Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki bez recepty pozwalające spokojnie zasnąć?

przez Netinka 02 lip 2009, 17:20
Ja leków na sen nie stosuję często raczej czytam i czekam aż sen przyjdzie. Jednak czasami kiedy byłam bardzo zestresowana a następnego dnia miałam coś ważnego i musiałam być wypoczęta brałam Nervomix

przez zenio 05 lip 2009, 15:41
Ja mam problemy z wczesnym budzeniem się, po czym czuje sie niewypoczęty. Czy Benosen jest skuteczny w takich przypadkach?

przez klaudia84 07 lip 2009, 02:37
Co prawda nie odpowiem na swoim przykładzie, ale słyszałam, że Benosem jest skuteczny - o czym może Pan się dowiedzieć z wypowiedzi Pani Anny R.

Z kolei od siebie mogę dodać, że równie ziołowe i skuteczne - bynajmniej dla mnie, są tabletki Nervomix, oraz oczywiście Neospasmina - ten lek to naprawdę jest dla mnie swego rodzaju złotym środkiem :) A już ich mieszanka zapewnia efekt murowany - "śpię jak zabita" :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Netinka 07 lip 2009, 12:24
Nervomix jest o tyle dobry że pomaga a jednocześnie nie zwala totalnie z nóg.
Jak niektóre leki po których jeszcze następnego dnia ciągle się ziewa. No i jest bezpieczny

przez klaudia84 09 lip 2009, 03:02
No tutaj się zgodzę z przedmówczynią, ponieważ jako osoba stosująca Nervomix i Neospasminę, a jednocześnie pracująca od poniedziałku do soboty mogę poświadczyć, że człowiek jest wypoczety i nie jest przybity. Ja w swojej pracy pracuję głową i nie mogłabym sobie pozwolić, żeby mieć jakieś zaćmienie umysłu, gdyż wtedy poniosłabym poważne konsekwencje.
Nervomix nie ogłupia i delikatnie wycicza ułatwiając zasypianie.
Mam tylko jedno pytanie, czy ktoś się orientuje, czy Nervomix jest swego rodzaju odpowiednikiem, albo zamiennikiem innego leku?

przez zenio 10 lip 2009, 13:15
Nervomix można wypróbować, ale czy zapobiega także wcześniejszemu budzeniu, czy tylko ułatwia zasypianie?

[Dodane po edycji:]

Napiszcie które leki ziołowe pomogły Wan dobrze się wysypiać, a także czy pomogły na wczesne wybudzanie się np. po 4-5 godź. snu.

Re: Leki na sen - Po których jak się czuliście? Opinie.

przez citi 16 lip 2009, 19:23
hej hej ja dostalam Nasen od doktorka i powiem że na początku sie balam i pierwsze 2-3 razy wzielam pół tabletki zamiast całej, teraz łykam całą, nie biore codziennie ale muszę przyznac ze śpi mi się o wiele lepiej
- usypiam w max 15 min
- potrzebuję mniej snu (wczesniej 10-12h było mało)
- wstaję bez problemu nawet wczesnie rano (a do rannych ptaszków nie należę, często dopiero ok południa się "budziłam")
- daję radę wytrzymac cały dzien bez senności i ospałości
- sen jest spokojny, pamietam że coś mi się śni ale nie pamiętam co, nie przeżywam tak snów, nie męczę się psychicznie przez sen, wczesniej śniły mi się koszmary a sny mialam tak realistyczne ze budziłam się zdyszana wystraszona spanikowana i długo nie mogłam się uspokoic i usnąc ponownie
- wstaję rano i czuję że spałam, nie boli tak kręgosłup i nie budzę się z bólem głowy

więc u mnie same plusy

przez skwara88 19 lip 2009, 16:15
Cześć wszystkim!
Jestem nowym użytkownkiem tego forum- nieźle zakręconym, bo wszystkim wokoło pomagam, a sama sobie pomóc nie potrafię.
Mam stwierdzoną nerwicę depresyjno-wegetatywną! Kiepsko sypiam i ciągle mam głowę założoną problemami moich kolegów i przyjaciół. Oczywiście nie narzekam na nich , tylko na to, że nie daję sobie rady z własnymi problemami.
Pierwszym lekiem jaki brałam było TRANXENE 5mg. To jest lek o działaniu przeciwlękowym i uspakającym, a lekarz neurolog stwierdził, że ten lek pomoże mi również na sen. Generalnie wyciszy mój ośrodkowy układ nerwowy i nie będę miała pulsu około 110 - 130. Nie pomogło mi. Zaczęłam więc leczenie u psychiatry. Trafiłam na kapitalną osobę. Najpierw dostalam Lerivon 10 mg, potem Trittico CR, a teraz biorę na noc Stilnox 10 mg. Po nim śpię. Na dzień dostaję leki od kardiologa, niestety puls nadal mam bardzo przyspieszony. Generalnie ciągle jestem "pobudzona",a nie sprzyja to, ani studiowaniu, ani nawiązywaniu, czy podtrzymywaniu już funkcjonujących
układów .
Może ktoś z Was ma podobne ojawy i coś mi podpowie. Kolejnym kłopotem jaki przede mną stanął to jest fakt, że tam gdzie chodziłam do Poradnii Psychiatrycznej została ona zlikwidowana. Pozostali tylko psycholodzy na dzienne terapie a ja potrzebuję leków. Moze ktoś z Was zna gdzieś w W-wie przychodnię dostępną dla wózka inwalidzkiego. Bedę wdzieczna za wskazanie adresu.
Pozdrawiam Forum Marta.
skwara88

przez kaede 28 lip 2009, 19:39
Dostałam dziś od lekarza Zolsane 10 mg na noc. Jeszcze nie wykupiłam tego leku, ale słyszałam, że jest drogi. Czy wie ktoś może czy ten lek jest refundowany.
Pozdrawiam serdecznie

przez Rani 28 lip 2009, 21:16
Zolsana nie jest refundowana ale nie jest też bardzo droga, zwłaszcza że nie jest to lek do przewlekłego stosowania.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez pewna pani 2 09 sie 2009, 17:51
zenio a moze masz lekka depresje? ;p

przez Klaudus20 10 sie 2009, 14:36
Miałam silne ataki, a co z tym idzie dokuczała mi bezsenność. Początkowo brałam leki nasenne od babci, ale nie chciałam się nimi faszerować.
Pojechałam do apteki i kupiłam Valerin Sen, zasnęlam. Kolejne noce też. Spróbuj, może na Ciebie podziała?
Jedynie w silnych atakach i gdy ziołowe nie pomagają biorę nasenne, które tym razem przepisał mi lekarz.
Gdzie jest ta szminka,którą kocham
Na moich ustach zostawia ślad
Gdzie jest dziewczynka,która szlocha
Po wieczny czas

przez linka 10 sie 2009, 15:13
Klaudus20, na "ataki" bierzesz leki nasenne?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Klaudus20 10 sie 2009, 16:19
W trakcie ataków. Na same ataki biorę stale Pramolan, a w czasie silnych wspomagam się Hydroxyzinum lub Relanium, ewentualnie ziołowymi.
U mnie z atakami wiąże się bezsenność.
Gdzie jest ta szminka,którą kocham
Na moich ustach zostawia ślad
Gdzie jest dziewczynka,która szlocha
Po wieczny czas

Sortuj wg