Leki a sex.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

sertralina a zaburzenia seksualne - czym je zminimalizować?

przez rober6666 02 lis 2009, 20:57
Witam serdecznie.
od 2 lat męczę się z zaburzeniami lękowo -depresyjnymi oraz z CHAD.
Przetestowałem wiele leków i lipa jedna wielka.
Teraz jestem na setalofcie 50 rano
Nie ma na razie poprawy , ale nie ma tez jakiś dramatycznych skutków ubocznych poza jednym, który mnie najbardziej zniechęca do dalszej terapii-a mianowicie problemy z wzwodem, utrzymaniem wzwodu , a o "dojściu" już nie wspomnę-totalna znieczulica. Chciałbym kontynuować próbę leczenia tym specyfikiem ( bo może to ten trafiony w końcu będzie )
czy macie jakieś doświadczenie co można ewentualnie dorzucić do sertraliny aby zlikwidować tą wku...cą dolegliwość (mam napaloną żonę i nie chce robić z siebie dalej cioty ). Nigdy nie miałem z tym problemów.
Czytałem gdzieś na waszym forum , że można sertraline łączyć z Mianseryną, lub buspironem,lub trazodonem (tylko w jakich dawkach??? )
Może coś jeszcze zadziała?
acie jakieś doświadczenia???
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Re: sertralina a zaburzenia seksualne - czym je zminimalizować?

przez LSDisland 02 lis 2009, 21:22
rober6666 napisał(a):Witam serdecznie.
od 2 lat męczę się z zaburzeniami lękowo -depresyjnymi oraz z CHAD.
Przetestowałem wiele leków i lipa jedna wielka.
Teraz jestem na setalofcie 50 rano
Nie ma na razie poprawy , ale nie ma tez jakiś dramatycznych skutków ubocznych poza jednym, który mnie najbardziej zniechęca do dalszej terapii-a mianowicie problemy z wzwodem, utrzymaniem wzwodu , a o "dojściu" już nie wspomnę-totalna znieczulica. Chciałbym kontynuować próbę leczenia tym specyfikiem ( bo może to ten trafiony w końcu będzie )
czy macie jakieś doświadczenie co można ewentualnie dorzucić do sertraliny aby zlikwidować tą wku...cą dolegliwość (mam napaloną żonę i nie chce robić z siebie dalej cioty ). Nigdy nie miałem z tym problemów.
Czytałem gdzieś na waszym forum , że można sertraline łączyć z Mianseryną, lub buspironem,lub trazodonem (tylko w jakich dawkach??? )
Może coś jeszcze zadziała?
acie jakieś doświadczenia???
Robert

nie tylko Ty masz taki problem, przejdzie samo zobaczysz, mnie przeszło po 2 tygodniach :D
Wolny od leków?

przez basior 02 lis 2009, 22:30
Sertralina i tak najmniej zaburza sprawy popędu...ze wzgledu na działanie dopaminergiczne,bo to dzieki dopaminie własnie mamy napęd w tym równiez i siłe popędu seksualnego...bupropion wrecz wzmaga libido,mozna go łączyc z SSRI
basior

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 02 lis 2009, 22:42
Bupropion czyli Wellbutrin??? W jakiej dawce? Prubowałes takiego mixu?? A tak wogóle to dziękuje za odpowiedzi.....
NON SERVIAM

obserwowany

przez basior 02 lis 2009, 22:46
nie próbowałem ale czytałem w fachowej literaturze medycznej ze takie zestawienie jest mozliwe i czesto stosowane w USA...sertralina i bupropion działają na wszystkie neuroprzekaźniki odgrywajace fundamentalną role w leczeniu depresji...
basior

przez Anna R. 03 lis 2009, 22:09
Pisaliśmy tu już wielokrotnie, co wpływa pozytywnie na libido i potencję i nic nowego nie wymyślimy ;)

To leki:
-Lerivon
-Trittico
-Wellbutrin

Teoretycznie każdy z tych antydepresantów można łączyć z sertraliną, rzecz jasna pod kontrolą lekarza. On tez powinien ustalić dawkę, bo to naprawdę nie nasza rola.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: Bez depresji i z orgazmem;-)

przez Anna R. 03 lis 2009, 22:11
Nie jestem facetem, ale podpowiem: Trittico ;)
Herbert Grönemeyer

przez rober6666 03 lis 2009, 22:25
Dziękuję Anno- czytałem już masę Twoich wyważonych i popartych ogromnym doświadczeniem postów. Nie pamiętałem jednak w natłoku wiadomości czy te specyfiki można łączyć z SSRI.
Chętnie zasięgnę Twojej opinii w temacie moich dolegliwości.mam 37 lat i czuje że jestem od 2 lat na wykończeniu-a tu przecież życie przede mną !!!
jeśli masz ochotę to odezwij się na mojkego maila
rober6666@o2.pl
Bardzo liczę się z Twoim zdaniem
NON SERVIAM

obserwowany

przez Anna R. 03 lis 2009, 22:42
Dziękuję Robercie ;)

Maila wysłałam i mam nadzieje, ze zdołam ci w czymś pomoc, chociaż CHAD tu nieco komplikuje sprawę. Długo już bierzesz sertralinę?
Herbert Grönemeyer

przez rober6666 03 lis 2009, 22:52
Dzięki Anno !!
Dziś jestem już strasznie wypruty (pewnie doskonale niestety znasz ów stan ) i jutro pokrótce wszystko Ci opiszę
NON SERVIAM

obserwowany

Re: Bez depresji i z orgazmem;-)

przez miko84 05 lis 2009, 12:14
Dokładnie Trittico, sprawdziłem i dziala xD
miko84

Re:

przez bowie 24 gru 2009, 01:21
pyzia1 napisał(a):Seronil. Nie chce się za bardzo (raz na miesiąc:) ale jeśli juz się zacznie to w trakcie jest ok.

Kurde od jutra zaczynam brać i mam nadzieje, że jesteś w błędzie 8) .

Re: Anafranil SR - brak erekcji

przez DP 27 gru 2009, 13:12
Niestety nie pomogły mi te leki które mi proponowaliście. Brałem Mianseryne, Triticco, Lerivon i nic. Nadal nie mam wzwodu. Co może być przyczyną? Mam żylaki powrózka nasiennego (żylaki jądra)..ale urolog powiedział mi że powodem braku erekcji są rzyjmowane leki na NN a nie żylaki. Zaś inny mówił że żylaki mogą być przyczyną. W lutym idę na operacje usunięcia ich. Tylko co wtedy jak to nie pomoże?
Proszę o odpowiedź.
DP

Brak wzwodu przez leki- co dalej?

przez DP 27 gru 2009, 13:37
Witam. Choruje na nerwice natręctw około 10lat...leczę się farmakologicznie od około 4lata. Obecnie biorę Risset i Mocloxil, a wcześniej chyba z 8-10 innych leków na nerwicę natręctw..po wszystkich lekach jakie brałem...mam jeden główny efekt uboczny a mianowicie brak erekcji. Przeszkadza to mi i mojej dziewczynie...proszę o POMOC, ponieważ od ponad 2lat nie występuje u mnie w ogóle erekcja, natomiast wytrysk tak, ale co z tego jeśli nie mogę się kochać z moja dziewczyną. Brałem Mianseryne, Triticco, Lerivon, które miały mi pomóc w tej kwestii i nic. Nadal nie mam wzwodu. Co może być przyczyną? Mam żylaki powrózka nasiennego (żylaki jądra)..ale urolog powiedział mi że powodem braku erekcji są przyjmowane leki na NN a nie żylaki. Zaś inny mówił że żylaki mogą być przyczyną. W lutym idę na operacje usunięcia ich. Tylko co wtedy jak to nie pomoże?
Proszę o odpowiedź.
Ostatnio edytowano 24 maja 2011, 09:14 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
DP

Sortuj wg