Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez cytrynka84 25 cze 2012, 22:28
ephedra, jak Tobie velafax pomagał na lęk to go bierz.Prozac nie jest dobry na stany lękowe
Najsilniejsze i najlepsze działanie przeciwlekowe jak pisze wyżej one-half paroxetynaaroxetyna (Seroxat)

przez BeOk 25 lip 2012, 16:14
Witam,

piszę w tej zakładce gdyż można się tu troszkę pogubić. Mam pytanie odnośnie leków. Czy ktoś z was brał leki z grupy paroksetyny oraz leki z grupy wenaflaksyna...??? właśnie rozpoczęłam leczenie Aventą po długim czasie brania Parogenu.. i nie wiem czy to moje widzimisię czy Parogen na nerwicę lekową jest lepszy. Ma ktoś jakieś doświadczenie???? Podpowiedzcie.

przez Floyt 26 lip 2012, 09:05
Witajcie
Mam do was pytanie - jaki jest najsilniejszy/najskuteczniejszy lek/kombinacja antydepresyjny jaki w tym momencie można zażywać ? (no i taki który nie będzie kosztował 100zł/op)
Od dłuższego czasu zażywam paroksetyne (w różnych dawkach na przestrzeni czasu 20-60mg), ale nie jestem z niej zadowolony - bo co prawda świetnie zbija lęki z którymi też miałem swojego czasu duży problem, ale na nastrój niewiele mi pomaga do tego stopnia że pojawiły się myśli samobójcze. Stąd pytanie.
Może wy macie jakieś kombinacje leków które wam pomagają wybitnie ?

Inne leki które zażywam
Depakina (na stabilizacje nastroju)
Cholorpotixen (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 26 lip 2012, 13:55
u mnie wenlafaxyna (Efectin,Velafax)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez el_testosterone 26 lip 2012, 16:09
Ja brałem, Alventa (wenlafaksyna) jest bardzo dobra na lęki, nerwicę.

przez BeOk 27 lip 2012, 13:37
A czy coś poza Alventą brałeś? tzn. czy masz doświadczenie jak działa paroksetyna a wenlafaksyna?

przez cytrynka84 28 lip 2012, 21:38
BeOk, moim zdaniem Parogen jest dużo lepszy na nerwice lekowa,paroxetyna działa uspokajająco,Alventa bardziej pobudza(przynajmniej powinna bardziej pobudzać)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez BeOk 29 lip 2012, 19:23
Witam,

powiedzcie, jeżeli się orientujecie na nerwice lekowa lepsza paroksetyna czy wenlafaksyna (obym dobrze pisała). Brałam Parogen a teraz od miesiąca Alvente...i już sama nie wiem czy są jakieś zmiany... zagubić się można we własnych myślach...

-- 29 lip 2012, 19:25 --

Ooo dzięki, nie widziałam że mi wątek przeniesli. Tak własnie tez czulam, ze po Parogenie bylam spokojniejsza..i chyba do niego powroce.

przez Michuj 29 lip 2012, 21:24
lepszym lekiem będzie ten, który bardziej pomaga :bezradny:
Loża szyderców

przez intel 29 lip 2012, 23:02
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahaha
Ty jesteś Michuj NIENORMALNY
:D :D :D :D :D
intel

przez el_testosterone 30 lip 2012, 18:06
BeOk napisał(a):A czy coś poza Alventą brałeś? tzn. czy masz doświadczenie jak działa paroksetyna a wenlafaksyna?

Mam, lepsza wenla.

Za 2 tydnie fluoksetyna leci, zobaczymy :roll:

przez cytrynka84 30 lip 2012, 19:53
el_testosterone, co organizm to inna reakcja,ale w teorii paroxetyna bardziej uspokaja(działa na receptory H1 itp.),awenlafaxyna bardziej pobudza(działa na noradrenaline)
Mnie paroxetyna bardziej uspokajala lepsza była na lęki niż wenla.
Brałam oba leki.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez BeOk 30 lip 2012, 22:45
Ja w moim malym wielkim doswiadczeniu tez postawie na paroksetyne...poza tym jestem niespokojny duch od zawsze takze wole cos uspokajajcego niz pobudzajcego...no ale organizm kazdy inny, takze dzialania inne..a dobrego leku jeszcze nie wymyslili, nie dziedielibysmy na tym forum gdyby takowy isnial. Precz nerwico!

przez 19_latek 20 wrz 2012, 15:33
Obecnie biorę KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil), efektów nie widzę żadnych. Biorę to już kilka miesięcy więc chyba pora odstawić. Lekarz chce mi przepisać zamiast tego lek o nazwie Depakine/Depakine Chrono.

Chodzi o stabilizację nastroju. Nie mam żadnej padaczki ani nic w tym stylu.

I teraz główne pytanie:

Czy ktoś przytył mocno po Depakinie ? Po Finlepsinie nie przytyłem wcale, nawet troche schudlem co mnie wkurzyło bo i tak jestem szczupły.

Jakieś inne mocne skutki uboczne mogę się spodziewać ? Po jakim czasie mogę zauważyć działanie leku (bo nie ma sensu brać wiele mięsiecy, jeśli nie bedzie działał).

A może znacie jakieś inne stabilizatory nastroju (mogą być ze skutkiem ubocznym typu "Zwiększenie masy ciała" :D )

Dzieki za odpowiedzi :smile:
19_latek

Sortuj wg