Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: cilon a luxeta...

przez LucidMan 20 lut 2009, 19:52
Sugeruję przesunięcie tematu do działu: Leki - Ogólnie
Lucid life

przez niedobry1803 20 lut 2009, 21:24
...tak czy inaczej...ktoś podpowie hm????
...kiedy rozum śpi, budzą się upiory...

przez astalavista 21 lut 2009, 03:29
hmmm szczerze mówiąc żadnego z tych leków nie stosowałam. ja także miewam takie napady i jeśli się to nie unormuję, to ktoś na tym ucierpi. coraz gorzej ze mną;\mnie osobiście pomagają kąpiele z ziółkami, melisa, spacery i takie tam..staram się radzić sobie sama, a to naprawdę czasem pomaga.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niedobry1803 21 lut 2009, 11:42
...też próbuję ziółek z róznym skutkiem ale...nie ma takiego ziółka które by mnie wychamowało w danym momencie...więc musze jesć coś co zapobiegnie wybuchom na dobre...

[*EDIT*]

...Bardzo proszę...niech ktoś znajdzie dla mnie chwilkę i odpowie...przecież nie zadałem zbyt trudnego pytania...
...kiedy rozum śpi, budzą się upiory...

PROZAC vs EFECTIN

przez Anonim_5555 19 mar 2009, 01:58
KTÓRY LEK JEST WASZYM ZDANIEM LEPSZY NA DEPRESJE ? Pozdro :mrgreen:
Wszystkie choroby są źródłem stresu.
z każdym dniem udoskonalam siebie i swoje życie ...

Re: PROZAC vs EFECTIN

przez Katarzynka35 19 mar 2009, 12:17
Witam!
Nie brałam Prozacu, biore efectin na lęki (nerwica lękowa) i zawroty głowy i z tym efectin sobie bardzo dobrze u mnie poradził... na depresję nie wiem czy jest dobry, bo mnie on nie napędza raczej czuję sennośc i zmęczenie... natomiast mam znajomą ktora bierze efectin i której lekarz osttanio dołaczył fluoksentynę (nie wiem jak to sie pisze) - która jest chyba odpowiednikiem Prozacu, ona ma depresję z kolei i po połączeniu efectinu i prozacu jest jednym wielkim wulkanem energii!!!! Tak jak leżąła w łózku i nie miała sily się 5ruszyć teraz non stop wszędzie jej pełno i nie wiem skąd bierze siły na wszelkie zajęcia poza pracą - aerobic, joga, pływanie, fitness, codziennie po pracy biega na jakieś zajęcia, wstaje o 4.00 nad ranem pełna energii... a ja lęków i zawrotów nie mam ale się snuję...
pozdr.

przez Anonim_5555 19 mar 2009, 14:13
czujesz po Efectinie senność ? a jaką dawke bierzesz i przez jaki czas ?

przez aldara.35 19 mar 2009, 15:13
Ja rowniez cierpie na nerwice lękową a nie na depresje.Mialam jednak przepisany Prozac(Seronil-to ponoc to samo)bardzo zle sie po nim czulam,bardzo nasilily mi się lęki,do takiego stopnia ze myslalam ze przestane panowac nad sobą.Po Velafaxie(Efectin)jest duza poprawa,wielu objawow pozbylam sie.Czuje sie dobrze.Moim zdaniem Prozac moze byc dobry dla osob w depresji ktorzy nie mają lękow,dla mnie byl tragicznym doswiadaczeniem :(

przez Kleopatra 19 mar 2009, 15:45
Brałam oba te leki. Bioxetin (ma ten sam skład co Prozac) lekko poprawił mi humor, ale na krótko, dał dużo energii, ale wywoływał też ogromne wahania nastroju. Efectin jest lepszy od niego, jestem pewna. Polepszył mi nastrój bardziej niż Bioxetin, nieco uspokoił, zdystansował do pewnych spraw.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez Anonim_5555 19 mar 2009, 15:57
z tego co wiem to Efectin jest najnowszym lekiem na depresje itp i najlepszym lekiem jaki do tej pory wymyślono , podobno to ulepszona wersja Prozaca , jak ktoś jeszcze brał Efectin i był z niego zadowolony to pisać

przez evelina 19 mar 2009, 16:35
polecam książkę Fukuyama on pisze o prozacu...

[*EDIT*]

"Podczas debat komisji etyki [prof. Fukuyama jest członkiem Rady ds. Bioetyki przy prezydencie USA - przyp. red.] okazało się, że prozac jest przepisywany osobom, które tak naprawdę go nie potrzebują, że zażywają go pacjenci chorujący na inne choroby, dla których jest wręcz nieodpowiedni. Prozac podawany jest małym dzieciom, a kilka lat temu podawano go nawet dzieciom w wieku poniżej trzech lat."
evelina

przez Anonim_5555 19 mar 2009, 17:31
możliwe że będę brać EFECTIN ER to moze coś o Efectinie teraz :mrgreen:

przez evelina 19 mar 2009, 17:53
Efectin prozac zoloft bioxetin asentra - działają na podobnej zasadzie ..:)
evelina

przez Anonim_5555 19 mar 2009, 19:25
na podobnej nie znaczy na tej samej :mrgreen: bo z tego co sie orientuje to Efectin przewyższa pozostałe antydepresanty , to piszcie komu pomógł na depresje :mrgreen:

Sortuj wg