Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Co jest lepsze Hydroksyzyna czy coś ...?

przez *Monika* 16 lip 2010, 14:59
miko84, no, a z terapią co? Miałeś już ta możliwośc uczestnictwa w sesjach?
Obrazek
Główny Moderator

przez Zenonek 16 lip 2010, 15:21
Ja polecam Hydro, ale... w syropie. Jakos na mnie fajniej dzialala.

Powiem o dawkowaniu.
Mam normalna sylwetke ( 85 kg) i :

10 ml syropu = 20 mg Hydroksyzyny

Zatem przy mojej wadze :

- 10 ml dawalo lekkie uspokojenie , nie bylo sennosci ani przymulenia
- 12,5 ml prawie to samo co 10
- 15 ml juz troche kopalo - polecam przed ostrym stresem
- >20 ml to juz dawka na atak paniki czy tam lęku uogulnionego

Ogolnie lek na maksa lajtowy i z racji na jego delikatnosc i niewielka toksycznosc stosuje sie go czesto u malych dzieci.

Co wazne lek troche rozluznia miesnie szkieletowe, poprawia stan skory, dziala przeciwalergicznie i przeciwswiadowo.

przez miko84 16 lip 2010, 15:55
Panel nie, nie uważam. Konsultowałem już moje leczenie u zbyt wielu "lekarzy". Chodziłem na terapię, uważam to za stratę czasu, jak napisał mi mój ostatni psychiatra mam mikrouszkodzenia OUN, na to chyba nie pomoże psychoterapia ;) a tak na poważnie, uważam, że mam zaburzoną biochemię mózgu i rzeczywiście nie jestem zbyt podatny na psychoterapię.

Piszesz, że poprawia stan skóry? To ciekawe, może przez to, że zmniejsza procesy zapalne.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 16 lip 2010, 15:57
miko84, mikrouszkodzenia OUN...co to takiego?aaaaaaaaaaaa.... Ośrodkowy Uklad Nerwowy? A co spowodowało te uszkodzenia?
Obrazek
Główny Moderator

przez miko84 16 lip 2010, 17:33
Nie wiem. Nie wiem czy to wogóle prawda, przecież stwierdził to bez większych badań. Nie toleruję leków antydepresyjnych, więc może coś jest na rzeczy. Czasami nie wiemy co powoduje zaburzenia w pracy mózgu - np ADHD, Parkinson czy Alzheimer - jest wiele hipotez ale żadnej nie da się jednoznacznie ustalić.
miko84

velafax czy cipralex?

przez saxo 21 lip 2010, 21:53
Proste i banalne pytanie bez podtekstów. Velafax czy Cipralex?
Który z w/w leków daje mniej objawów niepożądanych, mniejszą senność, więcej powera do życia?
Po którym z nich jest się mniej negatywnie zakręconym na początku leczenia?
Znam się na lekach, chodzi mi o Wasze opinie, praktyczne, nie wydumane typu "lek na każdego działa inaczej".
Mam nadzieję, że znajdzie się parę osób, które mi udzielą odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
saxo

Re: velafax czy cipralex?

przez Shadowmere 21 lip 2010, 21:54
wenlafaksyna to ciężki koszmar.a escitalopramw ogole nie dziala :D
Shadowmere

przez pete_27 21 lip 2010, 21:59
Nie wiem który.:) Proponuję zainteresować się za to selegiliną.
pete_27

przez saxo 21 lip 2010, 22:08
pete_27 napisał(a):Nie wiem który.:) Proponuję zainteresować się za to selegiliną.

pet_27 nto lek antydepresyjny? ja potrzebuję leku który przy okazji będzie leczyć nerwicę i choroby somatyczne jak ból, który nerwica wywołuje. Co to za lek? Jakiś znany, nowy, nowoczesny?

[Dodane po edycji:]

Shadowmere napisał(a):wenlafaksyna to ciężki koszmar.a escitalopramw ogole nie dziala :D

Nie zgadzam się z Tobą w żadnym punkcie, wręcz przeciwnie.
saxo

przez Shadowmere 21 lip 2010, 22:10
saxo, napisaleś,że znasz sie na lekach :shock: Widać,masz poważne braki-selegilina to IMAO,dość leciwe :lol:

cóż,pytales o zdanie=masz moje zdanie.zgadzac sie nie musisz :pirate:
Shadowmere

przez pete_27 21 lip 2010, 22:29
U nas to lek na parkinsona, a w USA też AD. U nas selegilina (iMAO B)jest w zasadzie nieznana jako AD i praktycznie nikt go Ci nie przepisze. To wymysł chemika, który chciał połączyć stymulujące działanie amfetaminy i IMAO A. U mnie na nerwicę pomaga, pomaga też na pewność siebie, skupienie i koncentrację. Ma przyjemne działanie dopaminowe. W zasadzie to stymulant, co tu dużo kryć:) U mnie zwiększyła się wytrzymałość fizyczna odkąd go biorę, a dodam jeszcze, że wrzucenie go przed snem oznacza w zasadzie noc z głowy. Bardzo lubię jej działanie, mimo, że czasem wprowadza element zbyt dużego pobudzenia, ale ja biorę ten lek z afobazolem (który nota bene też jest IMAO, ale IMAO A)i bardzo ładnie się wzajemnie tonizują.

No i jeszcze jedno -przedłuża długość życia. U szczurów, ale zawsze coś. :mrgreen:
pete_27

przez saxo 22 lip 2010, 02:25
czekam na inne propozycje, opinie.
Może są jakieś nowe leki skuteczne w walce z chorobami somatycznymi o podłożu nerwicowym?
Proszę najlepiej o pw.

Shadowmere napisał(a):saxo, napisaleś,że znasz sie na lekach :shock: Widać,masz poważne braki-selegilina to IMAO,dość leciwe :lol:

cóż,pytales o zdanie=masz moje zdanie.zgadzac sie nie musisz :pirate:

znam się na lekach, antydepresantach, miorelaksantach, itp, ale nie na wszystkim. Nie ryzykowałbym z tym lekiem, bo są pewne przeciwskazania dietetyczne, a poza tym wolę jakoś mimo wszystko leki nowej generacji z potwierdzonym działaniem.
Gdy kiedyś ten lek wprowadzą, jako skuteczną terapię w mojej nerwicy, to chętnie go skosztuję :)
saxo

przez tomek33 22 lip 2010, 09:48
Sulpiryd, Doxepin; jesli somatyczne o podłożu nerwicowym...

przez saxo 22 lip 2010, 10:19
tomek33 napisał(a):Sulpiryd, Doxepin; jesli somatyczne o podłożu nerwicowym...

Dziękuję Tomek33, na sulporyd reagowałem fatalnie, natomiast doxepin nie został mi nigdy przepisany przez żadnego psychiatrę, a byłem już u wielu.
saxo

Sortuj wg