Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Maciej farmaceuta 24 wrz 2012, 11:18
Po Depakinie lubią włosy wypadać,do tego małopłytkowość(skłonność do siniaków,krwawienia z nosa itp.),niektórzy tyją.Niektórych strasznie muli,ja na sobie nie zauważyłem żadnego działania.Najsilniejszym stabilizatorem jest lit

przez niosaca_radosc 25 wrz 2012, 21:02
Czy fluoksetyna ma działanie "motywujące". I jak to jest z tym ubytkiem masy? Faktycznie się chudnie?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez adhab 27 sty 2013, 12:07
Alprazolam vs lorazepam
ktory z nich jest skuteczniejszy na leki i fobie spoleczna ? (doraznie)
i czym (w dzialaniu) one sie roznia ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 27 sty 2013, 12:36
obydwa są z tych mocniejszych benzo. lorazepam starszej generacji jest, bardziej muli. Co do siły działania - podobnie wypadają i w razie uzależnienie jeden i drugi to katorga.
Loża szyderców

przez Absinthe 27 sty 2013, 13:03
Ja lepiej się czułam po alprazolanie niż lorazepanie-po zażyciu tego drugiego nie ważne jaka dawka (1 mg czy 2,5) cały dzień przespany.
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez Saraj 04 lut 2013, 21:50
Perazyna 25mg i chlorprothixen 30mg - porównanie.

Piszę z zapytaniem, jak wypada zestawienie mocy działania (głównie sedatywnego, przeciwlękowego) perazyny w porcji dobowej 25mg z dwiema tabletkami chlorprothixenu po 15mg w dawce łącznej (razem 30mg)? Czy jest porównywalne?

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!

-- 04 lut 2013, 21:01 --

Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie powodów, dla których założony przeze mnie temat został podpięty pod niniejszy wątek? :) Pytam, bowiem odnoszę wrażenie, że zaszła pomyłka. Nie zażywam jednocześnie dwóch innych środków - perazyny i chlorprothixenu, interesuje mnie natomiast przeskoczenie z pierwszego na drugi, stąd nieocenione jest dla mnie porównanie wpływu uspokajającego obu farmaceutyków. Obawiam się, iż w tym miejscu (nieadekwatnym?) zagadnienie przejdzie niezauważone.
Ostatnio edytowano 07 lut 2013, 01:02 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono na prośbę użytkownika

przez amonis 07 lut 2013, 20:15
Witam,
długo tutaj na forum nie byłam, wiele się wydarzyło.. kiedyś brałam fluoksetynę pod postacią leku Seronil z powodu zaburzeń odżywiania i depresji. Zostało mi tego trochę.
Ostatnimi czasy ze mną jest coraz gorzej i poszłam do lekarza, dostałam receptę na Xetanor.
I mam teraz pytanie, bo jak czytałam to niezbyt wiele się różnią działaniem, oba są antydepresantami i oba znoszą zachowania obsesyjno-kompulsyjne... tylko mam lęki i to dość silne i w zasadzie ciężko mi z nimi żyć.
I teraz pytanie moje jest takie : jakie faktyczne różnice są pomiędzy fluoksetyną i paraksetyną ? Czy mogę stosować fluoksetynę zamiar paraksetyny, skoro wiem, że dobrze mi służyła? Czy ona również złagodzi lęki?
Bo kiedyś wszystko będzie miało swój kres, nawet jesli nastąpi to ze śmiercią człowieka.

przez Mateusz Żabka 08 lut 2013, 02:29
Czy mogę stosować fluoksetynę zamiar paraksetyny, skoro wiem, że dobrze mi służyła? Czy ona również złagodzi lęki?

Złagodzi. Fluoksetyny nie miałem okazji spróbować, jednak mam doświadczenie z paroksetyną. Ona działa silnie przeciwlękowo, na mnie wręcz usypiająco (powód odstawienia). Obiegowe opinie mówią, że fluoksetyna ma profil aktywizujący, zaś paroksetyna przeciwlękowy. Sertralina i citalopram są dla przykładu gdzieś pośrodku. Jednak to tylko generalizacja. Pozdrawiam ;)
"Nie można swej przeszłości wyciąć, jak wycina się nieudany kadr filmu" - Antoni Kępiński

przez barsinister 08 lut 2013, 03:22
Mateusz Żabka napisał(a):Złagodzi. Fluoksetyny nie miałem okazji spróbować, jednak mam doświadczenie z paroksetyną.

po co się wypowiadasz tak zdecydowanie na temat leku, którego nie zażywałeś? fluoksetyna może (i to mocno) podbijać lęki
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez amonis 08 lut 2013, 08:02
Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Barsinister, cieszę się, że to napisałeś. Ostatnimi czasy mam bardzo silne lęki, ciężko mi czasem wyjść z mieszkania. Mam wrażenie, że mnie ktoś prześladuje. Jestem ciągle niespokojna, przestraszona, zestresowania i nie mogę myśleć.
Najgłupszy lęk to chyba przed braniem leków, nie chciałabym przeżywać tyle skutków ubocznych, co się naczytałam tu na forum i po odstawianiu też nie chciałabym mieć takich objawów odstawiennych.. sama nie wiem czego bardziej się boję.
Bo kiedyś wszystko będzie miało swój kres, nawet jesli nastąpi to ze śmiercią człowieka.

przez Mateusz Żabka 08 lut 2013, 17:56
barsinister Masz rację, źle to napisałem. Paroksetyna powinna dobrze działać na lęk, fluo rzeczywiście może go nasilać. Źle przeczytałem wczoraj post Amonisa i pisząc o złagodzeniu lęków, miałem na myśli działanie paroksetyny. Sorry za wprowadzenie w błąd.
"Nie można swej przeszłości wyciąć, jak wycina się nieudany kadr filmu" - Antoni Kępiński

przez faeton 28 maja 2013, 21:19
Masakra jakaś te obsesje, biorę na to Trilafon (12mg), na szczęście u mnie te obsesje ustępują po jakichś 2 tygodniach i jest jakiś okres przerwy, nie biorę leków trójcyklicznych bo one ogłupiają a ja mam pracę wymagającą twórczego myślenia, a poza tym i tak mam dużo innych na depresję więc dostawianie jakiejś paroksetyny czy innego SSRI nie wchodzi w rachubę. Ketrelu się boję brać, żeby nie utyć.

przez penny66 01 lip 2013, 23:17
Witam. Jestem tu nowa i proszę o pomoc. Cierpię na zaburzenia depresyjno-lękowe. Dostałam miansec na noc 20mg na noc, później dodano mi asertin 50mg na dzień, niestety skutki uboczne narastały z dnia na dzień, czułam się fatalnie, myślałam, że zwariuję, lęki się nasiliły, w nocy nie mogłam spać, okropne zawroty głowy, a na końcu już nie miałam siły, wszystko z rąk mi leciało, klatkę piersiową mi rozwalało, tak się męczyłam ponad 2 tygodnie i asertin odstawiłam. Zaczęłam się okropnie bać leków. Po jakimś czasie dostałam lek spamilan, niestety głowe mi rozwalało po tym leku i odstawiłam po 10 dniach. Potem dostałam lek setaloft, ale wyczytałam , że tak jak asertin zawiera sertralinę więc pomyślałam,że mogę mieć takie same jazdy jak po asertinie więc leku nie zażyłam. Mam stany depresyjne, uczucie niepokoju i napady lęku. Proszę doradźcie jaki lek może pomóc? Choruję na nadczynność tarczycy i biorę leki(beto 50zk)na serce.

przez nobody25 05 lip 2013, 21:45
setralina vs paroksytyna
Czy brał ktoś może te dwa leki? po którym lepiej się czuliście? który waszym zdaniem działał lepiej?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

Sortuj wg