej przeczekać. Nasza wątroba i nerki nie lubią tabletek. Ale w gorszych przypadkach, lepiej iść do lekarza. Może da coś na receptę, bo ibupromy też mogą nie podziałać. A przede wszystkim będzie wiedział co można dać.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

leki a antybiotyki

przez malina 03 wrz 2007, 22:22
Witam! od dawna leczę sie nerwice lekową i czasem doraźnie biorę zomiren 0,25. Ostatnio dowiedziałam sie ze jestem chora na toxoplazmoze i biorę antybiotyk rowamecine. Leczenie będzie trwało trzy miesiące. Czy przy tym leku mogę brać zomiren??
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
26 maja 2006, 16:33
Lokalizacja
malopolska

przez .Tomek 03 wrz 2007, 22:36
Najbezpieczniej jest zapytać lekarza o to.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
Offline
ExModerator
Posty
1118
Dołączył(a)
09 sie 2007, 17:16
Lokalizacja
Daleko :)

Re: Izotretinoina + psychotropy

Avatar użytkownika
przez adelkowska 26 cze 2008, 23:55
Nie wiem czy wiesz że doustne retinoidy mogą wpływać destrukcyjnie na układ nerwowy. W USA postulują żeby wycofać z obiegu ten lek. Lek ten może wywołać depresję, a nawet psychozę u osób go stosujących. I ponoć stany te nie cofają się pod odstawieniu go. Zostają na zawsze. Także branie antydepresanta razem z retinoidami to trochę bez sensu. Z jednej strony chcesz się pozbyć depresji, a z drugiej narażasz się na nią. Lekarze mają malą wiedzę na ten temat, a i promują drogie leki, bo mają z tego korzyść.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
73
Dołączył(a)
24 lut 2008, 20:33
Lokalizacja
poznań

Re:

przez realista 12 sie 2008, 14:44
Bad Girl napisał(a):Dziekuje bardzo za odpowiedz! Gdybym nie zapytała napewno bym wzieła normalny ibuprom i dopiero by było....
z tym że takie leki jak apap w ogóle mi nie pomagają i tu jest problem... chyba będe musiała po prostu wytrzymać ból.zapytam jeszcze lekarza na następnej wizycie.
jeszcze raz naprawde dziekuje za pomoc :)



są różne paracetamole, niektóre mają pewne dodatkowe składniki, są przez to silniejsze, na opakowaniu jest odp. napis, ale zapytaj w aptece.
realista
Offline

Re: Leki przeciwbólowe a psychotropy

Avatar użytkownika
przez supermoniczka 21 sie 2008, 10:32
Witam
Zależy co boli bo jeśli nie narządy wewnętrzne ale np nogi to warto robić okłady zimne wręcz lodowe ma to działanie podobne do krioterapii i pomaga - wypróbowane na sobie. Czasami niestety zwykły paracetamol nie działa a i te niesteroidowe wiec jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie jak poradzić sobie wtedy to ja chętnie przyjmę taką radę
Supermoniczka


Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
19 sie 2008, 22:48

Re: Leki przeciwbólowe a psychotropy

przez realista 21 sie 2008, 10:40
niestety, to nie nogi.
Mięśnie twarzy ;)
realista
Offline

Re: Leki przeciwbólowe a psychotropy

Avatar użytkownika
przez supermoniczka 21 sie 2008, 11:14
A próbowałeś zabiegów fizykoterapeutycznych. U mnie może nie zlikwidowało to całkowicie bólu ale przynajmniej nie mam wrażenia ze zaraz będę chodzić po ścianach z bólu( u mnie właśnie taki ból). Jak chodziłam na zabiegi widziałam, iż ludzie chodzili na zabiegi na twarz bo mieli porażenie mięśni czy coś (dokładnie nie pamiętam-sorki) i widać było że im pomagało możenie od razu ale zawsze. Może i Tobie by pomogło :?:
Supermoniczka


Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
19 sie 2008, 22:48

Re: Leki przeciwbólowe a psychotropy

przez realista 21 sie 2008, 12:43
Monika...przeszedłem wszystko, co można było przejść, jedynie pozostaje, jako powód tych bóli, nerwica, którą pewnie miałem od urodzenia i która być może, w pewnym momencie objawiła się w ten sposób. Dlatego teraz wsuwam wenlafaksynę, jeśli po pół roku nie zmieni się nic, to znaczy, że to nie to.
Dzięki za zainteresowanie ;)
realista
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Przeskocz do