Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki na sen - Po których jak się czuliście? Opinie.

przez Michuj 15 lis 2011, 19:23
no ja mam dormy. Najmocniejsze co można na sen dostać. Taki benzo-zamulacz ale na sen bardzo dobry.
Michuj

przez misiek_1 17 lis 2011, 07:52
Ja biorę deprexolet 60mg z tym, że nie jest to typowo nasenny lek tylko regulujący sen :smile:

przez clony 17 lis 2011, 08:25
Na początku choroby na całkowitą bezsenność brałem na noc estazolam i zapijałem połową butelki wódki.
Jedynie taki miks pozwalał mi na 3-4 godziny nieprzerwanego snu.Lecz co to był za sen....
Od 3 lat brałem na noc 0,5 mg clona.Dobrze mi się po nim spało. Lecz to taki dziwny, nie dający prawdziwego wypoczynku sen.Ale zawsze coś.6-8 godzin kamiennego snu, bez marzeń sennych.Rano cięzka głowa .
W moim przypadku clon okazał się skuteczny jako powodujący substytut snu.
Teraz schodzę z clona i o ile zmniejszanie dawki porannej jest do przełknięcia, to jakiekolwiek naruszanie wieczornego przydziału owocuje płytkim snem lub bezsennością..
Generalnie moim zadaniem benzo na spanie to chybiony pomysł.
Z drugiej jednak strony ostatnie 3 lata jakoś spałem. Bez tej możliwości mógłbym już zakończyć swoje życie.
Tygodnie bezsenności w depresji lękowej to koszmar i zaklęty krąg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki nasenne które nie uzależniają ?

przez 19_latek 20 lis 2011, 20:25
Znacie jakieś leki nasenne które po dłuższym stosowaniu nie uzależniają? Dostalem taki jeden ale mam brać doraźnie, jednak wzialem kilka dni temu jedna tabletke, spalem w miare dobrze a teraz znowu nie mogę spać, tzn budzę się w nocy i lipa.
19_latek

przez celineczka3 20 lis 2011, 20:37
Neuroleptyki: olanzapina, chlorprothiksen, promazyna, lewomepromazyna,
Leki przeciwdepresyjne: mianseryna, mirtazapina, pramolan,
Leki przeciwhistaminowe: hydroksyzyna.
Tylko nic nie bierz na własną rękę. Najlepiej zapytać o szczegóły lekarza:)
celineczka3

przez 19_latek 20 lis 2011, 20:48
celineczka3,

Dzieki za odpowiedz. Na wlasną reke nigdy nie bralem lekow, nawet nie mialbym skad brac recepty.

Bralem kiedys hydroksyzyne w najmniejszej dawce - nie dzialala wcale nasennie.
Mianseryne bralem ale przez wahania nastroju musiałem odstawic - spalem w miare dobrze.

Myslalem nad mirtazapiną, wiem ze po niej mozna przytyć ale z tego nawet się ucieszę. Z neuroleptyków nie bralem zadnych z nich, spytam lekarza i moze mi coś przepisze na spanie bo pozniej caly dzien "nie ogarniam" jak sie nie wyspie. Spie 3-4 godziny max i pozniej juz tylko leżę.

Które z leków nasennych Wy stosowaliscie i jakie były efekty?
19_latek

przez celineczka3 20 lis 2011, 21:00
Ja brałam wszystkie wymienione. Najlepiej wspominam lewopromazyne, mianseryne i mirtazapine. Wszystkie ścinały mnie z nóg. Ale co do mirtazapiny to potwierdzam>>można przytyć i to dość pokaźnie...także lepiej ograniczać się z jedzeniem.
celineczka3

przez malwina77 21 lis 2011, 20:12
Ja biore na sen lek o nazwie Lyrica, nie uzaleznia, nie jest neuroleptykiem, a spie po nim jak dziecko. Jest stosowany miedzy innymi w zaburzeniach snu- wydluza faze snu wolnofalowego. Juz dawno mi sie tak dlugo i smacznie nie spalo.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Zenonek 25 lis 2011, 12:08
Mozesz sprobowac Melatonine 5 mg (kapsulki w tej dawce). W dawce 15-25 mg powinno troche pomoc, a jest to bezpieczna sprawa. To jest oczywiscie dostepne bez recepty i czasami trza zrobic kuracje pare tygodni.

Hydro w dawce 30-50 mg tez moze dzialac nasennie.

Tabletki uspokajajace Labofarm (dobra ziolowa mieszanka) w ilosci 5-8 kapsow.

Mozesz na poczatek sprobowac Melatoninę + te ziolowe. Jak to nie pomoze to hydro + ziolowe + mela. To bezpieczna kombinacja.

przez Kleopatra 25 lis 2011, 14:37
Antydepresant Trittico. Z neuroleptyków wiele, po Rispolepcie bardzo szybko się zasypia, Pernazyna również pomaga. Może jeszcze stabilizatory - Depakine Chrono, tylko po nim jest się sennym w dzień.

Te 4 u mnie działały usypiająco.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

tabletki na sen

przez misiek_1 09 gru 2011, 09:55
Chciałam się dowiedzieć jakie bierzecie tabletki na sen, ile czasu ich juz zażywacie, czy Wam pomagają, ile czasu macie zamiar jeszcze je brać? ja zażywam teraz deprexolet 60mg i mam powoli zmniejszać dawki aż do wyzerowania i wtedy mam już zacząć sama sypiać-tak powiedziała mi moja pani dr i tego się trzymam chociaż z tego co czytam w postach to nie wszystkim to się udaje i jak odstawiają lek nawraca również bezsenność. Jakie macie doświadczenie w tym temacie? Pozdrawiam Wszystkich.

tabletki na sen

przez ewaryst7 09 gru 2011, 09:57
Biorę tabletki. Od ok 10 lat , przerwami.Kiedy są okresy , że dobrze spię , zyczajnie je odstawiam. Ja biorę hydroxyzinum.To łagodny lek...

przez 19_latek 09 gru 2011, 10:34
Teraz to juz jest masakra, wczoraj poszedlem spac okolo 23, za jakies pol godziny zasnalem i spalem do godziny 1 w nocy, pozniej juz tylko lezalem i chodzilem po domu, nie moglem zasnac. Przedwczoraj bylo podobnie.
Jeszcze jedna taka noc i sie naprawdę zalamie.

A do lekarza dopiero za miesiac moge isc bo nie ma terminów wolnych -.-.

Mam lek o nazwie Imovane ale mam brac tylko doraznie, bralem kilka razy i fajnie szybko zasypialem lecz spalem po nim tylko kilka godzin.
Juz nie wiem co robic. Mam szkołe a jak nie spie w nocy to nic nie potrafie w dzien zrobic, chodze jak naćpany caly czas.
A rodzinny mi nie przepisze przeciez leków typu Mirtazapina czy lewopromazyna...
19_latek

przez intel 09 gru 2011, 10:41
Triticco.
Czyli Trazodon.

http://server.activeweb.pl/wwwfiles/pol ... rafia1.pdf

Począwszy od strony 30.

Pogadaj z rodzinnym.
Powiedz, że brałes ale się skończył.
A do psychiatry za miesiąc.
Może zapisze.
intel