Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Anna P. 27 sie 2014, 07:56
Dark Passenger napisał(a):Powiem tak- ziołowe tabletki z Labofarmu. Niby są głównie uspokajające, ale mają szyszki chmielu w składzie to nasennie też działają. Trzeba tego "zjeść" trochę więcej niż ulotka przewiduje. Poza tym tak jak metylowy Kaleb napisał- melatonina i 5-HTP.

Też słyszałam bardzo dobre opinie o o labofarmie
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez Blondie 27 sie 2014, 16:37
Witam,
od 3 lat walczę z bezsennością. Powoli zaczyna brakować mi już sił na walkę. W ostatnim czasie dołączyła się do bezsenności depresja. Zapewne z przemęczenia organizmu. Obecnie cały czas wspomagam się Nasenem, ale chciałabym z niego zrezygnować na rzecz czegoś bardziej długofalowego i mniej szkodliwego. Przyznaję też, że bardzo boję się tycia od leków.

Próbowałam leczyć się trittico - niestety, nie był zbyt skuteczny. Czułam się na nim lekko otępiała. Nie zaburzał jednak libido.
Był też mirzaten - snułam się cały dzień, nic do mnie nie docierało, nie wiedziałam co się ze mną dzieje.
Kiedyś były krótkie próby z lerivonem, pramolanem. Poddałam się.
Ostatnio, przy depresji dostałam flukso z miansec w duecie - nie sprawdziło się. Poza tym libido zerowe.
Zmieniliśmy lek na citabax. Przetrwałam w "zawieszeniu" i nieciekawym samopoczuciu 2 miesiące. Ze względu na złe samopoczucie zdecydowałam się odstawić.
Czy moglibyście doradzić jakie leki powinnam spróbować? Może mieliście podobny problem. Co myślicie o neuroleptykach?

Zależy mi na mocnym śnie i braku odczucia "ciężkiej głowy dnia następnego". Oraz wyjściu z depresji. Może powinnam zastosować mix - na wieczór coś pozwalającego usnąć a rano na pobudzenie?

przez estera1 27 sie 2014, 21:48
Po neuroleptykach na poczatku mozesz czuc sie fatalnie i lekko utyc ale kazdy organizm reaguje inaczej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez swistak2112 28 sie 2014, 14:07
Blondie napisał(a):Witam,
od 3 lat walczę z bezsennością. Powoli zaczyna brakować mi już sił na walkę. W ostatnim czasie dołączyła się do bezsenności depresja. Zapewne z przemęczenia organizmu. Obecnie cały czas wspomagam się Nasenem, ale chciałabym z niego zrezygnować na rzecz czegoś bardziej długofalowego i mniej szkodliwego. Przyznaję też, że bardzo boję się tycia od leków.

Próbowałam leczyć się trittico - niestety, nie był zbyt skuteczny. Czułam się na nim lekko otępiała. Nie zaburzał jednak libido.
Był też mirzaten - snułam się cały dzień, nic do mnie nie docierało, nie wiedziałam co się ze mną dzieje.
Kiedyś były krótkie próby z lerivonem, pramolanem. Poddałam się.
Ostatnio, przy depresji dostałam flukso z miansec w duecie - nie sprawdziło się. Poza tym libido zerowe.
Zmieniliśmy lek na citabax. Przetrwałam w "zawieszeniu" i nieciekawym samopoczuciu 2 miesiące. Ze względu na złe samopoczucie zdecydowałam się odstawić.
Czy moglibyście doradzić jakie leki powinnam spróbować? Może mieliście podobny problem. Co myślicie o neuroleptykach?

Zależy mi na mocnym śnie i braku odczucia "ciężkiej głowy dnia następnego". Oraz wyjściu z depresji. Może powinnam zastosować mix - na wieczór coś pozwalającego usnąć a rano na pobudzenie?

Takich leków nie ma.
Po neuroleptykach to dopiero jest zerowe libido. Inne rozwiązania są obarczone innymi ryzykami. Np. przywożenie z terenu Rosji Reladormu- tam jest on dopuszczony do stosowania. Ew. Cyclobarbitalu i dodawanie do niego Relanium- wyjdzie Reladorm. Sen extra, po 3-4 tygodniach trudno wyjść z przyzwyczajenia.
Jedyna rada- jeśłi jesteś zamulona z rana to bierz leki odpowiednuio wcześnie. Ja biorę ok. 19-19.30. Rano nie czuć ich działania, lub jest to akceptowalne. Wszystkie wyciszajace SSRI (paroxetyna) kastruje libido. Po mianserynie i mirtazapinie jest wzmożony apetyt. Chlorprothixen a zwł. Tisercin- zamulają fest. Możesz spróbować z kwetiapiną- choć też się po niej przybira na wadze. . Ogólnie to nie ma leków o takim profilu działania, i akceptowalnych objawach ubocznych- jakich (nie tylko Ty) poszukujesz. Wszystko wymaga kompromisu i czasowej rezygnacji z niektórych spraw, póki nie dojdzie do poprawy zdrowia i zajdzie możliwość redukcji dawki leków.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez estera1 28 sie 2014, 16:54
Swistak ty to ładne cukierki wcinasz ;) besennych nocy to chybs nie masz ?

przez swistak2112 28 sie 2014, 19:18
estera1 napisał(a):Swistak ty to ładne cukierki wcinasz ;) besennych nocy to chybs nie masz ?

Cóż, do czasu chemioterapii pegylowanym interferonem z rybawiryną to całkiem nieźle się trzymałem. Niestety chemia wykoleiła i serce (węzeł zatokowy), i sen, doszły stałe bóle głowy i zaburzenia rytmu okołodobowego. Ale po Ebivolu jest lepiej.
Świstak
F33

przez zenio 28 sie 2014, 19:25

Ja biore obecnie Coaxil i do tego zacząłem brać na noc Pramolan który działa nasennie, zobaczymy co z tego będzie. Coaxil powinno się brać 3x dziennie i się zastanawiam czy można go na wieczór brać razem z pramolanem, czy może lepiej dawke wieczorną sobie odpuścić i brać tylko pramolan.

przez depas 28 sie 2014, 19:38
zenio, możesz bez obaw brać oba leki wieczorem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Blondie 02 wrz 2014, 09:10
Dzięki za odpowiedź. :)
Jeszcze jedno pytanie. Stosował ktoś kiedyś chlorprotiksen i kwetiapinę (oczywiście nie razem) i ma porównanie?

przez swistak2112 02 wrz 2014, 09:24
Blondie napisał(a):Dzięki za odpowiedź. :)
Jeszcze jedno pytanie. Stosował ktoś kiedyś chlorprotiksen i kwetiapinę (oczywiście nie razem) i ma porównanie?

Ja mam porównanie. Dla mnie ekwiwalentna dawka to 150-200mg kwetiapiny na 50mg chlorptothixenu. Kwetiapina mniej zamula i nic nie wysusza, jest dla mnie lekiem lepszym.
Świstak
F33

Co polecacie na sen?

przez kasia29111 03 wrz 2014, 11:52
Witam serdecznie!
Obecnie jestem na etapie zmiany leków z Depralinu 20 mg na Parogen. Od 3 dni mam problem ze spaniem..wzięłam dorażnie Cloranxen..co polecacie na spanie? czuje się fatalnie:(
Pozdrawiam
Kaska
"..Życie jest pełne niespodzianek.."

Co polecacie na sen?

przez estera1 03 wrz 2014, 12:31
Wejdz na wątek bezsennosc ,zaburzenia snu,leki nasenne

Co polecacie na sen?

przez Loopy'7 03 wrz 2014, 14:49
Próbowałaś jakieś ziołowe tabletki ? Skoro zmieniłaś lek, to na pewno przejściowe ... Nie przejmuj się :D

przez xxdaisyxx 05 wrz 2014, 11:07
Ja biore asentre, ale budze się już o 5-6 rano i nie mogę spać a chciałabym, nie mam co ze sobą zrobić:( spokojnie mogłabym spać do 9... Ale zasypiam bez problemu. Co mogłabym z tym zrobić?

Sortuj wg