Leki a sex.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Marian_Paździoch 13 maja 2014, 21:33
Wierzcie lub nie, u mnie po odstawieniu paroksetyny, którą brałem już trzy razy, funkcje seksualne wróciły do normy i nie uległy pogorszeniu.
Marian_Paździoch

przez Popiół 13 maja 2014, 21:40
KochajacyFacet napisał(a):Ja po zażyciu SSRI, nawet na małych dawkach escitalopramu od razu staje się aseksualny.
Na pytanie co można z tym zrobić psychiatra powiedział mi, że te leki najmniej wpływają na libido i nie ma nic lepszego dla mnie :)

Tak, właśnie tak psychiatra pomoże a za wizytę się bierze stówę.

-- 13 maja 2014, 21:48 --

Marian_Paździoch, bo to ogólnie wątek o zaburzeniach funkcji seksualnych w trakcie kuracji SSRI ;) U mnie i u większości też wszystko wraca do normy po odstawieniu SSRI, jednak zdarzają się ludzie którzy nie mają tyle szczęścia, na tyle użytkowników SSRI jest ich garstka, jednak nie oznacza to że problem jest mało poważny.
Popiół

przez pająk 14 maja 2014, 22:21
Zmieniłam wenfle na serte i...
Chodzi o powrot w tępie/dawce jakiej chyba nie miałam...nie pamiętam żebym kiedyś miała taki popęd seksualny. Po prostu masakra, jak tak dalej pójdzie będę gwałcić mężczyzn na ulicach :shock: Ktoś, może COŚ jakoś podobnie miał...
Grozi mi zostanie nimfomanką :zonk:
pająk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hobbyturysta 14 maja 2014, 22:23
ekhm przepraszam ze sie wtrace a co to za ulice beda, tak zebym wiedzial ktoredy nie chodzic oczywiscie
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez pająk 14 maja 2014, 22:27
hobbyturysta napisał(a):ekhm przepraszam ze sie wtrace a co to za ulice beda, tak zebym wiedzial ktoredy nie chodzic oczywiscie

Problem to jest naprawdę powiedzmy...uciążliwy i ciągle narasta
:?

-- 15 maja 2014, 14:47 --

Do tego faktycznie apetyt mi na żarcie też rośnie...ja pier...olee kiedy trafi się na TEN-JEDEN-JEDYNY lek
pająk

przez swistak2112 15 maja 2014, 16:51
tarantula napisał(a):Zmieniłam wenfle na serte i...
Chodzi o powrot w tępie/dawce jakiej chyba nie miałam...nie pamiętam żebym kiedyś miała taki popęd seksualny.

Jakie dawki wenlafaksyny brałaś i jakie bierzesz sertraliny?
Dla mnie wenlafaksyna 75 bardziej kastruje niz sertralina 100, ale nigdy tak, coby w "drugą stronę".
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez pająk 15 maja 2014, 18:58
swistak2112 napisał(a):
tarantula napisał(a):Zmieniłam wenfle na serte i...
Chodzi o powrot w tępie/dawce jakiej chyba nie miałam...nie pamiętam żebym kiedyś miała taki popęd seksualny.

Jakie dawki wenlafaksyny brałaś i jakie bierzesz sertraliny?
Dla mnie wenlafaksyna 75 bardziej kastruje niz sertralina 100, ale nigdy tak, coby w "drugą stronę".

wenfla to było 150, serta leci obecnie 50...u mnie też nigdy tak w "drugą..." nie było 0_o

-- 15 maja 2014, 18:01 --

hobbyturysta napisał(a):ekhm przepraszam ze sie wtrace a co to za ulice beda, tak zebym wiedzial ktoredy nie chodzic oczywiscie

Rynek i okolice. -_-
pająk

przez Vizir 16 maja 2014, 01:26
mvp95 napisał(a): Ja nie kwestionuje Twojej wiedzy tylko chciałem żebyś mi powiedział jak to jest z tą prolaktyną. To mam za to do Ciebie inne pytanko - o co chodzi z tym buspironem i receptorem 5ht1a? Skoro to receptor serotoninowy to dlaczego jego pobudzenie objawia się polepszeniem spraw seksualnych a reszty receptorów serotoninowych pogorszeniem?

Dla tego że tak. http://en.wikipedia.org/wiki/5-HT1A_receptor To nie pytanie do mnie tylko do ewolucji. Dokładne reakcje i mechanizmy wyzwalające się po aktywacji/dezaktywacji receptora nie są dziś znane. A znane na dziś dzień wytłumaczenie części zasług aktywacji rec. 5ht1a pod tymi wzgl. tłumaczy się aktywacją pewnych szklaków transmisji min. dompaminy w mózgu i nie jest to tak , że aha skoro dopamina jest "dobra" to wezmę agoniste czy bupropion i mi to coś da. Tu chodzi o aktywację konkretnych szlaków i wiązek neuronów w czasie rzeczywistym co bada się najnowszymi metodami PET, rezonansem mag. w czasie ukazywania pacjentowi bodźców, w czasie kiedy przyjął taka, a taką substancję pod kątem której się sprawdza mózg. Widziałem ostatnio dokument i badali aktywność podejrzewanych rejonów mózgu aktywowanych (słowo klucz jak w każdym dzisiejszym badaniu) PRAWDOPODOBNIE przez dopaminę łączącą sie z d2/3 , 5ht2a . Nic z tych badań nie wynikło, ani w badaniach obrazowania mózgu w czasie rzeczywistym, ani w badaniach fragmentów genów z wyselekcjonowanymi miejscami podejrzanymi wykazującymi największą statystyczną zbieżność z objawami chorobowymi nie znaleziono ani 1 ! czynnika dającego 100% czy dążącego do 100%owej zgodności z objawami chorobowymi. Mózg jest bardzo skomplikowany , a receptory chemiczne to mikro część układanki, wszystko musi się miedzy sobą zazębiać w czasie rzeczywistym, a przekaźnictwo chemiczne miedzy pre i postsynapsą to tylko jeden z istotnych elementów, tam wskazywali na bardzo dużą rolę aktywacji w 1nym czasie wielu odpowiednich rejonów mózgu, idealną synchronizacje tego jak musi płynnie i wielkościowo zmieniać się ta aktywnośc w zdrowym mózgu w danych sytuacjach, oscylacja elektryczna fal mózgu o róznych częstotliwościach w zaleźności od sytuacji (czynnik który był wskazany jako najistotniejszy w schizofrenii i ktory w dużej częsci wyjaśnia brak koordynacji odbioru i przetwarzania sygnałów), komunikacja i synchronizacja odległych wzgl. siebie ośrodków, itd., wszystko na podstawie całego szeregu patologii neurologicznych kształtujących się już od momentu rozpoczęcia wykształcania cytoszkieletu tkanki mózgowej w okresie rozwoju płodowego, ale też nie ma ani 1 100% zgodnej patologii, cały zespół z którego statystycznie jedne występują częściej od drugich. No ale to nie na temat :P

przez hejhej23 18 maja 2014, 14:56
Witam, od tygodnia biorę Depralin 5 MG i niestety całkowicie spadło u mnie libido, nie mogę dojść przy masturbacji.... Jestem mężczyzną, mam 22 lata, czy to normalny efekt ??? Właściwie to teraz żałuję, że zacząłem brac w związku z tym czy mogę je odstawić i nie będzie żadnych skutków nieprzyjemnych?? W koncu to tylko tydzien...

przez Vizir 18 maja 2014, 21:14
hejhej23 napisał(a):Witam, od tygodnia biorę Depralin 5 MG i niestety całkowicie spadło u mnie libido, nie mogę dojść przy masturbacji.... Jestem mężczyzną, mam 22 lata, czy to normalny efekt ??? Właściwie to teraz żałuję, że zacząłem brac w związku z tym czy mogę je odstawić i nie będzie żadnych skutków nieprzyjemnych?? W koncu to tylko tydzien...

Normalne. To SSRI jak wszystkie mają identyczny skutek w tych kwestiach. Na co zacząłeś brać, może warto poczekać, bo na zły humor po klasówce chyba tego nie dostałeś ?

przez swistak2112 19 maja 2014, 09:11
wojtekzlodzi napisał(a):Byłem u seksuologa i zapisał mi testostron i jakies witaminki. Jedynie co dał ten lek to zwiekszenie masy ciała o 6 kg

A jaki miałeś poziom testosteronu przed zastosowaniem? Jakie PSA? W jakim jesteś wieku?
Ja mma przepisywany testosteron i po nim to się raczej chudnie (poza sytuacjami przypakowania w mięśnie na siłowni- wtedy masa ciała rosnie). W razie testosteronu w granicach normy to jego dodatkowe podawanie nie ma wpływu na potencję.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Vizir 19 maja 2014, 16:56
swistak2112 napisał(a):
wojtekzlodzi napisał(a):Byłem u seksuologa i zapisał mi testostron i jakies witaminki. Jedynie co dał ten lek to zwiekszenie masy ciała o 6 kg

A jaki miałeś poziom testosteronu przed zastosowaniem? Jakie PSA? W jakim jesteś wieku?
Ja mma przepisywany testosteron i po nim to się raczej chudnie (poza sytuacjami przypakowania w mięśnie na siłowni- wtedy masa ciała rosnie). W razie testosteronu w granicach normy to jego dodatkowe podawanie nie ma wpływu na potencję.

Obrazek

przez mio85 23 maja 2014, 11:16
cy mianseryna w połączeniu z buspironem to dobre rozwiązanie na depresję całkiem mocną nostalgiczną oraz z dość silnym lękiem i mega brakiem pewności siebie. Co ma na celu połaczeniu tych dwóch leków? Czy mianseryna ma pomoc w depresji, czy wyeliminować uboczne skutki w sferze seksualne, czy byc moze ma to zrobic buspiron? Czy przy tych dolegliwosciach,tak aby pomoc, ale nie zaszkodzic w sferze seksualnej lepszy byłby moklobemid badz tez fevarin? Które leki najbardziej pomogłby w tych dolegliwościach. Na mnie dziala fluoeksetyna jednak strasznie zaburza sferę seksualną i bardzo długo sie rozkręca. Potrzebuje leku, który działa dość silnie antylękowe i antydepresyjnie, a nie powoduje problemów z libido, erekcją, wytryskiem?

przez chipster 25 maja 2014, 10:34
Sertralina napisał(a):Witam,
Od 7 miesiecy biore asentre w dosc wysokiej dawce. Znosze ja dosc dobrze ale mam wrazenie, ze zmniejszyla sie moja wrazliwosc seksualna. Potrzebuje duzo wiecej czsu, zeby osiagnac orgazm i jestem jakby mniej wrazliwa na dotyk. I apetyt seksualny tez sredni.. Nie ziem czy jest to zwiazane z tym lekiem. Czy ktos ma podobne doswiadczenia i jak temu zaradzic???!!! :(

[ Dodano: Pią Gru 29, 2006 7:45 pm ]
:(

post stary, ale czytam dopiero teraz. masz depresję i ochotę na seks? W czasie depresji nie ma się ochoty do życia, tym bardziej na sex, więc domyślam się, że nie masz depresji, skoro sam sex przyszedł ci do głowy i narzekasz. Proste jak budowa cepa.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

Sortuj wg