''Nie wydawać zamienników'' - nowa moda na receptach.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez paradoksy 09 mar 2012, 22:28
to jest akurat lek na nadciśnienie.
myślałam chwilę, że te "-" to minus, a nie pauza.. :?
paradoksy

przez tahela 09 mar 2012, 22:50
ladywind, Maciej farmaceuta,
takie nielegalne zmowy , producentów a w tym wypadku producentów, lekarzy i aptekarzy zdarzają się i pewnie Ci producenci lekarzom proponują szkolenia na Bahamach i aptekarzom również jak się wykażą odpowiednią ilością sprzedanego leku a lekarze pewnie odpowiednia iloscią przepisanego, zmowy nieleglane trala, trala
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Adamo1 09 mar 2012, 23:19
Ej, lek na 100% nie musi być wcale drogi :roll:

Kto może dostać Fluanxol na "R"?

Z praktyki: Każdy, kto ma tak wypisane na recepcie. Dot. to każdego leku zresztą :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 10 mar 2012, 00:25
Adamo1 napisał(a):Z praktyki: Każdy, kto ma tak wypisane na recepcie. Dot. to każdego leku zresztą

O ja p...

Obrazek

Doprawdy? No sam bym na to nie wpadł geniuszu. Normalnie z Ciebie as wywiadu, mistrz dedukcji. Pytam KTO może dostać Fluanxol na "R" i mieć tak wypisane na recepcie. JAKIE "F"ki, jednostki chorobowe według ICD-10, do tego kwalifikują. Tak jak np. Solian można było otrzymać na "P" ze zniżką tylko w przypadku schizofrenii, a w przypadku depresji/dystymii, gdzie stosuje się go w małych dawkach, już na 100%.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Adamo1 10 mar 2012, 00:50
ale ty jesteś głupi. synku, ja mialem wpisane zaburzenia lekowo-depresyjnie w zeszycie psychiatry i mi wszystko lacznie z fluanxolem i abilify dawal na ryczalt, dlatego napisalem z PRAKTYKI, łosiu

przez Lord Kapucyn 10 mar 2012, 00:58
Po pierwsze nie synku, bo nie jestem Twoim kolegą, gówniarzu.

Dla Twojej informacji lek na "P" (Choroby przewlekłe) można otrzymać tylko w sytuacji, gdy dana jednostka chorobowa znajduje się na wykazie chorób przewlekłych opracowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Z kodem "P" można wypisać tylko określone leki i tylko w tych schorzeniach, które zostały wymienione w aktualnym rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Dlatego Solian był na "P" w schizofrenii, a w pozostałych zaburzeniach, w tym depresji, już nie. Przynajmniej tak mówił mój lekarz, że na depresję Solianu na "P" nie można dostać.

Tu jest aktualna lista leków zryczałtowanych: http://www.se.pl/archiwum/lista-lekow-z ... 84659.html
Wynika z niej, że Fluanxol jest refundowany w "Chorobach psychicznych", ale to dość ogólnikowe pojęcie, więc pytam po raz wtóry: czy po zmianie przepisów są jakieś ograniczenia co do jednostek chorobowych? Co w ogóle rozumieć przez "chorobę psychiczną"? Schizofrenię? Paranoję? CHAD? Obecnie odchodzi się od tego terminu na rzecz "zaburzeń psychicznych".

Moderator/ R2 - D2

przez Michuj 10 mar 2012, 01:08
Adamo1, to, że miałeś Abilify na ryczałt, nie jestem powodem do chwalenia, tylko byłbym przerażony, że aż tak jest coś nie halo. Skoro lekarz posunął się aż do tak desperackiego kroku, jak danie na ''P'' w polandii tak drogiego leku :lol:
Loża szyderców

przez tahela 10 mar 2012, 07:10
Mad_Scientist,
co tam synu ojciec Adamo do Ciebie mówi, nie lekceważ tego hehe, :P dzięki za liste refundacji zaraz sobie kuknę

-- 10 mar 2012, 06:12 --

wujekEgonDaCiKlapsa,
moze ma dobre układy z lekarzem powstrzymam sie od komenta bo dziwne rzeczy mnie do głowy przychodzą

-- 10 mar 2012, 06:15 --

ej pytanie z upy strony ,ale czy rycząłt to nie jest z adarmoch albo opłate ryczłtową np. 3,5 zeta a refundowane z P to troche juz inna bajka i istnieje refundacja procentowa do danego leku , która nie jest opłata ryczłtową, coś mnie sie tak kołacze, moze sprawdze , zaraz

-- 10 mar 2012, 06:20 --

Wklejam, miałam rację ze to co innego:
http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/choroby ... 33692.html

Ogólne zasady refundacji leków są bardzo proste. Są trzy podstawowe rodzaje leków refundowanych - leki ryczałtowe (za które płacimy ryczałt) oraz leki refundowane z odpłatnością 30% i 50% rzeczywistej ceny leku. Oprócz tego są osoby uprawnione do 100% ulgi.
Jak określany jest ryczałt?

Ryczałt określany jest bardzo prosto - opłata za lekarstwo nie może przekroczyć 0,5% minimalnego wynagrodzenia lub 1,5% w przypadku leku recepturowego sporządzanego w aptece. Cena określona ryczałtem zmienia się więc za każdym razem, gdy rośnie płaca minimalna. Ryczałt wynosi 3,2 złotego (5 złotych w przypadku leków recepturowych) i dotyczy leków podstawowych, którymi są wybrane lekarstwa ratujące życie lub niezbędne w terapii.
Jaka jest zniżka na leki refundowane?

W przypadku leków refundowanych na zasadach 30 i 50 procent - płacimy 30 lub 50 % podstawowej ceny leku. Zniżka zależy również od tego czy jesteśmy osobą przewlekle chorą (np. cierpimy na depresję).
Kto może dostać 100% zniżkę?

Niezależnie od zniżek za lekarstwa nie płacą inwalidzi wojenni, których nie należy mylić z inwalidami wojskowymi. Przysługuje im 100% zniżka, pod warunkiem okazania dokumentu uprawniającego do ulgi zarówno lekarzowi jak i przy zakupie. Od zasłużonych honorowych dawców krwii oraz inwalidów wojskowych nie pobiera się opłat do wysokości limitu dla leków z listy podstawowej i list uzupełniających.

Zasady refundacji, oraz przysługujące Nam ulgi można również w każdej chwili sprawdzić na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia. Wystarczy znać nazwę przepisanego lekarstwa.

-- 10 mar 2012, 06:52 --

solian jest na ryczałt dla chorych na schizofrenie a nie jest refundowany dla depresji od tego roku np. 30% a nie w pełnej odpłatności bo nie mam pojęcia :?: :?: :?:

-- 10 mar 2012, 06:58 --

sprawdziłam tylko na ryczałt dla schizy bez refundacji dla innych
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Maciej farmaceuta 10 mar 2012, 16:36
Podobno teraz znowu mają wejść nowe przepisy,gdzie znów tylko będzie się pisać na recce "P" lub "X"-gdy na 100%

przez intel 10 mar 2012, 17:18
Teraz na receptach dochodzi do debilizmów , doskonale odzwierciedlających poziom umyslowy ludzi z ministerstwa.
Przyklad?
Anafranil 10 mg.
Jest do wyboru na recepcie.
100% czyli -8,95 pln
lub
"B" czyli na przewlekłe lek BEZPŁATNY ale..........jako "bezpłatny" kosztuje 4,24 pln !!!!!!!!!!!

http://www.doz.pl/apteka/p14592-Anafran ... _mg_30_szt

Taki burdel jest z większością leków !!!

Neurotop 300
100%-17,90 pln
"R" (ryczałt ) -5,29 pln
"B" ( bezpłatny)-2,09 pln !!!!!!

http://www.doz.pl/apteka/p11261-Neuroto ... _mg_50_szt

Ktoś jest chyba zdrowo pierdolnięty !!!!!!!
intel

przez paradoksy 10 mar 2012, 18:02
nooo i to od dawna, tak poje*ali z tymi lekami w tym roku że mam ochotę komuś łeb upierdolić.

-- 10 mar 2012, 18:03 --

Miflonide

za 3,20 :great: chociaż jedno, k*a.. :roll:
paradoksy

przez Lord Kapucyn 10 mar 2012, 21:12
paradoksy,

Ale tylko w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc i zapaleniu oskrzeli. Jeśli chorujesz na co innego, a lekarz przepisze Ci Miflonide to płacisz 100%.

Moderator/ R2 - D2

przez paradoksy 10 mar 2012, 21:14
skoro choruję na co innego i nie dostanę P na recepcie to niech się jebią, jak nie mam astmy to po co mi dają na nią lek? :roll:
paradoksy

przez Michuj 10 mar 2012, 21:17
Ponieważ ma ułatwić oddychanie podczas np. zapalenia oskrzeli. A mają okazję nie dać zniżki, to po co dać coś obywatelowi?
Loża szyderców

Sortuj wg