Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Cipralex czy Andepin? Lek nowszy i nowoczesny czy starszy?

przez Zenonek 05 kwi 2011, 15:21
Natomiast mozna mowic o statystycznej skutecznosci jesli badanie obejmowalo odpowiednia liczna grupe.

Oczywiscie jest napisane w wielu zrodlach (oczywiscie naukowych), ze w przypadku lagodnych i srednich depresji/nerwic SSRI i TLPD maja zblizona skutecznosc..Natomiast przy ciezkich, bardzo ciezkich depresjach TLPD maja znacznie wyzsza skutecznosc, wiec uogolniajac sa lepszymi lekami od SSRI, bo dzialaja na wieksza liczbe petentow.

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 15:57
No właśnie. SSRI nie mają startu do TLPD w niektórych przypadkach. Można chyba nawet zaryzykować stwierdzenie, że SSRI w ogóle nie mają startu do TLPD, tylko że te pierwsze są lekami "pierwszego rzutu" ze względu na potencjalnie mniejsze skutki uboczne.
miś wesołek

przez Michuj 05 kwi 2011, 16:13
xanax, lekarz kazał Ci poczytać forum internetowe i wybrać co będzie dla Ciebie najlepsze? :roll:
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 05 kwi 2011, 17:16
Ja brałem wcześniej fluoksetynę a teraz biorę escitalopram i jestem zadowolony.
miko84

przez Zenonek 05 kwi 2011, 17:17
miko84, Czyli w koncu cos drgnelo ?

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 19:50
A u Ciebie Zenonek drgnął ten citalopram? Ja jestem wciąż w miarę zadowolony z Citalu, jednakże aktywowały mi się znowu paranoje tudzież początki psychozy (a co za tym idzie w moim przypadku - ataki paniki) i musiałem dorzucić do jadłospisu Ketrel, po którym czuję się dobrze i śpię wyśmienicie. :great:
miś wesołek

przez Zenonek 05 kwi 2011, 19:53
miś wesołek, Nic (nawet nieco gorzej) hahahaha, ale i tak jest dobrze, wiec sie nie przejmuje. Mam jedynie temat zeby Porazcu sprobowac. Chyba zoloft zrobil swoje. :8):

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 20:00
W sensie, że co to znaczy "Zoloft zrobił swoje". Bierzesz też Zoloft oprócz citalu i super działa czy jak?
miś wesołek

przez Zenonek 05 kwi 2011, 20:02
miś wesołek, Po kilku miesiacach Zolfotu zlapalem stabilizacje i tak jest i teraz , juz po 1,5 miesiaca Cipramilu.

Zatem Cipramil po prostu utrzymuje ten stan z lekka doza pogorszenia....Ale za to sen jest OK.

przez miko84 05 kwi 2011, 20:14
U mnie jest dobrze, dopiero po prawie 6 tyg, ale lepiej późno niż wcale :)
miko84

przez Shadowmere 05 kwi 2011, 20:41
Zdecydowanie Andepin
Shadowmere

przez miko84 06 kwi 2011, 07:31
Dlaczego zdecydowanie? Ja mogę powiedzieć, że zdecydowanie cipralex. Dlaczego? Bo to nowszy lek, bardziej selektywny i o silniejszej blokadzie wychwytu serotoniny. Pozatym wg opinii ludzi i mojego lekarza ma bardzo dużą skuteczność.

Co ciekawe średni czas zadziałania escitalopramu to wg badań 5,5 tyg ! Czyli prawie dokładnie tyle ile potrzeba było u mnie, hehe.
miko84

Chlorprotiksen a pernazyna i trilafon.

przez Golden_Queer 11 kwi 2011, 09:45
Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi lekami, chciałbym zapytać, jak prezentuje się, Waszym zdaniem, chlorprotiksen na tle innych neuroleptyków, szczególnie pernazyny i trilafonu. Czym się od nich różni? Wiem, że ma małą moc neuroleptyczną, czyli pewnie nie zobojętnia i nie otępia aż tak bardzo jak trilafon i pernazyna, ale być może aż tak nie integruje... Wiem, że ma silne działanie nasenne i uspokajające. Czy ono jest bardzo silne? Czy po 30 mg wziętych rano można spokojnie pracować umysłowo, czy ten lek zetnie z nóg? Czy 50 mg na noc zapewni udany sen? Jak jest z nastrojem i seksem? Lek podobno ma bardzo słabe działanie antydepresyjne... - czy to da się odczuć? Jak jest z MOTYWACJĄ na tym leku? Czy ma się ochotę do działania, czy jest tak, że na nic nie ma się ochoty?

Chodzi mi o sam chlorprotiksen, brany bez innego leku.

Chlorprotiksen a pernazyna i trilafon.

przez agusiaww 12 kwi 2011, 09:29
Golden_Queer, ja jeszcze biore chlorprotixen i biore ok polowki 15 mg a i czasami 1/4 tej poloweczki. Na noc, i rano wstaje, jest super na dzien bym go nie brala dlatego ze na mnie dziala nasennie i pewnie bym spala. Oglnie jest to b malusia daweczka dlatego chyba jest mi dobry.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg