Antybiotyki a leki psychotropowe.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Antybiotyki a leki psychotropowe.

przez grown-up19 19 kwi 2006, 22:08
biorę lek (Velafax) już ponad miesiąc, w dawce 75 mg dziennie. zachorowałem teraz, mam wysoką gorączkę i powinienem brać jakiś antybiotyk. czy ktoś z was podczas terapii farmakologicznej zażywał jakieś antybiotyki?? moja p. doktor psychiatra twierdzi, że powinienem odstawić mój lek na czas brania antybiotyku, jednak sama dodała, że to może się odbić na moim samopoczuciu. proszę doradźcie mi co mam zrobić??
Obrazek

przez darunia 20 kwi 2006, 08:24
wiesz ja nie jestem lekarzem więc nie znam sie. Ale jakiś czas temu też miałam gorączke i byłam przeziębiona i brałam antybiotyk a biore antydepresant lerivon.

przez towdy 28 kwi 2006, 18:13
no właśnie... też by mi się przydała jakaś rada. ja biorę rexetin. dzisiaj byłem u lekarza i przepisał mi antybiotyki. złapałem jakieś grypsko. czy może wystąpić jakieś oddziaływanie między tymi lekami a rexetinem???
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aga26 02 maja 2006, 21:08
nie biore tych lekow co wy ale nie dziwie sie ze sie boicie na poczatku brania psychotropow tez sie balam teraz juz nie tak . Ja biore bioxetin i czesto choruje na gorne drogi oddechowe wiec musze czesto brac antybiotyki i tabl . przeciwbolowe nic mi sie wtedy nie dzieje jest ok tylko mowcie lekarzowi ktory wam antybiotyk przepisuje ze bierzecie leki psychotropowe :shock:

przez limba 10 maja 2006, 21:37
zgadzam się z agą.Ja też choruję już jakiś czas,i niestety,życie zmusza nas do tego,żeby prócz leków psychotropowych brać i inne.Poprostu musimy mówić innym lekarzom co zażywamy,niestety nawet podczas wizytu u stomatologa(przy wyrywaniu)oni wtedy powiedzą czy dany lek nie nasili lub zmniejszy działania naszego psychotropu.Zresztą i tak działania mogą być różne,na każdy organizm.Ja naprzykład nie połączą mojego leku ze zwykłym Apapem--śmieszne,ale prawda.
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

Antydepresanty a antybiotyki

przez altman 18 sty 2007, 14:29
hej mam pytanie biore fevarin od miesiaca jezeli zachoruje nie daj boze na grype a moze to sie zdazyc bo przeciez zimy nie ma a wszyscy mowia ze teraz bardzo duzo wirusow krazy w powietrzu to moge wziasc antybiotyk czy podstawowe leki typu ibuprom na bol glowy fervex i tym podobne rutinoskorbin czy te lekarstwa nie koliduja z lekami antydepresyjnymi jak w moim przypadku bo ja biore fevarin dzieki za wszystkie opinie

przez atrucha 19 sty 2007, 17:29
Nie słyszałam o przeciwskazaniach.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez Lusi 19 sty 2007, 17:31
Zawsze możesz przeczytać ulotkę.
ExModerator

przez grown-up19 20 sty 2007, 18:18
generalnie antybiotyki można brać + tabletki przeciwbólowe. nie zalecałbym jednak zażywać ibupromu, ponieważ substancja czynna ibuprofen ma interakcje z większością leków przeciwdepresyjnych. Jeżeli masz słaby organizm to raczej bym tego nie brał, lepiej jakiś apap czy pyralginę.
Obrazek

przez altman 22 sty 2007, 20:59
dzieki bardzo czyli jak boli glowa czy gardelko to te typowe leki na przeziebienie mozna smialo lykac oprucz ibupromu tak dzieki bardzo za odpowiedz a fervex tez mozna ?????

przez atrucha 23 sty 2007, 02:05
Można. Ja łącze od lat i jest ok :)
Przyjaciel forum

przez gusia 23 sty 2007, 04:27
Pewnie że mozna,nie martw się,nic Ci nie bedzię :P
Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

Antybiotyki a SRRI

przez bartix3 10 maja 2007, 09:18
No własnie mam pytanko jak w temacie.
Miałem problem z zębem (który na szczescie już został rozwiązany:) ) Jednakże dentysta przypisał mi antybiotyk Doxycyclinum. Mam brac rano i wieczorem przez 5 dni.

I tu moje pytanie. Biorę Rexetin (Paroksetyne) 1 tabl (20mg) codziennie rano. Czy mogę jednoczesnie przy Rexetinie brac antybiotyk. Wchodzą w interakcje? PrZosze bardzo o porade,, jesli ktoś miał już podobne zdarzenia:)

Pozdrawiam
bartix3

przez mono 10 maja 2007, 09:29
wydaje mi się że tak, ale najprościej byłoby gdybyś się spytał dentysty ;p
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie żarzy się bez przerwy...

Sortuj wg