Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jaki lek na bezsenność bez recepty

przez linka 13 mar 2010, 15:40
zalamka, nie ma takiego.
Bez recepty to możesz sobie kupić mieszanki ziołowe ewentualnie melatoninę i tyle.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zalamka 13 mar 2010, 15:56
Aha, to do kogo iść po recepte? Do psychiatry czy do lekarza tego zwykłego?

przez linka 13 mar 2010, 16:09
zalamka, problemy ze snem zwykle mają swoje podłoże. Na początku powinno zrobić się badania ogólne - bo bezsenność może być skutkiem jakiejś choroby, problemów z hormonami itd, a później....Ja bym radziła iść do psychiatry, zna się troszeczkę lepiej na tego typu lekach niż ogólny i nie wpędzi cię w uzależnienie, jeśli oczywiście będziesz stosowała się do jego zaleceń.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zalamka 13 mar 2010, 16:12
Ale ja nie chce sie juz wiecej leczyc na depresje mam dosc bo to nic nie daje. Ja chcialem tylko lek na bezsennosc bo codziennie chodze spac o 3.00 w nocy, wczoraj akurat o 4.00 poszedłem.

przez linka 13 mar 2010, 16:16
zalamka, ale - nie wyleczysz depresji - nie wyleczysz bezsenności - dostaniesz leki.....ale nie można całe życie brać uzależniających środków nasennych.....a terapia? A leki antydepresyjne? nic nie dają? próbowałaś/eś różnych rodzajów leków?
Przyjaciel forum

przez zalamka 13 mar 2010, 16:22
Tak. Na terapie to ja nie chce, bo to dziwne jest.

przez linka 13 mar 2010, 16:27
zalamka, to się nie dziw, ze nie możesz się wyleczyć z depresji..... :roll:
Przyjaciel forum

przez *Monika* 13 mar 2010, 16:31
załamka

Nie dojrzałeś widocznie jeszcze do terapii. Musi Cię bardziej przycisnąć. Wtedy sie zdecydujesz. Tam nie gryzą, tam pomagają.
Może obejdzie się bez leków, a tylko na terapii zakończysz. No.......ale decyzja i droga wyboru tylko w Twoich rękach. Nikt inny za Ciebie tego nie zrobi.

Jeśli to początki bezsenności.....to szybsza droga do wyleczenia.
A psychiatra to też lekarz, ma taka specjalizację, więc napewno pomoże.
Obrazek
Główny Moderator

przez ewap99 15 mar 2010, 02:53
Dziwne powiadasz... ja tez mam problemy ze spaniem a wiesz czemu?bo własnie moja terapeutka sie musiala ze mna pozegnac to ona dawała mi poczucie bezpieczenstwa to u niej mogłam szczerze wyrazic co mysle i czuje to u niej zaczełam sie zmieniac w taki sposób ze ciut lepiej sobie radze ale w terapii wiele zalezy od nas samych psycholog za nas nic nie zrobi moze tylko nas ukierunkowac nic wiecej
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Bezsenność

przez a2m 05 lip 2010, 16:43
Od kilku miesięcy cierpię na bezsenność. Kładę się spać nad ranem jak już padam, czyli godzina 6-7. Pozniej śpię do południa, czy jest jakiś dobry lek bez recepty, czy tez muszę udać się do specjalisty po receptę?
a2m

Re: Bezsenność

przez shadow_no 05 lip 2010, 16:46
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez paradoksy 05 lip 2010, 16:46
a2m,
post324345.html#p324345

ed:
ktoś mi się wciął :mrgreen:
paradoksy

przez a2m 05 lip 2010, 17:06
dziekuje;)
a2m

leczenie nieznośnej bezszenności

przez michałek 13 wrz 2010, 23:03
Witajcie.
Od trzech lat zażywam z powodu najpierw bezsenności, potem także lęku lorafen (Lorazepan) zaczynając od dawki 2 mg, po roku 2,5 mg i obecnie około 4 mg. Początkowo lek świetnie pozwalał zasnąć i zregenerować siły na następny dzień. Obecnie po ponad 3 latach jego zażywania przezywam koszmar związany z jego bardzo niską skutecznością. Podcza kolejnej wizyty u lekarza otrzymałem leki: TRITTICO i LEXAPRO. Pragnę koniecznie zrezygnować z Lorafenu, wprowadzając nowe leki, których jeszcze nie zażywałem i zgubiłem karteczkę z przedstawioną kompozycją ich stosowania.
Czy TRITTICO można łączyć z LEXAPRO i jak z Lorafenem (które z tych leków powinny być zażywane w coraz mniejszych dawkach)?

Michałek

Sortuj wg