Leki a sex.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Anafranil SR - brak erekcji

przez Anna R. 18 maja 2009, 11:48
Tu ludzie nawet takie, zreszta dosc makabryczne, zarty biora na powaznie, przy nerwicy lękowej na przyklad nie ma sie chyba czemu dziwic.

Jesli chodzi o Trittico to z wlasnych doswiadczen moge powiedziec, ze co prawda nie zaburza w sposob istotny sfery seksualnej, ale moim zdaniem wplywa na odczucia przyjemnosci, ktore nie sa juz tak intensywne.

Natomiast Lerivon ma to do siebie, ze brany w duzych dawkach potrafi znosic negatywny wplyw innych lekow. Natomiast stosowany jako lek jedyny.... to juz jest po prostu inna bajka ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez olo20 21 maja 2009, 21:35
Anna R. napisał(a):Natomiast Lerivon ma to do siebie, ze brany w duzych dawkach potrafi znosic negatywny wplyw innych lekow. Natomiast stosowany jako lek jedyny.... to juz jest po prostu inna bajka ;)

Mogłabyś rozwinąć myśl?

Co sądzisz o połączeniu Sulpirydu stosowanego rano (150 / 200 mg) - z Lerivonem na wieczór (60 / 90 mg)? Czy ma sens? Czy nie wyklucza się działanie aktywizujące z uspokakającym? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez Anna R. 21 maja 2009, 22:35
Wlasciwie moglabym ;)

Lerivon w duzych dawkach, tzn minimum 60 mg a nawet wiecej (ilosc zalezy od przyjmowanych innych lekow) znosi negatywne skutki uboczne w sferze seksualnej. Wiadomo, ze przy braniu wielu antydepresantow, a nawet neuroleptykow czy stabilizatorow nastroju wystepuje brak orgazmu u obu plci lub/i brak wzwodu u mezczyzn. Ratunkiem jest tu wlasnie mianseryna.

Bralam takie polaczenia jak Lerivon- Anafranil i Lerivon- Seronil. Oba znakomicie dzialaly przeciwdepresyjnie, do tego ten drugi zestaw moim zdaniem jest bardzo dobry na ZOK. Jesli bedziesz mogl tak ustawic sobie leki, ze np bierzesz niewiele Seronilu/Anafranilu, ewentualnie jakiegos innego z tych grup i do tego sporo Lerivonu, problemy z potencja powinny ustapic.

Idealnym rozwiazaniem jest sam Lerivon, jesli naturalnie zadziala. Mozna sie zamienic w boga seksu :lol:

Natomiast co do Twojego drugiego pytania widze, ze zalozyles odrebny temat, wiec moze tam odpowiem.
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 22 maja 2009, 15:34
a czemu by miał nie zadziałać?
kasia000

przez Anna R. 22 maja 2009, 22:54
Niektorzy potrzebuja polaczen kilku lekow, zeby poczuc sie lepiej. Sam Lerivon brany w najciezszym rzucie choroby moze, choc nie musi, zadzialac. To wlasnie mialam na mysli.
Potem kiedy stan sie ustabilizuje, mozna zejsc z innych lekow i pozostac przy mianserynie w dawkach podtrzymujacych.
Herbert Grönemeyer

Bez depresji i z orgazmem;-)

przez matrixor 24 wrz 2009, 12:23
Hej. Od trzech miesięcy przyjmuję seronil (fluoksetynę) na stany
depresyjne. Główne objawy to brak energii i motywacji, zmęczenie,
uczucie wysiłku przy najgłupszych czynnościach. To wszystko minęło,
podobnie jak początkowe skutki uboczne leku, pozostał tylko jeden
problem, jak to ulotka ładnie określa, dysfunkcji seksualnych. A
skoro już aspiruje do normalności i zdrowia psychicznego to
chciałbym korystać z wielu aspektów życia, także tego;-). Więc chcę
zaporponować zmianę leku przy najbliższej wizycie i jednocześnie być
przygotowany do rozmowy z lekarzem.
Które antydepresanty o profilu aktywizującym, energetyzującym,
nakręcającym, motywującym nie wywołują negatywnych skutków w sferze
seksualnej. Nie chodzi mi tu o teorię, bo na ulotkach najczęściej
wypisane są wszystkie możliwe skutki uboczne, ale o wasze
doświadczenia w tej kwestii. Mi jedynie przychodzi do głowy
moklobemid (np Moklar), ale aby zacząć go brać po fluoksetynie
należy miesiąc odczekać, a boje się że depresja powróci. Wiem, że
Lerivon też nie wywiera negatywnego wpływu w tej materii, ale to jak
wynika z opisów typowy zmulacz. I jestem w kropce...
matrixor

Re: Bez depresji i z orgazmem;-)

przez Lili-ana 24 wrz 2009, 12:32
Na mnie pozytywnie w tej kwestii wpływa sertralina, biorę Asertin i odczucia seksualne mam intensywniejsze niż kiedyś. Być może to skutek działania leku taki, że nie mam natrętnych niepotrzebnym myśli podczas seksu(bo tak było) i mogę się skupić na tym co robię w danej chwili:) I praktycznie za każdym razem mam orgazm i to nawet kilkakrotny, co kiedyś zdarzało się rzadko...
Lili-ana

przez matrixor 24 wrz 2009, 12:42
Dzięki za odpowiedź. Nie brałem nigdy sertaliny pod żadną postacią. Jedynie Effectin wcześniej, ale też było kiepsko pod tym względem.
Ale czy sertralina jest lekiem aktywizującym czy bardziej zmulaczo-uspokajaczem.
matrixor

przez Lili-ana 24 wrz 2009, 12:52
Aktywizująca jest, jako jedyny lek z grupy SSRI wpływa na dopaminę w niewielkim stopniu i dlatego seks jest OK po niej. Ale na różnych ludzi różnie działa. Na mnie akurat dobrze.
Lili-ana

przez eligojot 24 wrz 2009, 13:06
Wellbutrin, Seroxat. Lek na koncetrację Nootropil podnosi libido.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez matrixor 24 wrz 2009, 13:51
Dzięki za odpowiedzi. Ale podobno wszystkie leki SSRI źle wpływają na libido, a mój kolega bierze Seroxat i twierdzi, że nic się po tym nie da.
Ale słyszałem o tym Wellbutrinie i też o Edronaxie, jako o lekach aktywizujących ale nie wpływających na libido. I je głownie biorę pod uwagę, bo niestety aby przejść na Moklar, który jest bardzo neutralny pod tym względem, musiałbym zrobić miesięczną przerwę po fluoksetynie.
matrixor

przez Anna R. 24 wrz 2009, 14:14
Odsetek dysfunkcji seksualnych po sertralinie jest wysoki, wiec Liliana stanowi tu wyjątek, a nie regułę. Wszystkie SSRI zaburzają sferę seksualna, paroksetyna tez.

Masz do wyboru leki sprawdzone:
- Wellbutrin (antydepresant specyficzny i nie pierwszego rzutu)
- Trittico CR
- Lerivon

Ponoć nie wpływają negatywnie na potencje Ixel i Edronax. Nie ma jednak pewności.

Najlepiej zastosuj kombinację trazodonu i mianseryny. Sama biorę i bardzo sobie chwalę. Trittico i Lerivon brane razem działają nasennie (ale tylko w nocy ;) ), przeciwdepresyjnie, a zarazem aktywizująco. O żadnym zamuleniu nie ma mowy.
Herbert Grönemeyer

przez vanderlei 24 wrz 2009, 14:21
lerivon (przynajmniej u mnie) napewno nie wpływał zle na sfere seksualną.
vanderlei

przez Anna R. 24 wrz 2009, 14:25
U mnie wręcz poprawił jakość życia seksualnego. A po dodaniu do niego Trittico zwiększyła się wrażliwość na bodźce. Mogłabym brać te leki do końca życia :mrgreen:
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg