Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez ninaT 21 wrz 2014, 17:46
czytałam jeszcze o melatoninie - ktoś stosował?

przez estera1 21 wrz 2014, 18:02
Mnie nie pomogla

przez cytrynka84 22 wrz 2014, 15:41
Mnie też nie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez misiek_1 23 wrz 2014, 09:17
cytrynka84 ile czasu zażywasz już leki nasenne?

przez cytrynka84 23 wrz 2014, 20:32
Od ok 10 lat,od kiedy się lecze :( . Bezsenność towarzyszyła mi od kiedy tylko pamiętam.Bralam mianseryne/mirtazapine,oba leki bardzo dobre na sen,ale to cholerne tycie i ciągły głód jest nie do zniesienia na dluzsza metę :/ Ketrel to samo,wielkie żarcie :( Trittico na sen działa nieźle,ale strasznie bolała mnie glowa po nim,zawroty głowy,senność w ciągu dnia.
Czasem biorę zolpidem,ale uważam,żeby się nie wpakować.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez estera1 24 wrz 2014, 10:22
cytrynka czyli nie bierzesz codziennie żadnego leku na sen?tylko raz na jakis czas?leki typu tritico,miansa,mirta wyregulowaly ci sen?

przez cytrynka84 24 wrz 2014, 11:11
Biorę codziennie leki na sen ,bez nich w ogóle bym nie spala.Miansa super działała.Mirte brałam krótko,bo miałam obrzęki po niej przez zatrzymanie wody w organizmie i ciężko się po niej wstawalo,senność w ciągu dnia.Mirta silniejsza nasennie od miansy,ale za to większe uboki po mircie.Trittico brałam mala dawkę tylko 25mg ,też dość krótko,uboki ,jak pisałam w poprzednim poscie.Do trazodonu brałam jeszcze inne leki,spalam,ale nie wiem,do końca czy to działał trittico,czy to była zasluga tych innych leków branych łącznie z nim.Obecnie niestety jestem na zolpidemie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez estera1 24 wrz 2014, 11:42
po tritico też miałam takie objawy jak ty.Senność po mircie z czasem mija co do tycia to zależy od organizmu.Po zolpidemie czujesz sie ok nastepnego dnia?nie lepiej wrócic do jakiegos innego leku regulującego sen?a doxepina?

przez cytrynka84 24 wrz 2014, 12:09
estera1, U mnie po mircie senność nie minela,brałam jakieś 3 miechy.Po miansie senność w dzień faktycznie z czasem mija.Mam jeszcze anoreksję,wiec bardzo ciężko dobrać mi lek,bo za nic w świecie nie chce przytyć :( Po zolpie w dzień funkcjonuje normalnie i nie tyje po nim.Doxepine brałam,ale powodowała duże problemy z pamięcią,dziwne,bo nie miałam tak po żadnym innym leku.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Cognac 24 wrz 2014, 12:21
Słuchajcie, czy sa jakieś leki które pomogą mi rano wstać? To, co się ze mną dzieje, to jest jakaś tragedia... Zasypiam ok. 1 w nocy (nie potrafię wcześniej, bo nie jestem zmęczona), wstaję po 10 i to ledwo ledwo bo nawet o 10 czuję się nieziemsko zmęczona, niewyspana:( W pracy jestem koło 11-12, czyli siedzę w pracy do 20... Efekt: dzień rozjeb..., nie ma mowy wtedy o sporcie, aktywnościach, hobby, a myślę że może pomógłoby mi to wyrwać się z tego sennego, bezsensownego życia...
Mam tak od około roku...
Czasem epizody bezsennych nocy, to dopiero depresyjnie na mnie działa, cała noc na myślenie:(
Doplątała się depresja, ale powiedzmy że już mi ciut przeszła. Został problem z tym snem :(

5HTP/magnez/omega3 biorę od pewnego czasu, nie ma absolutnie żadnej różnicy.
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

przez estera1 24 wrz 2014, 13:28
cognacz opisu wynika ,że bierzesz htp?tylko?a o której godzinie go bierzesz?może za późno?kolejną sprawą jest to ,że stanowczo za długo spisz.Czemu mówisz ,że nie ma możliwości uprawiania sportu?możesz przed pracą lub po a co z weekendami?w dzień zawsze pracujesz w takich godzinach?
na pobidzenie jest żen szen,różeniec górski,kawaPoczytaj sobie o higienie snu.Zacznij też chodzic o stałej godzinie spać i rano wstawać np.o 7.
Zrób sobie badania tsh,anty tpo,any tg,morfologie,glukoze,mocz,magnez,potas

przez Cognac 24 wrz 2014, 13:44
estera1 napisał(a):cognacz opisu wynika ,że bierzesz htp?tylko?a o której godzinie go bierzesz?może za późno?kolejną sprawą jest to ,że stanowczo za długo spisz.Czemu mówisz ,że nie ma możliwości uprawiania sportu?możesz przed pracą lub po a co z weekendami?w dzień zawsze pracujesz w takich godzinach?

5HTP biorę tuż przed snem czyli ok północy, ale jak mówię, nie widzę żadnych różnic, ani na + ani na -. Pracuję w takich godzinach, o jakich przyjdę, a że przychodzę o 12 bo śpię do 10 to potem siedzę do 20 (8 godzin musi być), a wtedy już strach po osiedlu się szwendać, by biegać itp. Weekend też przymulam w domu, ciężko mi się wziąć i wyjść.

estera1 napisał(a):Zacznij też chodzic o stałej godzinie spać i rano wstawać np.o 7.

Gdybym tak potrafiła, to nie pisałabym tu :D Często w nocy nie mogę zasnąć, a potem wstaję o 14 (weekendami).

estera1 napisał(a):na pobidzenie jest żen szen,różeniec górski,kawaPoczytaj sobie o higienie snu.

chyba kupię ten żeń szeń bo kawą już < rzygam >, piję codziennie w pracy bo po niej minimalnie czuję się lepiej psychicznie.

estera1 napisał(a):Zrób sobie badania tsh,anty tpo,any tg,morfologie,glukoze,mocz,magnez,potas

dzięki,zapiszę sobie i chyba faktycznie zrobię takie badania... Tylko że już miałam raz iść na badania krwi, przez miesiąc usiłowałam wstać na tę 7 (wtedy czynne laboratorium), oczywiscie sie nie udalo, a skierowanie chyba wygasa po miesiącu:(
Mój blogowątek na forum.

przez estera1 24 wrz 2014, 14:03
nie musisz iść na badania o 7 ja chodze o 11 tylko ,że wtedy musze być na czczo.Niema u ciebie aerobiku,jogi czy siłowni otwartej do późna.Jak dla mnie za późno bierzesz lek,za późno chodzisz spać i za długo śpisz.Rozregulowałaś sobie rytm dobowy.Poczytaj o higienie snu.Skoro ten lek ci nie pomaga to go odstaw.Poza tym bierzesz magnez a może sie okazać ,że wcale nie masz niedoboru.Korzystaj też ze słonka min.20min aby dostarczyć organizmowi wit.D
Idz do dobrego zielarza.Chciałabym tyle spać co ty ,mnie sie często zdarza nie spac wcale :evil: Co do kawy zdrowsza jest zielona.Może kup sobie najpierw ziółko do zaparzania różeniec górski.

Badania sobie zrób jeśli wszystko wyjdzie ok to idz do psychologa, gdzieś leży przyczyna :smile:

przez Cognac 24 wrz 2014, 15:23
estera1, dzięki!
Mój blogowątek na forum.

Sortuj wg