Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Moja Farmakoterapia prosze o odpowiedzi

przez tolken24 28 gru 2011, 12:33
brałem tez neroleptyki: ketrel, rispolept, abilify, olanzapine i nic /cenzura/ to wszystko daŁO jeszcze daleko psychiatrii do tego by kazdy mógł znalesc lek który mu pomoze zreszta to firmy farmaceutyczne za pomocą psychiatrów reklamuja roznego rodzaju leki i przepisuja a pozniej opalaja dupska na kanarach albo na ibizie niektórzy psychiatrzy to naprawdę mineli sie z zawodem w porównaniu z psychoterapeutami

przez Sylvia1991 15 lut 2012, 20:23
Co jest najlepsze na obsesyjne myśli ?
Haloperidol , Pernazinum czy Anafranil?
Mam nerwice natręctw w której na szczęście występują tylko natrętne myśli (czyli obsesje) bez przymusowych czynności.
Wiem że te moje myśli są głupie i irracjonalne ale pomimo że usilnie próbuje się nim przeciwstawić to i tak mi to nie wychodzi i ciągle się z nimi męczę .
To mnie tak wykańcza, jeszcze ten lęk który im towarzyszy i obniżony nastrój.

Biorę haloperidol ale słabo pomaga . Mam też 2 opakowania Pernazinum ale nie wiem czy go brać ?
Lekarka powiedziała że jak juz mi to nie pomoże to może spróbujemy z Anafranilem ?

Ktoś brał wyżej wymienione leki ???
Który z nich okazał się najskutecznejszy na natrętne myśli ???
Ostatnio edytowano 12 mar 2012, 04:13 przez Artemizja, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono z NN

Haloperidol , Pernazinum czy Anafranil co najlepsze ?

przez *Wiola* 18 lut 2012, 01:43
Sylvia1991, Wg mnie powinnaś spróbować anafranilu, ponieważ pozostałe to neuroleptyki , które tylko tłumią doraźne objawy, natomiast anafranil jest lekiem antydepresyjnym i ma zadanie terapeutyczne. Z tego co się orientuję , jest skuteczny przy NN.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amon_Rah 18 lut 2012, 02:05
Sylvia1991, no Haloperidol i Pernazyna raczej Ci nie pomoga, to sa typowe leki na psychoze, ktorej nie masz. Zgodnie z rada *Wioli*, skorzystalbym jednak z tego Anafranilu, polecam tez bardzo Zoloft (Asertin, Asentra), ktory tez jest bardzo skuteczny w NN.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Sylvia1991 19 lut 2012, 14:36
Dzięki za odpowiedzi !
Nie wiem czemu psychiatra przepisuje mi haloperidol ?
Pytałam sie jej a ona mówi : to tak na wyciszenie .

Tak jak mówicie pomaga tylko na zdenerwowanie ale na nic więcej mi nie pomaga, natrętne myśli nie mijają gdy go biorę tylko same po czasie sie wypalają i znikają ale niestety zawsze pojawiają sie nowe :(

a czy anafranil bede juz musiała brać do konca życia czy pomaga skutecznie i po terapii nim można go odstawiac i żyć naormalnie bez niego?

przez Lukrecja28 19 lut 2012, 15:15
Sylvia ja bralam anafranil 150mg dziennie to tlumi mysli ale kurna wszystkie.
Jesli chodzi o mnie to nie jestem w stanie pracowac biorac go.
Odstawilam go dosc nagle i drastycznie.
Mam silna NN i wkrotce wybieram sie do szpitala z powrotem,ale nie tylko z powodu nerwicy.
Haloperidol podawali mi teraz na toksykologii i nie napisze nic o tym leku bo generalnie czulam sie niezywa.
Mi na wyciszenie lekarka przepisala tisercin i to w duzych dawkach.
Ja nie jestem za lekami i boje sie je brac dlatego zwlekam z tym szpitalem.
Asentre bralam - zero poprawy
Lukrecja28

przez Sylvia1991 19 lut 2012, 15:27
o kurde , dzięki Lukrecja.
ja nie mam żadnych skutków ubocznych po haloperidolu. tak jakby przelatywał przezemnie . z plusów tylko mnie wycisza i uspokaja pod tym względem że sie tak bardzo nie denerwuje, serce mi nie wali itp.

ale on mi nie redukuje tych natrętnych mysli ! z resztą sądze ze nie ma takiego leku co by je zredukował , jak ja sobie sama ich nie przetłumacze i nie zrozumiem że są głupie to ani żaden psychiatra ani żaden lek mi nie pomoże ich zwalczyć .

przez Lukrecja28 19 lut 2012, 15:40
Na Ciebie anafranil moze podzialac inaczej.Mi lekarz chcial jeszcze zwiekszyc dawke,ale nie zdazyl bo sie wypisalam ze szpitala.
Bralam go 7 tyg w szpitalu razem z innymi lekami.
Ja tez uwazam ze nie ma takiego leku co potrafi zmienic myslenie.
U mnie jest o tyle gorzej, ze ja sobie nie dam przetlumaczyc ze moje mysli sa irracjonalne.Ja w nie WIERZE i pojawiaja sie coraz to nowsze sensacje
Lukrecja28

przez ephedra 24 cze 2012, 02:00
Prozac czy velafax na lęk/strach

zastanawiam się, który z nich jest bardziej skuteczny na lęk, strach wynikający z konkretnej sytuacji.
Mam leki doraźne, typu xanax, benzodiazepiny, ale traktuję je, jako doraźne.
Muszę szybko bez testowania wejść w któryś lek.
Może inny? ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.
Na velafaxie byłem do niedawna, ale ponieważ w życiu było jakby ok, to zszedłem z niego.
Teraz muszę wejść szybko na dobry lek, może z powrotem velafax, powód to lęk, strach, powód jest konkretny.
zbanowany

przez tahela 24 cze 2012, 03:10
ephedra,
działanie długofalowe by zmiejszyc lęk ,ale neistety raczej nie całkowicie wyeliminowac w konkretnych sytuacjach to wenlafax a szybkie i konkretne ,ale tylko doraźne bo uzależnia to benzo, które działa silniej w danej sytuacji ,ale naduzywanie go jest głupotą , lepiej zmniejszyć lęk długofalowo niz wyeliminowac często, ale krótkotrwale
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez ephedra 24 cze 2012, 13:35
tak wiem , dlatego myślę o antydepresancie, velafax się jakoś sam nasuwa po lekturze netu, benzo biorę tak czy siak, muszę, ale tu jest xanax itp. typowe antylękowce.
zbanowany

przez Michuj 24 cze 2012, 13:37
z doświadczenia bram, że BRAĆ TE SPRAWDZONE. Tak więc masz odpowiedź.
Loża szyderców

przez ephedra 24 cze 2012, 14:10
masz rację.
zbanowany

przez one-half 24 cze 2012, 17:15
Prozac (znaczy się fluoksetyna) jest słaba na lęki (w ogóle fluo to chyba najsłabsze SSRI). Wenlafaksyna ma oczywiście w swoich wskazaniach leczenie stanów lękowych, ale ponieważ oddziaływuje na noradrenalinę i speeduje to u niektórych osób paradoksalnie nasila lęki i nerwowość (ale bądźmy rzetelni - bardzo duża grupa fobików chwali sobie ten lek). Ja bym na Twoim miejscu zastanowił się nad paroksetyną. To najsilniejsze i najbardziej przeciwlękowe SSRI. Ja też swego czasu na różnych forach pytałem o najbardziej przeciwlękowy antydepresant i, powiedzmy, w 6-7 przypadkach na 10 zawsze odpowiadano mi, że najlepsza będzie paroksetyna. Coś więc w tym chyba musi być.

Sortuj wg