Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Fevarin czy Seronil?

przez paradoksy 24 lut 2011, 15:32
paradoksy

Fevarin czy Seronil?

przez Adamo 24 lut 2011, 16:55
To jest pytanie z cyklu: Która czekolada jest słodsza?

Ważne, żeby Ci smakowała i nie szkodziła. Jadłaś oba specjały, sama powinnaś sobie odpowiedzieć na te pytania... A myśli samobójcze to fluoksetyna może powodować na pewno. Jednakże patrząc po dawkach - 50 mg Fevarinu i 10 mg fluoksetyny - to działało to w ogóle?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Fevarin czy Seronil?

przez miko84 24 lut 2011, 17:06
Wiesz co, ja bym na Twoim miejscu zaczął brać fevarin. Jak masz fobię przed mdłościami, bo fluoksetyna to dość pro-dopaminowy lek, a mdłości to głównie dopamina (na mdłości przepisuje się leki przeciwdopaminowe).

Podstawowa dawka fevarinu to 50 mg. To dobry lek tylko uważaj by nie przegapić dawki, bo on ma krótki okres półtrwania, a trzeba go brać codziennie przez dłuższy czas.

Pozatym jak Ci pomógł to wróć do niego, ale bądź cierpliwa - czasami drugie podejście do tego samego leku który już działał wymaga dłuższego brania.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fevarin czy Seronil?

przez Adamo 24 lut 2011, 17:18
Wg ulotki leku i Wikipedii działające dawki Fevarinu (fluwoksaminy) to 100 - 300 mg.

http://www.medsync.pl/ulotki/203.pdf
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Fevarin czy Seronil?

przez miko84 24 lut 2011, 20:12
Rano, problemów z koncentracją raczej nie doświadczysz, poczekaj mniej więcej 2-4 tygodnie na efekt, może przyjdzie szybciej.

Suliprydu nie polecam, u mnie robił watę z mózgu.

Nasilenie myśli samobójczych u osób u których takie występowały jest możliwe z początku leczenia wszystkimi SSRI, więc także fevarinem - uważaj na to.
miko84

Solian vs Sulpiryd (PILNE - do znawców)

przez zaqzax 11 mar 2011, 19:34
mam pytanie.

na jakie receptory i jak działa Solian a jak Sulpiryd, czym się różnią ?
bo wyczytałem że Sulpiryd dodatkowo działa na H1 co powoduje zamulenie,
zaś Solian jest mniej złożony.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Solian vs Sulpiryd (PILNE - do znawców)

przez miko84 12 mar 2011, 10:07
Solian jest lepszy na depresję, ma dodatkowo blokować 5-ht7. O h1 przy sulpirydzie nic nie słyszałem. To dość czyste neuroleptyki.
miko84

Cipralex czy Andepin? Lek nowszy i nowoczesny czy starszy?

przez xanax 05 kwi 2011, 14:01
Wybór dotyczy Cipralexu /oryginału/ i Prozacu /Andepinu/.

Cipralex jest lekiem uważanym za najnowocześniejszy, jest też stosunkowo nowym lekiem, Andepin jest po 1 generykiem, po 2 to stary lek.

Wiadomo, że w wyborze powinno się kierować skutecznością leku, a nie jego opakowaniem lub datą wejścia na rynek. Ale który z nich jest bardziej skuteczny, mniej toksyczny?

Gdybyście mogli wybrać tylko jeden z nich, czy dokonalibyście takiego wyboru?
xanax

Andepin czy Cipralex? lek bardziej nowoczesny czy starszy?

przez linka 05 kwi 2011, 14:05
A co za różnica który weźmiesz? Może zadziała jedne, może oba, nikt ci tego nie powie.......... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 05 kwi 2011, 14:08
xanax, Wedlug mojego lekarza oba te leki powinny dodac napedu , oczywiscie Prozac znacznie mocniej.

Teoretycznie Escitalopram jest najskuteczniejszym SSRI i znacznie mocniejszym od Fluo...ale jak to jest w praktyce wiadomo...Esci moze ci nie pomoc, a Fluo moze zdzialac cuda (dodatkowo blokuje 5htc2 ).

Ja bym wolal z tych dwoch stary, dobry Fluo...Nie wiem, ale cos czuje, ze Esci jest przereklamowane...

Andepin czy Cipralex? lek bardziej nowoczesny czy starszy?

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 14:12
Przede wszystkim, to są dwa antydepresanty o zupełnie odmiennym sposobie działania. Andepin ma być z założenia aktywizujący, dawać napęd, ale słabo działa przeciwlękowo - z tego, co słyszałem może nawet zwiększać lęki i nie chodzi tu tylko o okres przyzwyczajania organizmu do leku (bo wtedy wszystkie SSRI zwiększają lęki). Cipralex jest natomiast lekiem lekko aktywizującym, ale przede wszystkim wykazuje znacznie większe właściwości przeciwlękowe. Jest też lekiem najkorzystniej wypadającym spośród wszystkich SSRI jeśli wziąć pod uwagę stosunek mocy antydepresantu (tu escitalopram jest mniej więcej na tym samym poziomie co najsilniejsza wśród SSRI paroksetyna) do skutków ubocznych (escitalopram powoduje ich najmniej ze wszystkich SSRI). Poczytaj sobie wątki na forum - tam wszystko wyczytasz o ich działaniu (jak ominiesz wypowiedzi typu "biorę lek 4ty dzień i..." hehe). Możesz zerknąć też tutaj: http://pl.lundbeck.com/pl/PDF/Lexapro%2 ... rancja.pdf

Dla siebie bym zdecydowanie wybrał Cipralex, ale moim problemem nie jest leżenie cały dzień plackiem tylko właśnie depresja+różnego rodzaju lęki.
miś wesołek

przez Zenonek 05 kwi 2011, 14:15
miś wesołek, Fluo dziala przeciwlękowo bo oddzialuje na 5htc2 z tego co pamietam.

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 14:20
No to może tak. Słyszałem jednak opinie, że może zwiększać lęk i lepszym wyjściem w przypadku lęków może być Cipralex. "Może być", bo wiadomo, że u każdego różne antydepresanty inaczej się sprawdzają i jeden zadziała, a drugi nie. Ale skoro kolega pyta, to wysyłam mu swoją subiektywną radę opartą o to, co wiem i znam i o to, co udało mi się wyczytać. Może okaże się to jakoś pomocne.
miś wesołek

przez xanax 05 kwi 2011, 14:31
Ok, dzięki, właśnie o napęd mi chodzi, czyli nie mam się co zastanawiać. Moje odczucia nie są subiektywne, po Andepinie czuję się lepiej, po Cipralexie więcej śpię, jestem otumaniony.
xanax

Sortuj wg