Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Co jest lepsze Hydroksyzyna czy coś ...?

przez Zenonek 19 sie 2010, 08:41
kangurekkk,

Benzo to NIEPOROWNYWALNIE skuteczniejsze leki od Hydro. O czym tu w ogole mowa.

Benzo - skutki uboczne sa calkowitym marginesem, 1 na 100 ma jakies gorsze skutki uboczne.

Hydro to lajtowy lek, ja to kupuje bez recepty.

przez kangurekkk 19 sie 2010, 17:50
Zenonek napisał(a):kangurekkk,

Benzo to NIEPOROWNYWALNIE skuteczniejsze leki od Hydro. O czym tu w ogole mowa.

Benzo - skutki uboczne sa calkowitym marginesem, 1 na 100 ma jakies gorsze skutki uboczne.

Hydro to lajtowy lek, ja to kupuje bez recepty.

hydro u mnie nie wydadzą bez recepty i dziwi mnie to. przymierzam się na coś mocniejszego ale jak czytam skutki uboczne to mi przechodzi> i sama nie wiem :bezradny:
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez linka 19 sie 2010, 17:55
kangurekkk, to zależy jeśli hydro zadziała na ciebie tak jak tego oczekujesz to nie ma sensu tego zmieniać, masz przynajmniej pewność, ze się nie uzależnisz.
Benzodiazepiny mają inny sposób działania, są mocniejsze - nie da się ukryć- i skuteczniejsze, ale z ich używaniem trzeba uważać. Oczywiście to są leki, więc mają pomagać a nie szkodzić - więc jeżeli jest źle, hydro nie działa, nie ma sensu się zadręczać i warto spróbować i tego.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

citabax czy parogen

przez kuba24 08 wrz 2010, 10:10
Witam wszystkich,mam pewien prablem,jakies pol roku temu zaczely nekac mnie lęki praktycznie przed wszystkim,zaczeło sie od lęków przed ludzmi,nastepnie nie moglem wsiąść do samochodu gdyż mialem uczucie mdlenia,wiec przestalem jezdzic,jakis miesiac temu poszedlem do psychiatry,ktory przepisal mi Citabax,na poczatku bylo gorzej,po jakis 2-óch tygodniach nastapila poprawa,przestalem sie bać,zaczalem jezdzic samochodem i mialem pelno energii,gdy skonczyly mi sie tabletki poszedlem po recepte,ale do innego psychiatry gdyz mojego nie bylo, przepisal mi inne tabletki chociaz prosilem o citabax to on przepisal mi rexetin. w aptece dali mi "parogen",powiedzieli ze to jest to samo,lecz biore te tabletki 6 dni i jest gorzej,wrocily lęki,czuje energie w środku ktorej nie moge uwolnic,znowu nie moge jezdzic samochodem,wrocily mysli ktore mialem przed leczeniem.
Czy mam juz teraz isc do psychiatry czy poczekac jeszcze ok. tygodnia czy ktos z was brał parogen albo rexetin? po jakim czasie zaczeły dzialać? z góry dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam

Re: citabax czy parogen

przez 19_latek 08 wrz 2010, 10:53
citabax a parogen to calkiem inne leki, nie wiem czemu ci to przepisal. Ja po parogenie przez 3-4 tyg sie kiepsko czulem, pozniej nastapila poprawa. Lekarz powinien ci przepisac to co brales przedtem a nie nowy lek, idz jeszcze raz do lekarza i powiedz ze brales citabax a nie parogen.
19_latek

przez kuba24 08 wrz 2010, 11:15
jak bylem u tego drugiego lekarza,to powiedzialem mu ze chce citabax,on zapytel sie czy jest lepiej ,powiedialem ze tak,ale stwierdzil ze rexetin(parogen) jest mocniejszy i na takie lęki bedzie lepszy,poki co jest kiepsko,bo mam zmiany nastroju i nie mam znowu apetytu,a juz bylo dobrze...a pomogl ci ten parogen? chyba jutro sie wybiore do mojego lekarza.jak myslisz przestac narazie brac tabletki do czasu kiedy mi nie przepisze citabaxu?

przez 19_latek 08 wrz 2010, 11:24
kuba24,
Bardzo mi pomogl, wg mnie warto przeczekac jakos te kilka tygodni skutkow ubocznych zeby pozniej cieszyc sie "zdrowiem". Ja nie mialem ataku lęku od poczatku brania tego parogenu czyli ponad rok. Nie wiem czy warto przestac, jesli lekarz mowil ze parogen jest lepszy to ja bym go bral a olał citabax, ale nie jestem lekarzem wiec tu nie pomoge.
19_latek

przez kuba24 08 wrz 2010, 11:29
dzieki,poczekam jeszcze chociaz te 2-3 tygodnie i zobaczymy,jezeli jest chociaz tak dobry jak citabax to bedzie dobrze.
pozdrawiam.

przez mikamika 08 wrz 2010, 13:33
kuba24 napisał(a):dzieki,poczekam jeszcze chociaz te 2-3 tygodnie i zobaczymy,jezeli jest chociaz tak dobry jak citabax to bedzie dobrze.
pozdrawiam.

Moze lepiej trzymać się jednego psychiatry? Bo tak to Ci tylko namieszają.
mikamika

przez kuba24 09 wrz 2010, 12:56
chcialem tylko recepte od tego drugiego bo moj psychiatra byl nieobecny,ale przepisal co innego,juz teraz wiem ze trzeba sie trzymac jednego :-| bo tak to ja sie nigdy nie wylecze

Metylofenidat czy fluanxol co lepsze na leki

przez Moolik 23 paź 2010, 10:19
Witam zastanawaiam sie nad tym bo duzo ludzi tutaj pisze ze powodem lekow lub fobi społecznej moze byc niedobor dopaminy a nie serotoniny i czy mogłby mi ktos doradzic ktory z tych lekow bedzie lepszy na stany lekowe ogolnie na zwiekszenie dopaminy
Moolik

Re: Metylofenidat czy fluanxol co lepsze na leki

przez Wujek_Dobra_Rada 23 paź 2010, 11:10
Moolik, Żaden lekarz nie przepisze Ci tego leku od razu. Dostaniesz wiele, wiele innych na początku. To jest narkotyk i różowe recepty na takie leki, wypisują w ostateczności. Nie ma czegoś takiego: a być może dopamina, to dostanę Concertę.
Wujek_Dobra_Rada

przez Moolik 23 paź 2010, 11:42
Aha tzn brałem juz kilka lekow jak długo musze przyjmowac jakies leki zeby zgodził sie wypisac ktorys z tych no i jak by juz w koncu wypisał to czy Concerta to dobry lek ??
Moolik

przez wovacuum 23 paź 2010, 11:55
Moolik, jesli chodzi o fluanxol,to wcale nie musisz brac ilus tam lekow wczesniej!!zasugeruj lekarzowi,ze go chcesz i tyle.
wovacuum

Sortuj wg