Antybiotyki a leki psychotropowe.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Velafax a Alli?

przez shelby 11 mar 2011, 21:03
z Alli ja mam pozytywne doświadczenia ... biorę 3 tydzień, do tego biegam od niecałych dwóch tygodni - nie codziennie.. bogu dziękować póki co niecałe 3kg zeszły :)
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

Leki przeciwbólowe a psychotropy

przez rikarika 13 cze 2011, 16:57
Podepnę się tutaj ;)

Chodzi mi bardziej o środki na przeziębienie, niż przeciwbólowe.
Wiecie, czy przy paroksetynie mogę wziąć theraflu extra grip?

Skład: 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg, substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, barwnik D & C Yellow No 10, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Na ulotce paxtinu napisano tylko, że nie można brać ibuprofenu i kwasu acetylosalicylowego, ale wolę zapytać...
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam :D
Tylko wariaci są coś warci ;)

przez namiestnik 13 cze 2011, 17:07
feniraminy i paroxetyny nie powinno się łączyć

Kup poprostu jakiś paracetamol i już

choć jak nie wychodzisz z domu i sprawność psychomotoryczna nie jest istotna to pewnie wzięcie kilku tabletek Gripexu czy takich saszetek nie zrobi krzywdy - anyway nie powinno się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rikarika 13 cze 2011, 17:12
namiestnik, dzięki ;) zaopatrzę się w coś innego.
Tylko wariaci są coś warci ;)

Antydepresanty a inne leki.Wątek zbiorczy.

przez aviska 02 mar 2012, 13:30
Od jakiegoś czasu biorę mozarin, który mi naprawdę pomaga, czuję się po nim niemal zdrowa, generalnie mam dobry humor, brak jakichś paskudnych myśli i w ogóle.
Tydzień temu miałam operację na nogę i dostałam receptę na apo-napro, który mam brać w razie bólu. Przez pierwsze dni brałam jeszcze ketonal, który dali mi w szpitalu, ale on się szybko skończył, więc we wtorek sięgnęłam po apo-napro właśnie. Najpierw standardowo ulotka, z której się dowiedziałam, że nie należy tego łączyć między innymi z lekami z grupy SSRI, bo może zmieniać ich działanie, poza tym w liście skutków ubocznych, które mogą wystąpić, ale nie trzeba ich zgłaszać lekarzowi, oprócz takich drobnostek jak bóle głowy, zaburzenia snu czy zawroty głowy jest też wpisane uczucie depresji. Trochę mnie to zaniepokoiło, bo o ile dla osoby zdrowej faktycznie to nic specjalnego, o tyle dla mnie już nie. Nie wzięłam, zacisnęłam zęby i przetrzymałam ból, a jak w środę byłam w szpitalu na zmianie opatrunku, to spytałam o to lekarza. On na to, że nie wie, w jaki sposób ten przeciwbólowy oddziałuje z antydepresantami, ale mam się zupełnie nie przejmować, bo producenci leku muszą na ulotce wpisać różne skutki uboczne i masę ostrzeżeń, żeby ktoś ich później do sądu nie podał. Poza tym ten lek jest bezpieczny, bo podaje się go nawet dzieciom, więc tym bardziej mam go spokojnie brać i żadnych skutków ubocznych nie będzie. W porządku. Posłuchałam lekarza i w razie bólu od środy biorę. W razie bólu, czyli dwa-trzy razy dziennie, ale nie dawkę 500mg, jaką mi zalecił przy wypisie, a 250mg, to z reguły wystarcza. I zaczęły się schody. Od środy wieczorem czuję się paskudnie, mniej więcej tak, jak przed początkiem leczenia mozarinem. Już zapomniałam, jak często potrafię płakać, jak bardzo mogę nie mieć siły się ruszyć i jakie potrafię mieć myśli, a teraz się od początku przekonuję. Nie jestem pewna, czy to wina apo-napro, czy z jakiegoś powodu mozarin przestał działać, czy jeszcze co innego... Nie wiem, co z tym fantem zrobić. Fakt faktem, że noga nie boli. Kontrolę u ortopedy mam dopiero w środę, do tego czasu nie mam jak tego problemu skonsultować. Co byście mi poradzili w tej sytuacji? Bardzo proszę o jakieś rady...
- [...] czy ty jesteś chory na umyśle?
- Jasne.
- Jasne? Tak po prostu? Jasne, jesteś chory na umyśle?
- Każdy jest. Jeśli myślisz, że ten czy tamten nie jest wariatem, to znaczy, że mało o nim wiesz. Najważniejsze [...] jest znalezienie kogoś, kogo szaleństwo pasuje do twojego.

przez PanMedialny 04 mar 2012, 02:19
Eee, z tego co pisze na sprawdzaczu interakcji leków to jedyne co może wystąpić między mozarinem a naproxenem to możliwość wystąpienia krwawień.
Co do kiepskiego samopoczucia, to zamartwianie się (i odczuwanie bólu) nie spowoduje poprawy kondycji psychicznej.. z własnego doświadczenia moge powiedzieć że antydepresant podnosi próg wystąpienia złego samopoczucia (czy tam dolegliwości którą "leczy") jednak jeżeli coś spowoduje że ten próg przekroczysz to niestety.. znowu będzie źle.

przez Maciej farmaceuta 04 mar 2012, 22:51
NLPZ-naproxen,ketonal można śmiało łączyć z escitalopramem.Z przeciwbólowych nie można jedynie łączyć z tramalem(zespół serotoninowy)

przez misiaczek39 10 lis 2012, 14:06
seadm,xanax a leki na zoladek-controloc,tribux
Witam ,biore sedam3 codziennie a od czasu do czasu xanax.Przeczytalem na ulotce ze jest jakis konflikt gdy sie bierze leki zoobojetniajace kwas zoladkowy.Czy moglby mi ktos objasnic w czym rzecz? controloc mam brac do konca zycia raz dziennei przed posilkiem rano.......w czym wtedy problem? na ulotce pisze o leku omeprazol ale controloc to tez zmniejszajacy kwasy z....prosz eo odpowiedzi jak ktso wie ,pilne!pozdrawiam!

przez agus1a 25 lis 2012, 20:20
Witam chciałam zapytać czy mogę łączyć Setaloft z lekami przeciw przeziębieniu np. fervex itp. Pytałam mojego psychiatrę czy mogę brać w razie potrzeby przeciwbólowe, ale nie spytałam o takie typu grypy. Czytając ulotki to z większością nie można mieszać. Sama nie wiem. Proszę o pomoc. Dzięki :D
Ostatnio edytowano 26 lis 2012, 18:08 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Michuj 25 lis 2012, 20:22
czy mogę

mogę
Loża szyderców

przez agus1a 25 lis 2012, 20:25
Czyli rozumiem, że tak?:)

przez Michuj 25 lis 2012, 20:27
no:)
Loża szyderców

przez agus1a 25 lis 2012, 20:34
A na jakiej podstawie tak Pan sądzi? Z własnego doświadczenia?

przez Michuj 25 lis 2012, 20:38
Z własnego doświadczenia?

o lol. Lepiej będzie jak nie będę pisać o moich doświadczeniach, ponieważ dla 95% społeczeństwa mogły by się okazać tragiczne :pirate:
Możesz to śmiało łączyć ;)
Loża szyderców

Sortuj wg