Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez suwak 02 sty 2015, 13:47
kfap, ja myślę o połączeniu bupropion + tianeptyna

przez encyklopedia1 09 lut 2015, 19:14
Co myślicie o zamianie paroksetyny na fluoksetyne z powodu uboków w nerwicy lękowej?
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez Kalebx3 10 lut 2015, 15:50
Co myślicie o zamianie paroksetyny na fluoksetyne z powodu uboków w nerwicy lękowej?

myślę ,że to nie jest najlepszy pomysł . A jakie masz uboki przy Paro ? Bo to może Paro tak działa wespół z sulpirydem ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez encyklopedia1 10 lut 2015, 21:00
Paroksetyna mi zaburza hormony, kiedyś ją sama brałam bez Sulpirydu i bylo to samo. Brak czucia, brak libido. Wszystko masakra.
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez przemol123 28 lut 2015, 19:12
Witam, biorę od 2 miesięcy escitalopram, 10-15mg, i szału nie ma, 2 lata temu brałem citabax i po miesiącu już się lepiej czułem w porównaniu z esci, esci jest podobno lepszym lekiem tego typu a szału nie ma, jakiejś mega motywacji nie mam teraz, euforii itd, jestem senny w dzien, ziewam, spię długo, nie mam żadnych lęków, nerwów itd, tylko brak takiego kopa.

Dziś przeczytałem że jeszcze leki typu (SNRI), " Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI) wykazują działanie podobne do SSRI, rozszerzone na noradrenalinę. Chory z większą łatwością wykonuje czynności życiowe i lepiej funkconuje - zauważa się zmniejszenie senności, powrót do zainteresowań, chęć działania. "

tutaj również jest porównanie SSRI z SNRI: http://tnij.org/06_czernikiewicz (pdf)

Chciałem zapytać czy zwiększać dawkę esci może do 20mg ? czy to nie za dużo? mam 21 lat, 70kg wagi,
czy lepiej spróbować tych leków SNRI ? nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z SNRI, skutki uboczne są porównywalne?

-- 02 mar 2015, 22:59 --

Doradzi ktoś ?
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

przez DOROTA777 22 lip 2015, 21:15
Witam biorę Citronil po przerwie 3-letniej.3 lata temu podziałał znakomicie.Do tego brałam Afobam.Teraz biorę od maja i nie jest tak wesoło.Fakt lęki zniesione ,poprawa znaczna nastoju.Lecz jestem ciagle śpiąca.Wtedy było zupełnie inaczej motywował mnie do działania a teraz z wielką trudnością robię cokolwiek.Wieczorem dołączył się objaw niespokojnych nóg.Mam kłopoty z zasypianiem ale Atarax 25mg 1,5 tabletki sprostał zadaniu.Zastanawiam się nad zmianą leku .Moje psychiatra na urlopie ,wraca w sierpniu.Mając na uwadze Wasze doświadczenia może coś mi podpowiecie abym mogła poczytać troszkę .
Citronil 20mg rano-po konsultacji telefonicznej biorę 30 mg .

Parosketyna

przez Morfeusz92 10 lut 2016, 15:34
Witam.Mam nadzieje ze pisze w dobrym dziale.Czy istnieje jakis lek ,ktory "pomaga" bardziej od paroksetyny ? Szukam leku ktory mi go zastapi,lub bedzie lepszy.Napiszcie tu swoje doswiadczenia z lekami na depresje,podnoszace wam nastroj,niwelujace lęk spoleczny .Pozdrawiam

Parosketyna

przez Morphine90 10 lut 2016, 16:07
Jeśli chodzi o działanie uspokajające to na pewno godne polecenia są mianseryna i mirtazapina, jeśli w paro przeszkadzało Ci zobojętnienie - można spróbować moklobemidu. Ale trudno powiedzieć ustalić leki na skali lepszy-gorszy, bo na każdego one inaczej działają. Zależy też co właściwie Ci w paroksetynie przeszkadza - czy uboki (a jeśli tak to które) czy niewystarczające działanie antydepresyjne lub uspokajające.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez woowoo 19 lut 2016, 14:16
Na co wypadałoby zamienić paro by:

*zrzucić parokilogramy
*działał podobnie dobrze na lęki ( mam nerwicę lękową)
*nie udalo mi się wejść na sertralinę i wenlę- miałam strasznie nasilone uboki, nie do przejścia (a może przez to że to było na początku nerwicy)
*paro trochę słabo działa na stany depresyjne (czasami mi się zdaje że są one jej efektem ubocznym)

Pozdrawiam,

przez cozicozicozi 19 lut 2016, 15:12
woowoo napisał(a):Na co wypadałoby zamienić paro by:

*zrzucić parokilogramy
*działał podobnie dobrze na lęki ( mam nerwicę lękową)
*nie udalo mi się wejść na sertralinę i wenlę- miałam strasznie nasilone uboki, nie do przejścia (a może przez to że to było na początku nerwicy)
*paro trochę słabo działa na stany depresyjne (czasami mi się zdaje że są one jej efektem ubocznym)

Pozdrawiam,

Warto zrobić drugie podejście do wenli tylko wchodzić na dawki bardzo powoli. Tzn. 3 dni 2x1/4 tabletki 37.5mg, kolejne 3 dni rano 1/2 tabletki, po południu 1/4. Potem 3 dni 2x1/2 tabletki, potem 3 dni rano cała tabletka, po południu 1/2 tabletki. Potem 2xcała tabletka. I to jest 75mg na dobę czyli minimalna dawka lecznicza. Można potem, po dwóch, trzech tygodniach zwiększyć do 112,5, a później jeśli lekarz zaleci to do 150. Ja tak wchodziłem na wenlę i nie miałem absolutnie żadnych uboków oprócz źrenic jak 5zł przez pierwsze 2-3 dni. Teraz biorę 112,5 wenli + 15mg mirty.

przez rzenka21 10 mar 2016, 15:37
A ja Was zapytam... O leki, które mogłyby mi pomóc, bo już trochę ich brałam. Parę lat temu wyciągnęła mnie z dołka mirtazapina i mianseryna. Po latach okazało się, że powrót jest już niemożliwy. Nie działały a tycie i rozdrażnienie pojawiły się już w 1. tygodniu - 4 kg więcej wody (kiedyś też po nich tyłam ale też i jadłam więcej i rozciągnęło się to na kilka miesięcy. A tu boom..) Ale przede wszystkim żadnej poprawy. Brałam sporo z SSRI, trójpierścieniowe też się pojawiały. Wenlaflaksyna, edronax i sporo innych. Teraz lekarz stwierdził, że spróbujemy Trittico CR, ale tak do dawki 300 mg. Pomijam, że leków mi braknie, ale dość szybko sama wskoczyłam na 150. Biorę ok miesiąca, wiem, że to niewiele, ale kuźwa, oprócz senności rano i złego samopoczucia nic nie drgnęło. Wiem, że do 300 jeszcze trochę. Spróbuję przyspieszyć wizytę i poproszę o Trittico 300 SR. Ale gdzieś to Trittico mi się kojarzy ze słabym lekiem... No i zazwyczaj lekarze zawsze dawali mi pojedyncze leki, nie tak jak u Was - w większości mieszanki. Raz dał mi Seronil i mianserynę, miały się znosić i pomóc. Nie pomogły. Mam depresję, dość trudną do leczenia i raczej ciężką. Mam też nerwicę i jakby dobrze poszukać to jakiś mały ZOK. Ale na niego nie zwracam uwagi. Potrzebuję czegoś co da mi kopa, doda motywacji, siły, chęci... Coś po czym nie przytyje w miesiąc 10 kg (miałam anoreksję, wiecie sami...), ale też żeby nie było, że mi zaburzy apetyt w drugą stronę bo jestem wychudzona, nie mogę jeść... Ech, wiem, że to niewiele, ale może ktoś ma jakiś pomysł? Bo memu lekarzowi kończą się pomysły, choć wiem, że parę laków jeszcze zostało z substancjami, których nie brałam. No i przecież można łączyć.... Pomóżcie jak możecie, jakieś pomysły?

przez Ricah 10 mar 2016, 18:05
Bupropion, tianeptyna, selegilina, metylofenidat.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez benzowiec84 10 mar 2016, 18:37
bupropion dziala tylko na początku , potem już nie . na selegilinie , brak działania antydepresyjnego , za to wkurw x3. tianeptyna nie działała. też bym chciał coś na kopa i jedyny lek który mi to daje to baclofen z kawami ,a wiadomo że do leczenia długoterminowego nie za bardzo . sam mam podobny problem co rzenka21 . moim zdaniem nie ma takich leków . może moklobemid bo nie próbowałem . metylofenidat trochę daję , ale też nie wyobrażam się tym leczyć długoterminowo . na sele jest większa koncentracja i człowiek jak by żywszy , ale jakiś taki napięty,nieogarnięty i mocno zdenerwowany. na wellbutrinie na początku coś tam się zaczęło dziać , potem przestało , po zwiększeniu dawki też i potem jak by nic nie brał.

nie wiem jakieś mixy czy coś . sam nie wiem co robić.

przez lekkosc_bytu 24 mar 2016, 14:44
Cześć. Mam zaburzenia osobowości typu Borderline + silne migreny. Przerwałam na kilka lat branie leków, ale od jakiegoś czasu jest coraz gorzej. Dostałam od neurologa Polomigran, lecz mam mieszane uczucia względem tego leku (przede wszystkim boję się, że będę senna i przytyję). Kiedyś, kilka lat temu, brałam Topamax i z tego, co pamiętam, dobrze go tolerowałam. Jak myślicie, który lek będzie lepszy nie tylko na bóle głowy, ale też m.in. stany depresyjne, lęki, paranoje etc.? Może lepiej zrezygnować z tego Polomigranu i wrócić do Topamaxu?
Dziękuję z góry za opinie.

Sortuj wg