Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez aree1987 06 lip 2013, 03:53
Paro na leki idealna sertra raczej na depresje leki zwiększała maksymalnie u mnie.

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez nobody25 07 lip 2013, 22:20
aree1987 a mam takie pytanie do Ciebie. Widzę że zażywasz paroksetynę i domniemywam że tritticco. Jak się sprawdza u Ciebie ten mix? miałeś kiedyś problemy z koncentracją po trazodonie? jak długo go zażywasz?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez CórkaNocy 14 lip 2013, 21:21
A ja mam pytanie co podziała na lekkie lęki i dolegliwości różnorakie z tym związane typu ból w klatce piersiowej, puls 110, duszności i inne. Benzo nie za bardzo mi pomagały, tylko zamulał a nie lubię tego uczucia, u mnie te lęki występują przy podwyższonym poziomie noradrenaliny jak teraz przy braniu wellbutrinu, które odstawiać nie chcę przez działanie na nastrój. Do tej pory pomagała mi na lęki wenlafaksyna, ale jak zaczęłam brać wellbutrin to i ona nie pomagała :/
Mam do wyboru amitryptylinę, której nie próbowałam, coaxil, fluanxol no i to chyba tyle. Mój lekarz pomysłu jak mi pomóc nie ma :/ bo jak odstawię wellbutrin to nastrój mi się znowu zepsuje, jedynie zaproponował mi jakąś dziwną miksturę do picia z bromków.
Pomoże ktoś doradzić co powinnam wypróbować jak dać sobie pomóc?
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dziwne 18 lip 2013, 16:32
Mam pytanie, najbardziej skierowane do tych forumowych wyjadaczy co to wszamali już wszystko :lol: :lol:
Mam jutro wizytę i zastanawiam się, który z tych leków zaproponować. Paroksetyna czy Wenlafaksyna. Obecnie jestem na Sercie, ale coś nie działa.
Jak u was doświadczenia z tymi dwoma lekami, który lepiej działa jak się rozkręci.
Lęków już nie mam, ale depresja raczej silna...

przez CórkaNocy 18 lip 2013, 16:41
Dziwne, wenlafaksyne polecam,potrafi dobrze zaktywizowac oprocz poprawy nastroju a paro potrafi powodowac sennosc i zamulenie. A jak nie dziala na ciebie sertra to polecam wellbuttin on to dopiero znakomicie na depreche działa :)

-- 19 lip 2013, 22:03 --

Zaczynam testować leki, które powinny mi pomóc na lęki, z którymi nie radzę sobie po wellbutrinie, nastrój owszem zaje*sty ale lęki coraz gorsze i nie wiadomo co woleć.
Teraz pobiorę jakiś czas fluanxol, potem coaxil, później spamilan, podwyższę dawkę mirtagenu a w ostateczności sięgnę po benzo. Muszę się jakoś ratować.
CórkaNocy

przez sugarman 15 sie 2013, 12:54
Ostatnio moj psychiatra zmienił mi sertraline na fluoksetyne. I tak sie zastanawiam , który lepszy jest na fobie społeczną i lęki...

co lepsze seroxat czy parogen

przez wieslawpas 13 wrz 2013, 19:40
jak w temacie, co lepiej dziala?

przez freda 13 wrz 2013, 20:34
dostałam seroxat-oryginał,zamieniłam kiedyś na parogen,ale były skutki uboczne na nowo.więc biorę drogi seroxat,trochę to dziwne,bo niby to samo.nawet w aptece się dziwią,że nie chcę zamiennika i przepłacam

-- 13 wrz 2013, 19:34 --

dostałam seroxat-oryginał,zamieniłam kiedyś na parogen,ale były skutki uboczne na nowo.więc biorę drogi seroxat,trochę to dziwne,bo niby to samo.nawet w aptece się dziwią,że nie chcę zamiennika i przepłacam
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez wieslawpas 13 wrz 2013, 21:16
hm a ja kiedys zamienilem seroxat na parogen i jakiesj istotnej roznicy nie czułem.

Który lek lepszy na fobię społeczną?

przez CórkaNocy 28 wrz 2013, 11:30
Obecnie biorę wenlafaksynę, która niegdyś mi wyciszyła objawy fobii - poza lękiem baaardzo dokucza mi somatyka i to chyba jest w tym najgorsze.
Lekarz dał mi dwie propozycje leków:
1. Wenlafaksyna+Escitalopram
2.Paroksetyna

On raczej jest za tą pierwszą propozycją, bo wiadomo że musiałabym zejść z wenli, objawy odstawienne i takie tam, ale dla mnie najważniejsze jest, żeby pozbyć się podłych objawów fobii, z którymi budzę się już i mam je przez cały dzień i jest coraz gorzej, nie lepiej.

Poza tym źle reaguję na leki działające na noradrenalinę, gdy mam jej dużo to nasila mi to lęki.
Boję się paro, bo ona działa dużo silniej na nor. ale z kolei też najsilniej na serotoninę.

Ktoś móglby mi doradzić co lepiej zadziałałoby na fobię? Już nawet mogę trochę mulić, byleby nie mieć tej somatyki
CórkaNocy

przez Tańcząca w zbożu 29 wrz 2013, 03:58
Może dołączyć do wenlafaksyny propranolol?
Dobry na kołatania serca, drżenia.

przez CórkaNocy 29 wrz 2013, 17:50
Tańcząca w zbożu, mi on nie pomagał wystarczająco, w ogóle nie usuwał lęku
CórkaNocy

przez Lord Kapucyn 29 wrz 2013, 17:53
Bo propranolol nie jest lękiem przeciwlękowym tylko hamuje układ współczulny- obniża tętno, niweluje zewnętrzne objawy stresu.

-- 29 wrz 2013, 17:53 --

Na fobię społeczną podobno leki dopaminergiczne-może sertralina, wellbutrin, selegilina?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez zima 29 wrz 2013, 18:13
o tak, setra jest najodpowiedniejsza.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg