Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez estera1 24 wrz 2014, 16:02
nie ma za co :D

P.s.Zadzwon sobie do najbliższego labolatorium i zapytaj czy o każdej godzinie mozesz przyjsc .W moim moge o każdej :)

przez swistak2112 25 wrz 2014, 10:13
Cognac napisał(a):Słuchajcie, czy sa jakieś leki które pomogą mi rano wstać? To, co się ze mną dzieje, to jest jakaś tragedia... Zasypiam ok. 1 w nocy (nie potrafię wcześniej, bo nie jestem zmęczona), wstaję po 10 i to ledwo ledwo bo nawet o 10 czuję się nieziemsko zmęczona, niewyspana:( W pracy jestem koło 11-12, czyli siedzę w pracy do 20... Efekt: dzień rozjeb..., nie ma mowy wtedy o sporcie, aktywnościach, hobby, a myślę że może pomógłoby mi to wyrwać się z tego sennego, bezsensownego życia...
Mam tak od około roku...
Czasem epizody bezsennych nocy, to dopiero depresyjnie na mnie działa, cała noc na myślenie:(
Doplątała się depresja, ale powiedzmy że już mi ciut przeszła. Został problem z tym snem :(

5HTP/magnez/omega3 biorę od pewnego czasu, nie ma absolutnie żadnej różnicy.

Moim zdaniem za długo jesteś w łóżku i być może za późno bierzesz leki.
Ja kwetiapinę+chlorprothixen+mianserynę biorę o 19-19.30. Jak nie czuję potrzeby snu lub się obżeram landrynkami (jest to nie do pohamowania gdy sen nie przychodzi) to dorzucam estazolam lub zolpidem pół tabletki. Nigdy nie jestem w łózku więcej niż 8 godzin. Byłem ostatnio w górach w schroniskach tatrzańskich - tam się idzie spać z kurami ok. 20 i wstaje o 5, czasem wczesniej (chodzi się z czołówkami na głowie, aby nie "rozdeptać" śpiących jeszcze na podłodze. O 5.45 wymarsz w gory. Po 12 godzinach chodzenia w górach umycie się, coś do zjedzenia i do łóżka- bo nogi odpadają. Dla mnie 6 dni w takich warunkach sprawia, że sen jest extra- na tyle, że mogliby mnie niemal wynieść z łóżka a bym się nie obudził. Niestety, w górach nie mieszkam...
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez ninaT 26 wrz 2014, 20:29
i tu zdania podzielone - pewnie zależy od rodzaju bezsenności, zgłebiam dalej temat, mam listę kilku polecanych suplementów mam nadzieję że wśród nich trafie na któryś pomocny :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hipochondryczka777 26 wrz 2014, 20:45
Moze taki lek jak sedam?

przez crayzyalexxx 27 wrz 2014, 01:01
Ja mialam kiedyś przepisana mianse. Na początek pól tabletki. Zasypia sie zajebiscie pieknie :):):) ale gorzej rano, jakbym Glowy nie miala :( potem byl pramolan. Zasypianie super ale na drogi dzien porazka, jakieś lęki i gorsza depra. Teraz mam hydroksyzyne 10 mg ale biore 3/4 ze spaniem ok a rano tez ok. Także polecam :) ale nie chce brać codzien bo organizm sie przyzwyczai i chce wiecej. Czasem i piwko pomaga a czasem net aż sie oczy zamykają :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez ninaT 27 wrz 2014, 16:32
ja tych leków na receptę, typu hydroksyzyna to wolę unikać - mam po nich strasznie ciężkie poranki :/
ostatnio kupiłam takie bez recepty z melisą, melatoniną, chmielem i magnezem - nawet pomogły - póki co stosowałam jeden raz, mam nadzieję że to nie przypadek ;)

przez magda.apotex 28 wrz 2014, 18:24
Wszelkie leki nasenne powinniśmy stosować tylko doraźnie. Tak jak piszecie wyżej, organizm przyzwyczaja się do wszystkiego. Choć oczywiście zawsze warto wybierać te preparaty, które nie zawierają składników uzależniających fizycznie. Ponadto, jeśli rano chcecie obudzić się bez większych problemów to wybierzcie te środki z melatoniną. Jej okres półtrwania wynosi tylko 4 godziny.

Pozdrawiam,
Magda.

Co polecacie na sen?

przez magda.apotex 28 wrz 2014, 18:31
Ziołowe tabletki pomogą głównie na walkę ze stresem. Aby wywołać senność należy sięgnąć po inny składnik, jakim jest melatonina. To naturalny hormon produkowany przez szyszynkę. Dzięki jego suplementacji skrócimy czas potrzebny na zaśnięcie oraz wyregulujemy rytm okołodobowy organizmu.

Pozdrawiam,
Magda.

przez estera1 28 wrz 2014, 19:13
przy dużej bezsenności i uzależnieniu od leków nasennych melatonina nie pomoże

Co polecacie na sen?

przez estera1 28 wrz 2014, 19:20
magda.apotex napisał(a):Ziołowe tabletki pomogą głównie na walkę ze stresem. Aby wywołać senność należy sięgnąć po inny składnik, jakim jest melatonina. To naturalny hormon produkowany przez szyszynkę. Dzięki jego suplementacji skrócimy czas potrzebny na zaśnięcie oraz wyregulujemy rytm okołodobowy organizmu.

Pozdrawiam,
Magda.

chyba jednak jestes PH :evil:

Co polecacie na sen?

przez Depakiniarz 28 wrz 2014, 20:20
Palić trawę przed snem, działa szybko i lepiej niż Ketrel czy inna Mianseryna :)

Co polecacie na sen?

przez kosmostrada 28 wrz 2014, 21:20
kasia29111, Jeśli to przez zmianę leków, to jedyna rada przeczekac. Jeżeli udaje ci się chociaż trochę pospac.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Co polecacie na sen?

przez swistak2112 30 wrz 2014, 09:31
estera1 napisał(a):
magda.apotex napisał(a):Ziołowe tabletki pomogą głównie na walkę ze stresem. Aby wywołać senność należy sięgnąć po inny składnik, jakim jest melatonina. To naturalny hormon produkowany przez szyszynkę. Dzięki jego suplementacji skrócimy czas potrzebny na zaśnięcie oraz wyregulujemy rytm okołodobowy organizmu.Pozdrawiam, Magda.

chyba jednak jestes PH :evil:

To widać z daleka. Na mnie 10 mg melatoniny nie działa, poza tym ona jest nieprzydatna w razie wybudzeń w środku nocy. Każdy musi wypróbować na sobie co mu pomaga, a nie uzależnia za bardzo. Ja stosując kwetiapinę w połączniu z chlorprothixenem mianseryną- śpię nieźle- od 2 m-cy bez doraźnych benzodiazepin czy zolpidemu.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez estera1 30 wrz 2014, 11:03
ŚWISTAKnapisała 4 posty tylko o melatoninie więc raczej będzie PH

Sortuj wg