Leki a sex.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Vizir 04 sty 2015, 16:18
suwak napisał(a):A wie ktoś jaki receptor serotoniny wpływa na "znieczulenie" narządów płciowych?
Bo ja ten efekt miałem na SSRI, a niedawno powtórzył się na mianserynie, winnego typuję na 5ht2a.

Mianseryna antagonizuje rec. 5ht2a , którego stymulacja powoduje problemy z seksem, więc w kontekście tego receptora i spraw seksualnych działa w tych sprawach pro.
1986 napisał(a):czy jest jakas mozliwosc zeby brac ssri i ruchac ?

Nie ma. Jednak definicja i kryteria sprawności seksualnej to dla każdego znaczy co innego - niewidomy na pytanie "czy może zachwycać się pięknym krajobrazem ?" może opowiedzieć twierdząco i też będzie miał swoją rację - zresztą tu na forum często ma to miejsce , nawet w tym temacie, a zakładam że nie każda odpowiedz tego typu jest zaklinaniem rzeczywistości zza kabla , żeby poczuć się na chwilę odrobinę lepiej.
suwak napisał(a):Leki podnoszące noradrenalinę pomagają w przypadku impotencji, dużo łatwiej osiąga się erekcję. Wiele osób myli to z podwyższonym libido...

Jest dokładnie na odwrót - patrz ---> amfetamina.

przez suwak 04 sty 2015, 17:01
Vizir napisał(a):
suwak napisał(a):A wie ktoś jaki receptor serotoniny wpływa na "znieczulenie" narządów płciowych?
Bo ja ten efekt miałem na SSRI, a niedawno powtórzył się na mianserynie, winnego typuję na 5ht2a.

Mianseryna antagonizuje rec. 5ht2a , którego stymulacja powoduje problemy z seksem, więc w kontekście tego receptora i spraw seksualnych działa w tych sprawach pro.

Tyle że zarówno stymulacja jak i blokada tego receptora doprowadza do downregulacji i desensytyzacji. Zresztą aktywacja tego receptora zwiększa dopaminę, a blok - zmniejsza. Na miansie miałem niższe libido i jedynie 5ht2a wchodzi w grę, bo na pewno blokada 5ht2c tego nie spowodowała.

Vizir napisał(a):
suwak napisał(a):Leki podnoszące noradrenalinę pomagają w przypadku impotencji, dużo łatwiej osiąga się erekcję. Wiele osób myli to z podwyższonym libido...

Jest dokładnie na odwrót - patrz ---> amfetamina.

OK, tu faktycznie się pomyliłem. Działanie wspomagające trazodonu i mianseryny w erekcji jest spowodowane blokiem alpha1.

przez mio85 04 sty 2015, 19:36
suwak napisał(a): bo na pewno blokada 5ht2c tego nie spowodowała

Jesli chodzi o receptory to tu nie ma nic pewnego. Wszystkie podrecznikowe wykladnie na temat tego co odpowiada za lek, co za apetyt, a co za seks to jedynie przypuszczenia. Tak sobie mozemy wrozyc z fusow. Nie zdziwilbym sie wlasnie gdyby rowniez wplyw na libido mialo 5ht2c. Mam problemy z erekcja i popędem na fluoksetynie, ktora mocno wplywa na ten receptor.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez suwak 04 sty 2015, 22:35
No 5ht2c też ma wpływ na libido, może nawet większy... Tyle, że blokowanie tego receptora jest pożądane, a fluoksetyna przez wzrost serotoniny, agonizuje ten receptor. Ma ona co prawda lekki blok tego receptora, ale za mały by zrównoważyć serotoninę.
W SSRI też ważny jest wpływ na 5ht1a, który też się downreguluje i desensytyzuje. Zresztą niektórzy twierdzą że syndrom PSSD jest spowodowany trwałą desensytyzacją 5ht1a u niektórych.

Ogólnie rzecz biorąc SSRI to straszna kicha. Może na jakieś epizody depresyjne się nadaje, ale żeby do końca życia być wykastrowanym (również emocjonalnie)...?

przez boogyman 22 sty 2015, 19:12
Mi na funkcje seksualne pomaga lerivon, ale wątpie by pomógł mi na stany lękowe? Czy ktoś może próbował kombinacji lerivonu z trazodonem? Ciekawy jestem jaki byłby efekt przeciwlękowy/przeciwdepresyjny, bo sexualny byłby na pewno.
Obecnie nic

przez hashim 22 sty 2015, 21:38
w stałej suplementacji mam metylofenidat, jak pare razy dodałem apo-doxan (alfa-1 bloker), taki jak trazodon tylko kilka rqazy mocniejszy to byłem zdziwiony swoimi możliwościami seksualnymi tylko zalecam ostrożność dla naśladujących...

przez harvard 10 lut 2015, 22:58
Biore esti 3 tydzien i mirtę na no 15 mg. Jak codziennie moglem a na weeken nawet kilka razy tak ni nie chce już nie chce nie cholery. POMOCY! co robić i co brać?

przez Kot_ 11 lut 2015, 22:56
Nic, musisz się pogodzić z tym, że biorąc SSRI lub mocno serotoninowe trójcykliki (np. klomipramina) będziesz miał problemy na tle seksualnym.
Kot_

przez patgaret 15 lut 2015, 01:45
Ja jak bede uprawac sex to bede musial przerwac raczej leczenie
Najładniejsze męskie oczy na Forum

przez magnolia84 15 lut 2015, 01:51
patgaret, dlaczego?
magnolia84

przez patgaret 15 lut 2015, 01:54
hahah na priv moge napisac 8)
Najładniejsze męskie oczy na Forum

przez magnolia84 15 lut 2015, 01:55
ups... :oops:

P.S. Sami mężczyźni w tym wątku...hmmm
magnolia84

przez Vizir 15 lut 2015, 20:26
magnolia84 napisał(a):ups... :oops:
P.S. Sami mężczyźni w tym wątku...hmmm

To kolejny dowód na to, że wbrew temu co twierdzi zaawansowane nowoczesne EUropejskie POstępactwo, kobieta i mężczyzna różnią się w tych kwestiach zarówno od strony psychicznej jak i mechanizmów fizycznych jak dzień od nocy :smile:

przez magnolia84 16 lut 2015, 19:23
szkoda mi Was :-|
magnolia84

Sortuj wg