Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Tabletki na sen.Wątek zbiorczy.

przez silence_sadness 06 lis 2012, 19:10
Tez wydaje mi sie , ze bardzo dlugo mozna zarzywac takie leki..

Ja na szczescie nie biore nic na sen mimo, ze cierpie na bezsennosc..

Hmm.. I nie mysl , ze nigdy juz nie zasniesz sama bez lekow.. W ten sposob tylko sie nakrecasz i sama sobie to wmawiasz.. :smile:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez estera1 09 gru 2012, 20:29
silence to jak sobie radzisz zeby usnac skoro nie niebierzesz lekow?

-- 09 gru 2012, 19:29 --

misiek ja juz biore dwa lata

przez szczypiorek86 09 gru 2012, 21:45
Mnie by chyba frustracja zaprowadziła na tamten Świat juz dawno gdybym przy bezsenności nic nie brała (Stilnoc).
szczypiorek86

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tabletki na sen. Wątek zbiorczy.

przez eskat 05 sty 2013, 06:50
Dzień dobry :)
Piszę bo mam pewien problem, a trochę nie ufam farmaceutom.
Otóż nie mogę spać. śpię 1.5-2h a potem się budzę, tak już kolejny dzień z rzędu.
Mam mianserynę 30mg, wenlafaksynę 75mg, zolpidem 10mg tylko ten ostatni prawie się skończył i szukam substytutu, nim odwiedzę mojego psychiatrę. Nie zrobię tego wcześniej niż za 2-3 tygodnie, więc muszę jakoś przetrwać (i wyleczyć grypę która mnie gnębi od sylwestra).
Dostałem od farmaceutki wyciąg z chmielu, od innej walerianę, a mówiłem że mam zapisany zolpidem, tylko akurat się skończył i szukam zamiennika. :/ Zioła na mnie nie działają. Na półce jeszcze stoi nervosol, który też nie działa (ale to dawno było),
Mam zachomikowaną hydroksyzynę (nie działa) i relanium (wolę nie, jeśli nie muszę).
Tak więc - nie mogę spać, popularne środki polecane przez farmaceutów są dla mnie za słabe, muszę samemu znaleźć coś, co pozwoli mi usnąć. Stąd ten post i prośba o pomoc.

przez Miniaa 06 sty 2013, 14:48
Jedyne co mi przychodzi do głowy do pójście do lekarza rodzinnego. Możesz spróbować jeszcze wspomóc się przed snem jakąś inną antyhistaminą niż hydroksyzyna, te które są w małej ilości bez recepty, zyrtec czy na niektórych działa aviomarin.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez nobody25 20 lut 2013, 12:13
Witam, szukam długo już leku który będzie bezpieczny na spanie, na stany lękowe. diazepiny odpadają. Po miansegen nadmierny apetyt, te leki właśnie tak na mnie działają. Kwetapina również. Triticco biorę już ponad rok i powoli zaczynam mieć jakieś jazdy, nie mogę myśleć po nim, skupić się. Hydroksyzynę łykam od kilku lat, brałem też pramolan który mnie zamulał,osłabiał koncentracje podobnie jak triticco.
Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 11:45 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez fantasy 20 lut 2013, 17:00
Moze Nasen?

-- 23 lut 2013, 14:54 --

mam problemy ae snem od 6miesiecy biore onirex lekarz zapisal mi na bezsennosc miansec 30 to byl istny horror juz nigdy tego badziewia nie wezme zala noc nie spalam i niemialalm sily wstac z lozka w nocy.Czemu lekarze na bezsennosc przepisuja antysepresanty? w dzien biore xetanor.

przez dawson33 24 lut 2013, 19:18
Dwa lata temu nie spalem dzien w dzien przez 5 tygodni moze godzine dziennie budzilem sie co 5 minut patrzac na zegarek,w dzien probowalem zasnac bo padalem z nóg nie moglem cisnienie jakies zamykalem oczy na czerownoa widzialem wszystko na szczescie pomogl mi antydepresat STIMULOTON
efekt po 2 tygodniach zadne tabletki NA SEN itd po tym czujesz sie gorzej spisz maks 3 godziny
a po paru nockach lek nie dziala

przez anitta 06 mar 2013, 13:02
hej, a ja z trochę innej beczki - problemy ze snem mam sporadycznie ale są dokuczliwe (od trzech lat obywam sie bez antydepresantów na szczęście i dobrze mi to robi bo z reguły strasznie przymulają), ale szukam czegoś a'la 5-htp tylko zeby było bardziej dopracowane pod kątem snu / bezsennosci, sama melatonina nie działa, tym bardziej zwykłe ziółka, ale wpadla mi w oko taka stronka nabezsennosc.com.pl - i teraz pytanie - czy ktoś z Was brał może któryś z tych suplementów i czy faktycznie działaja? Apteczne przetestowalam juz wszystkie i zaden nie działał

przez okpol1006 13 mar 2013, 00:10
Witam,

Wiem że to pewnie śmieszne ale brał ktoś Forsen? :) interesuje mnie to czy w ogóle na kogokolwiek to zadziałało...

przez jasaw 13 mar 2013, 01:28
okpol1006, to nie jest śmieszne...mnie też pomagają leki ziołowe.
Persenu nie znam, bo od lat stosuję Calms - kiedyś w dawkach największych, teraz różnie.
Dodatkowo zażywam magnez z B6, a także-mam zalecony przez lekarza-potas.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Ina86 13 mar 2013, 12:48
Zażywalłam kiedyś Persen i mi pomagał w zaśnięciu. Kiedy doszły stany lękowe i bezsenność nimi potęgowana, to już niestety tego typu tabletki nie zadziałały.
Cital 30mg
Miansec 30mg
Afobam doraźnie

przez lalulala 24 mar 2013, 23:06
Jutro mam wizytkę i chciałam się zapytać czy może ktoś mógłby mi polecić jakieś lekkie tabsy na sen? Od jakiegoś czasu strasznie łatwo się wybudzam i kiedy już się to stanie to drugi raz zasnąć nie potrafię. Dostałam Trittico na uregulowanie snu (poza tym jem sobie fluo 60 mg - ten sen po pewnie przez nią właśnie) ale potwornie mnie bolała od niego głowa. Ziołowe nie dają rady, meliska nie działa. Chodzi mi o coś lightowego co nie ulależnia i nie powoduje tycia (po Trittico spuchłam)...

przez clone 25 mar 2013, 12:57
Chlorprothixen, Pernazinum. Z tym że efekt sedatywny może zniknąć po jakimś czasie. I nie są to leki typowo na sen.

Sortuj wg