Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Metylofenidat czy fluanxol co lepsze na leki

przez miko84 24 paź 2010, 08:05
Raczej to dobry wyraz, bo w mniejszych dawkach przez blokowanie powodują jej uwalnianie. Cały trik polega na zablokowaniu i zwiększeniu dopaminy. Fluanxol w mniejszych dawkach jest do tego bardzo dobry. Moolik może Ci pomóc na te myśli, musisz spróbować. Na pewno lepszy on (a jeszcze lepszy ponoć amisulpiryd), niż inne starsze neuroleptyki. Z takich niezłych to ponoć jeszcze rispieridon.
miko84

przez Moolik 24 paź 2010, 12:54
bede miał wizyte to zapytam o fluanxol bo mam zaufajnie do tej firmy biore lexapro i zero jakich kolwiek skutkow ubocznych lecz trcohe za słabo działa moze to połaczenie bydzie idealny miko ty sie znasz cos co wychwytuje noradrenaline nie jest chyba za bardzo wskazane fobikom ?? czy wrecz odwrotnie
Moolik

przez El Chupacabra 24 paź 2010, 15:53
miko84 napisał(a):Raczej to dobry wyraz, bo w mniejszych dawkach przez blokowanie powodują jej uwalnianie. Cały trik polega na zablokowaniu i zwiększeniu dopaminy. Fluanxol w mniejszych dawkach jest do tego bardzo dobry. Moolik może Ci pomóc na te myśli, musisz spróbować. Na pewno lepszy on (a jeszcze lepszy ponoć amisulpiryd), niż inne starsze neuroleptyki. Z takich niezłych to ponoć jeszcze rispieridon.

Nie chce sie madrzyc - moge byc w bledzie, jednak neuroleptyki podaje sie m. in. na schizofrenie. Dosyc powszechnie uwaza sie, ze podlozem schizofreni jest nadmiar dopaminy w pewnych obszarach mozgu. Z tego by wynikalo, ze neuroleptyki musza ja blokowac, a nie uwalniac.

Nie bede sie oczywiscie upieral, bo nie drazylem tematu. Jestes pewien swego ?

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kuzyn 25 paź 2010, 18:03
neuroleptyki robią z ludzi warzywka-to opinie wielu
w ogóle leki przeciwschizofreniczne mają całą masę skutków ubocznych-senność bąź pobudzenie, spowolnienie przemiany materii, osłabienie libido, procesów pamieciowych, upośledzenie wydolnosci fizycznej i wiele innych
i to risperidon czy amisulpiryd podobnie

farmacja w "tępieniu" tego choróbska się zbytnio nierozwinęła, neuroleptyki to mało
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Moolik 25 paź 2010, 18:42
Czyli odradzasz neuroleptyki ?? wiec nie wiem lexapro nie pomaga wiec chyba pozostaje paroksetyna chyba ze polecicie cos dobrego na fobie społeczna
Moolik

przez miko84 25 paź 2010, 22:46
Chodzi o małe dawki neuroleptyków, które mają nawet działanie antydepresyjne. Poczytajcie troche bo mi się nie chce tego tłumaczyć 2 raz.
miko84

przez kuzyn 26 paź 2010, 08:28
Miko brałem dzieciece dawki sulpirydu rzędu-1/3 tabletki 50 mg przez tydzień i koncentracja osłabiona, zdolność do wysiłku żadna, łapiące skurcze przy wysiłku-gdzie normalnie jest wszystyko okey.
Także to co piszesz odnośnie małych dawek neuroleptyków to tylko teoria.
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez wovacuum 26 paź 2010, 09:36
kuzyn, zgodzè siè,ze spowalniajà przemianè materii,wogole zmieniajà caly metaboilizm-dlatego nalezy pomylec o jakiejs diecie.Natomiast ja bralam niewielkà dawkè 0,5 mg fluanxolu-i neuroleptyk ten nie zrobil ze mnie warzywka :roll: To zalezy jakie dawki chyba bierzemy i jaki neuroleptyk.U mnie fluanxol w polàczenieu z antydepresantem(trojpierscieniowcem)zadzialal,rewelacyjnie. :roll:
wovacuum

przez miko84 26 paź 2010, 10:28
To zależy przede wszystkim od osoby. To prawda, to co piszę to teoria ale zazwyczaj sprawdzająca się w praktyce, to że u Ciebie nie działa znaczy, że każdy organizm jest inny. Może u Ciebie blok dopaminy był silniejszy, pozatym slupiryd różni się trochę do fluanxolu.

[Dodane po edycji:]

wovacuum bo to połączenie jest dobre, dzisiejsza medycyna zaczęła zapominać o działaniu antycholinergicznym, które było dostępne w lekach trójpierścieniowych. Chociaż jak ktoś nie jest podatny na SSRI to wraca się do nich. Mają nadal ogromną skuteczność. Biorąc fluanxol w mniejszych dawkach i trójpierścieniowiec zwiększyłaś transmisję dopaminergiczną co zadziałało antydepresyjnie - fluanxol w mniejszych dawkach uwalniał dopaminę, a lek trójpierścieniowy przez blokowanie acetylcholiny dodatkowo potęgował ten efekt. Jaki trójpierścieniowiec brałaś?
miko84

przez wovacuum 26 paź 2010, 10:38
miko84, melitracen-obecnie juz prawie nie stosowany..ogolnie lek pod nazwà deanxit-flupentiksol 0,5 mg i melitracen 10 mg.
wovacuum

przez El Chupacabra 26 paź 2010, 23:02
kuzyn napisał(a):Miko brałem dzieciece dawki sulpirydu rzędu-1/3 tabletki 50 mg przez tydzień i koncentracja osłabiona, zdolność do wysiłku żadna, łapiące skurcze przy wysiłku-gdzie normalnie jest wszystyko okey.
Także to co piszesz odnośnie małych dawek neuroleptyków to tylko teoria.

ja tez tak mialem po sulpirydzie :(

wola człowieka jest jego niebem

przez Wujek_Dobra_Rada 26 paź 2010, 23:08
Kończąc wątek Metylofenidatu. Prawdopodobnie na początku efektem ubocznym będzie euforia podobna do amfetaminy/kokainy w przypadku osób nie chorujących na ADHD i na tym się skończy działanie ''antydepresyjne'' .
Wujek_Dobra_Rada

przez miko84 27 paź 2010, 07:26
Żeby dostać euforii na metylofenidacie to trzeba mieć szczęście :)
miko84

przez Wujek_Dobra_Rada 30 paź 2010, 18:15
miko84, A jakieś ''pozytywy'' odnotowałeś? Wkońcu to lek na różową receptę... Chodzi o skutki poza medyczne.
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg