Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki nasenne które nie uzależniają ?

przez 19_latek 09 gru 2011, 11:01
intel,

Po jakim czasie zaczyna działać i moze poprawić sen? Juz po jednej tabletce czy trzeba go np brac tydzien zeby zobaczyc efekty?
19_latek

przez intel 09 gru 2011, 11:06
Z tego co wiem to bardzo szybko.
Na mnie nasennie zadziałała już pierwsza tabletka.
intel

przez Korba 09 gru 2011, 12:50
Bardzo polecam trittico. Ja zaczęłam brać od 1/3 tabletki i już po tym dobrze spałam. Teraz biorę 2/3 i po paru dniach przejdę na całą. Świetny lek.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 09 gru 2011, 19:32
A wiec bylem u lekarza rodzinnego, nie przepisał mi trittico. Przepisał mi Nasen czyli Zolpidem -.-

Jak czytam rozne posty o tym leku to boje sie czy mam go wziąć. Wezme 5mg czyli pol tabletki przed snem, obym w nocy nie narobił głupot bo jestem sam w domu.

Podobno ten lek jakies ćpunki zazywaja rekreacyjnie w wiekszych dawkach i mają halucynacje, moze ja nie bede mial nic takiego.

Dodatkowo czytalem ze przy polaczeniu z paroxetyna moze prowadzic do halucynacji :?

Stosowanie równolegle z paroksetyną, bupropionem, dezypraminą, fluoksetyną,
sertraliną, wenlafaksyną może prowadzić do wystąpienia urojeń i krótkotrwałych
halucynacji.

No cóż, 5mg mnie raczej nie zabije :smile:
19_latek

tabletki na sen

przez 19_latek 10 gru 2011, 19:54
Odstawilem jakis miesiac temu deprexolet i znowu nie moge spac, chyba do niego powrócę. Probuje inne leki typowo na sen, ale nic nie dziala.
19_latek

tabletki na sen

przez lucus 10 gru 2011, 20:34
Nie biorę co dzień bo nie potrzebuję ale jeśli już nie mogę a muszę zasnąć to dobry jest Polsen (10 mg)- na receptę.Około pół godziny po zażyciu (1 tabl.) wchodzę w stan jakiegoś dziwnego ale raczej przyjemnego odrealnienia.Rozluźniam się.Kładę się do łóżka i odpływam w sen. W ogóle ostatnio czuję się lepiej (antydepresant Vellbutrin) ale swego czasu ze spaniem było bardzo źle i Polsen naprawdę się sprawdzał.Moim zdaniem jest skuteczniejszy niż Hydroxyzyna.

tabletki na sen

przez 19_latek 10 gru 2011, 21:52
lucus,

Z tego co widze lek o nazwie Polsen zawiera ten sam składnik co lek Nasen ktory bralem wczoraj, niestety kompletnie nic nie poczułem, spało sie tak samo jak do tej pory, dzis wezme 2x wiekszą dawkę i rano napiszę co i jak.
19_latek

przez Korba 10 gru 2011, 22:55
19_latek, haluny to można mieć i przy małych dawkach, jak się bierze to po raz pierwszy. ja na początku miałam po połowie tabletki stilnoxu...

no i moim zdaniem lekarze zbyt łatwo przepisują takie leki. one są ściśle do krótkotrwałego leczenia bezsenności, na dłuższą metę brane przynoszą tylko i wyłącznie uzależnienie - wiem, bo sama się uzależniłam kilka lat temu. także moja rada - ostrożnie z zolpidemem.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Mental Cat 10 gru 2011, 23:06
19_latek napisał(a):Podobno ten lek jakies ćpunki zazywaja rekreacyjnie w wiekszych dawkach i mają halucynacje, moze ja nie bede mial nic takiego.
lol
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

przez 19_latek 11 gru 2011, 10:33
Bralem 5mg - nic.
Wzialem wczoraj 15mg - zero efektu, czulem sie jak zwykle, nie moglem zasnac i obudzilem sie po kilku godzinach.

Musialem o 3 w nocy wziac tabletke Imovane zeby zasnac na chwile. Nie wiem czy mozna to łączyć ale trudno.

Jutro do mojego lekarza, zobaczymy co powie.
19_latek

przez err 11 gru 2011, 10:47
Chlorprothixen Zentiva, Lerivon, Hydroxyzinum.
err

przez 19_latek 11 gru 2011, 11:54
Hydro nie dziala wcale na mnie, nawet w duzych dawkach. Jedynie Miansteryna dobrze dzialala wiec pewnie ją dostane spowrotem. Przy 15mg juz super spalem bez budzenia sie w nocy.
19_latek

przez err 11 gru 2011, 12:49
No hydroxyzyna to faktycznie "prawie" ziołowe lekarstwo na receptę :smile: Po 15mg to ja bym 3 dni spał hehe. Spróbuj jeszcze Chlorprothixen on też działa tak jak mianseryna, o ile o w ogóle chcesz coś zmieniać, bo skoro mianserynka działa to w sumie po co coś innego...
err

przez clone 11 gru 2011, 15:28
Hydroksyzyna jest słaba i to bardzo, na mnie nie działo nawet 100 mg, więcej nie próbowałem, bo nie miałoby to sensu. Chlorprothixen jest ok, to typowy zamulacz, na mnie przestał działać, ale niestety uzależnia, choć ja odstawiłem go w miarę łatwo.

Sortuj wg